Падна ни първото зъбче

  • 1 044
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Мами да се похваля, на Марти днес му падна първото млечно зъбче. Клати се от около 2 седмици и тъкмо снощи си обяснявахме за феята на зъбките, която ти изпълнява желанието като си оставиш зъбчето под възгланицата и татито днес звъни да ме осведоми/те днес се гледат двамата/, че зъбчето е аут вече. Направо не мога да повярвам, че малкото ми бебче вече е кажи речи на 6 години.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 746
подарък мамо, от феята за зъбчетата Simple Smile Пратчет ли четете? Simple Smile

Моята Дияна има кариеси на предните зъби (още от 1г) и силно се надявам като почне да ги сменя да са хубави и здрави.

Нацелувай малкото си пораснало момченце Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 315
Честито мамо! Сега го хвърлете на някой покрив като си поискате хубав, бял и здрав зъб на мястото на млечния Wink.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Добре че ме подсетихте това с покрива, бях го забравила.

# 4
  • Мнения: 245
Честито първо паднало зъбче, мила!
И на моето малко мъжле му падна първия зъб преди седмица.
Исках да те питам водила ли си го вече на зъболекар и къде?

# 5
  • Мнения: 3 743
И на моя Марти долу-горе на същата възраст му падна първото зъбче  Simple Smile Много са сладки  tooth - радвах му се по същия начин, по който се радвах и когато му порасна първото зъбче.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"На ти сврако костен зъб, дай ми железен!"

Честито - само с нови здрави и бели зъбки да се окичва синчето ти Simple Smile

А при нас идва мишката, да го вземе от обувката в коридора. И...носи по 1лв...., а на мама за мъдреца цели 5лв. остави  Laughing

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честито!!! Дано всичките му нови зъбки израстнат бели и здрави!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
"На ти сврако костен зъб, дай ми железен!"

Честито - само с нови здрави и бели зъбки да се окичва синчето ти Simple Smile

А при нас идва мишката, да го вземе от обувката в коридора. И...носи по 1лв...., а на мама за мъдреца цели 5лв. остави  Laughing

Хихи, и у нас толкова дава феята Simple Smile)) левче. Обаче на мама за зъба - нъцки  Close

А на Марти честито. Нека да порастнат новите зъбки сдрави и бели.

# 9
  • Мнения: 215
ЧЕСТИТО НА МАРТИ!
ЧЕСТИТО НА МАМА СВЕТЛА! Hug
НЕКА ЛЕКО И БЕЗПРОБЛЕМНО СМЕНИТЕ ВСИЧКИ ЗЪБКИ И НА ТЯХНО МЯСТО ФЕЯТА ДА ПОДАРИ БЕЛИ, ЗДРАВИ И КРАСИВИ НОВИ ЗЪБКИ!
СИГУРНО МАРТИ Е МНОГО ВАЖЕН И СЛАДЪК СЕГА! bowuu  bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Благодаря на всички за хубавите пожелания.
Laleto, на зъболекар го водих за първи път преди 1г и половина, защото претърпя инцидент в детската градина и много се бях притеснила да няма проблем с горните резци, защото целия му венец над тях беше с кръвоизлив, но слава богу намаше нищо сериозно. Водя го при моя зъболекар, той се занимава и с деца, много е внимателен, спокоен и определено има подход към тях. Скоро не сме ходили, защото проблеми със зъбките нямаме, да чукна на дърво, редовно го следя за точици или нещо нередно по тях, но слава богу до сега удържаме фронта. Давам му редовно флуорни таблетки, когато не е на градина, а когато ходи ги спирам, защото там са с флуорно мляко.

# 11
  • Мнения: 2 241
Честито и от мен!! Това май си е събитие в живота на детенцето (и на родителите) Simple Smile

И нас изглежда ни чака това - снощи детенце ни каза по телефона (той е при баба си цяло лято), че едно зъбче долу отпред му се клати. Но дано да устиска да не падне до началото на септември, когато ще си го вземем, за да не изтървем и ние този паметен момент Grinning

Общи условия

Активация на акаунт