СКАРЛАТИНА И ХОМЕОПАТИЯ-моля за бърза реакция

  • 2 194
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 503
Привет на всички потребители!

От 3 дни 5 год ми син е с диагноза Скарлатина протичаща с гнойна ангина и висока температура.
От края на мин година преминахме на хомеопатия и сега докторката,която го лекува обеща той да оздравее без антибиотици,за които пък завеждащата на детското о-е твърди че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да взима  2 седмици.....и аз не зная как да постъпя Rolling Eyes
Да ги давам или да си караме на хомеопатия.

Хомеопатичката мн държи да следвам нейното лечение,а като прочетох за скарлатина какво пише се схванах.

Давам профилактика на Бах от Класическата хомеопатия и още 7 лекарства от Медитативната хомеопатия.

Хомеопатичката, чиито съвети следвам относно Медитативната хомеопатия /Д-р Лалова-БАН-София/каза да му давам Антибиотиците и после ще го изчистим със Седефена вода.......важно било при такова заболяване да се пребегне до АБ..... Rolling Eyes

Ето идва време да му дам тия пусти АБ,а седя тук и търся спасение при вас-миналите по този път.

Моля кажете как беше при вас и как да постъпя?
Днес няма Т и е сравнително добре детето.....лошото е че имам и едногодишен син,който може да се зарази също и за него 5 дни ми изписаха профилактично АБ да давам.....и с него се чудя какво да правя-здрав е на този етап.

Та.....вие сте от тук нататък.....да ми помогнете да взема това важно решение

Благодаря ви в аванс!

# 1
  • Мнения: 730
Започнали сте хомеопатично лечение, следвайте съветите на хомеопата си. Винаги имате избор, който е необходимо да намерите сама.

# 2
  • Мнения: 3 211
Аз съм лекувала дъщеря ми само с хомеопатично л-во, мисля, че беше Беладона.
Не съм давала АБ, казах на личната, че ги давам, но не ги давах.
Не съм наясно с рази медиативна хомеопатия, но не ми звучи това добре да се дава АБ и после да се чисти. А пък и тези 7 хомеопатични, които даваш Thinking И изобщо не ми е ясно това "Давам профилактика на Бах от Класическата хомеопатия и още 7 лекарства от Медитативната хомеопатия" уж Бах, а пък клас. хомеопатия, много объркано звучи.
А пък на малкото да даваш профилактично АБ е абсурдно.
Имаше една доста дълга тема за скарлатина и хомеопатия. Доста хора бяха лекували децата си като мен-без АБ и само с 1 хомеопатично.

# 3
  • Мнения: 1 119
Знам, че Streptococcinum е създаден за тази болест, но за разреждането, трябва да попиташ специалист. И понеже това заболяване не създава траен имунитет, човек, който веднъж се е разболял е хубаво на големи интервали- 3,4 месеци да взема профилактична доза- еднократна.

Само на Чалталджа го продават
Бързо оздравяване thumbsup

# 4
  • Мнения: 2 908
Стрептококцинум се дава задължително само при здрав организъм ( не знам защо)-не се дава за тази болест,а се дава за да се справи организма сам със стрептококите( да се повиши имунитета срещу тях)-сега лекувам детето с него,но изрично и задължително го давам само когато е здрава-затова дори пропуснах един прием до сега...И специално пък за него не бих си го изписала сама на детето ми-само с хомеопат. Т.е. той не се дава докато има активна инфекция в организма-както е скарлатина,гнойна ангина,сополи,кашлица...първо отшумяват и тогава...А те отшумяват с друго лекарство-изписано от хомеопат. Peace

# 5
  • Мнения: 5 539
Преди време бях пред същата дилема и не посмях да не дам АБ. После отчетох даването му като грешка. После скарлатината ни повтори, и тогава без колебание избрах да проведем само хомеопатично лечение. Не съжалявам.
Ето темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241621.0
Важното е, ако избереш хомеопатичното лечение, детето да бъде следено от лекаря ако не всеки ден, то поне през ден, докато не започне да се подобрява. Ние така всеки ден ходихме при Ферфериева, зада следи развитието на болестта.
Гледам, че са минали вече ок. 5 дни от началото. Надявам се, че Крис е почнал да се оправя вече.
Пиши какво става.

А усложненията са възможни и при лечение с АБ, така че не ги мисли.
Според нашата лекарка, те се получават в резултат не на самите стрептококи, а на антителата, които организмът си изгражда срещу стрептококите. Също така каза, че отдавна не е срещала в практиката си усложнения след скарлатина.
Спокойно, всичко ще е наред Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Стрептококцинум се дава задължително само при здрав организъм ( не знам защо)-не се дава за тази болест,а се дава за да се справи организма сам със стрептококите( да се повиши имунитета срещу тях)-сега лекувам детето с него,но изрично и задължително го давам само когато е здрава-затова дори пропуснах един прием до сега...И специално пък за него не бих си го изписала сама на детето ми-само с хомеопат. Т.е. той не се дава докато има активна инфекция в организма-както е скарлатина,гнойна ангина,сополи,кашлица...първо отшумяват и тогава...А те отшумяват с друго лекарство-изписано от хомеопат. Peace

Това е точно така.   Peace

И синът ми /след открити при изследвания стрептококи и стафилококи в носогърления секрет, няколко месеца след преболедувана скарлатина, лекувана с пеницилинов АБ, не посмях тогава да се доверя на хомеопатичката, точно бяхме минали първо интервю.../, без симптоми и оплаквания, пи стрепококцинум 15 няколко месеца *2 гр., но не помня на какъв интервал от време беше...седмично ли, месечно ли...И през този период, при друго заболяване, се спираше стрептококцинума и му се изписваше др. хом. лек., след оздравяването му, се почваше пак.

Общи условия

Активация на акаунт