Суха закваска за кисело мляко

  • 7 631
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Привет на всички!
Разполагам с горепосочения продукт, но не знам как да го използвам. Ако има някой с опит, моля за указания как да сътворя кисело мляко с него. За да е съвсем ясно става въпрос за натурална закваска за кисело мляко на фирма Дафлорн.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
По-добре питай в готварския.

# 2
  • Мнения: 37
сваряваш млякото след това го остава6 да изстине / когато си потопи6 пръс4ето трябва да е малко топли4ко , но не горе6то / Взима6 от свареното ве4е мляко съвсем малко колкото да разтвори6 сухата закваска. След като си го разтворила ве4е го връщаш при останалото мляко, разбърква6 го плавно и готово . Трябва да престои около 12 4аса на топли4ко аз го завивам с одеяло... Peace

Коли4еството на млякото трябва да е 3-4 литра поне аз използвам такава закваска, но фирмата маи не е същата. На моита кутия пише yogourmet и се прави в Канада

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 09:40 от Vivi

# 3
  • Мнения: 11
Мерси, asia, надявам се да се получи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 174
Мамчета,

А откъде се снабдихте с тази закваска?

# 5
Честно да се призная за първи път чувам за такава суха закваска Rolling Eyes От къде може да се закупи? Много ми е интересно.

# 6
  • Мнения: 11
Привет на всички!
Закваската я купих ето от този магазинhttp://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=120&products_id=1701. Все още не съм я ползвала, така че нищо повече не мога да споделя по повод качеството. Надявам се да стане.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 За какво ви е тази закваска, като магазините в БГ са пълни с кисели млека.Като идвах в Англия си взех, но тук млеката са ужасни на вкус, нямат нищо общо с нашите.И приготвянето си е хамалогия, не се мъчете.Купувам прясно мляко органик и пак не става хубаво кисело мляко.Не пощурявайте по идеята, че нещо като е написано във форума и да започнете да го правите и вие.

 Някои ще кажат, че млеката магазините може да са с конесрванти.Да, но и това прахче не се знае с какво съдържание е.Тъй, че гледайте си децата и се радвайте на удобствата и продуктите по магазините.

# 8
  • Португалия
  • Мнения: 3 767
моите деца ядат само такова кисело мляко- с жива закваска
   категорично заявявам,че то е първопричината да си оправят стомахчетата/ преди това също са яли, но не го тачеха много/
   невероятно е на вкус- меко, сладко ,ненатрапчиво, леко кисело след 3тия ден
   не може да знаеш със сигурност какво има в прахчето, но категорично не знаеш какво има в купеното кисело мляко Peace

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Аз пък подквасвам от време на време с кисело мляко Елена или Верея. Не знам защо, ама тези сухи закваски малко са ми съмнителни.

# 10
  • Мнения: 64
никога не съм ползвала суха закваска ? какво представлява ?

# 11
  • Португалия
  • Мнения: 3 767
  в сухата закваска има живи и латентни клетки на Lactobacillus Bulgaricus   и Streptoccocus Termophilus в количество от няколко милиона до милиарди в 1 g сухо вещество.

Общи условия

Активация на акаунт