Каква беше първата реакция на таткото?

  • 1 344
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Въпреки че ние, майките, сме главни действащи лица в създаването на нов живот, да не забравяме и татковците. През целия мъчителен родилен процес те само могат да стоят и да съчувстват, но са безсилни. Е, освен ако не са гинеколози  Laughing
Как реагираха вашите половинки когато им съобщавахте най-добрата новина?
Моят, въпреки че му казах да си стои в къщи, се оказа, че е висял пред болницата и "зацвърка" по телефона. А да не говорим като видя беба (която е негово точно копие). Само си стискаше ръцете, за да не почне да ни прегръща (защото ние се видяхме веднага като ме изкараха от родилна зала с количката). Беба беше на 15 минути... Толкова щастлив никога досега не се чувствал, ми каза той, и си е мечтал за това още от първия момент, в който сме се запознали. Това малко мишленце така размекна този двуметров гигант, че аз пак се разплаках (както и веднага след като я родих). Щастието ме връхлетя с такава сила, че едва дишах!

# 1
  • Мнения: 592
Аз още не съм родила, това ще стане  около 01.11.2005год., ако е рекъл Господ, но се надявам нашия татко да реагира по същия начин. Звучи страшно мило и красиво, защо винаги съм смятала, че няма по- голямо щастие от споделеното.

# 2
  • Мнения: 396
Вани беше подарък на тако си за рождения му ден. Първия път като го видя обаче не беше особено очарован! Малкия се роди син и с много изтеглена и деформирана глава от трудното раждане. Таткото само гледаше без нищо да каже, а после изръси "Ама много е син бе! И каква е тази глава като ракета?! Пършинг!!!" Laughing
Аз много се смях и започнах на малкия да му викам Пършинг, а другите майки ме мислеха за луда, че съм си кръстила детето така, но аз услужливо им обясних, че все още се колебаем за името- или пършинг или ТУ 154! Laughing
След изписването горкия ми мъж щеше да умре от глад. Не идваше да яде... по цял ден седеше до бебешкото креватче и галеше или целуваше подаръка за рождения си ден. Постоянно канеше приятели на гости и вместо "Здравей" им казваше "Ела да ти покажа какво си имам".
Много се обичат! Умират един за друг и това мен страшно ме радва!
Сега тати с нетърпение очаква да се появи и номер две. Сигурна съм, че и него ще дари с тази негова безмерна бащинска обич!

Благодаря ти Господи, че ме дари с такъв прекрасен съпруг и такова невероятно синче и ми дай сили да даря любимите си хора с още едно мъничко същество, на което да се радваме! newsm17

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Когато раждах сина си (Мир на праха му!),татето седеше пред отделението.Ръцете му бяха в рани,дето си ги е удрял в стената,слушайки 12-часовите ми викове.Когато ме изкараха просто ме целуна и сълзите закапаха от очите му.И от моите.
С бебка го накарах да си остане в къщи.Обадих му се 5 минутки след събитието.Казах му"Татенце,вече сме готови".Този път не го видях,но усетих,че отново плаче....

# 4
  • Мнения: 1 559
  Moqt termin e na 26.08 Laughing
  Skoro i az shte vi razkaja za nashia shtastliv tatko - otdavnaaa si mechtaq da vidq kak shte greinat ochite mu shtom vidi nasheto beboranche  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 142
Мъжа ми видя бебка, може би час, два след като се роди. Донесе ми вода и шоколад, още не знам как са го пуснали в стаята... Но когато я видя, очите му бяха пълни с любов и възхищение, а също и със сълзи, макар да отрича... Казва че в този момент я е обикнал истински, че сякаш цялото щастие на земята го е било затиснало! А първите му думи бяха: "ох, на бате Грахчето, толкова си красива и мъничка!" Аз само дето не скочих от леглото! "Как така "на бате", а той така се стресна, просто никога не беше изричал "на тате", гледаше ме така виновно, че се засмях, после и той започна да се смее. Та така, никога няма да го забравя!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 711
Ами мен ме приеха в б-цата към 7:30. Минала една акушерка, подканила мама и мъж ми да си ходят с думите "щом е 1во ряждане тя до 12 няма да роди". А аз нали разбирате в 9:20 вече си имах една малка красавица. Значи съм родила докато мама и Джони са пили кафе Simple Smile

Обадих му се по телефона и казах "имаш си щерка!", "Вече?" Simple Smile После на телефона се изредиха сите от МС ... да си говорим, а той хукнал да черпи Simple Smile

Дойдоха към обяд с един приятели на всичкото отгоре видяха Дияна преди мен Simple Smile На мен само за малко в родилна зала ми я дадоха, после ме пратиха да спя.

Та първите думи на мъж ми беше "позна ме, знаеш ли как ревна самоооо" Simple Smile Аз на свой ред "на това бебе му има нещо гледай го какво е червено, пък има и лилави очи" Simple Smile

Вечерта преди да родя се уговаряхме за едни билярди, едни купони ... ама Дияна бързаше. Всички приятели бяха приятно изнедани. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 177
Много смешно, и нашия татко викаше на беба "ох, на мама". Трябва ха му няколко дни да свикне, че е "ох, на тати" Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
На излизане от родилна зала, на път за стаята ми (още в количката) пуснаха мъжа ми в коридора да ни види. Синът ни се роди 4,050 кг. и беше с много големи бузи, а очите му бяха като две цепки. Съпругът ми каза: Ама нашият син прилича на сумо борче!  Grinning Беше наистина изненадан от големите му бузи, а мисля, че и от вълнение не е могъл да каже друго, а и по-късно ми сподели, че се е уплашил като ме е видял (много бледа, изтормозена, от вълнение и умора нямах сили дори да говоря).

Ето и снимка:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5552&AlbumId=15932

# 9
  • Мнения: 5 183
нашия татко присъства на раждането - изтормозен, уплашен, но горд тати!!! След раждането "висеше" над главите на лекарите, които обдишваха, преглеждаха, теглеха и мереха беб4о, който не беше проплакал. 4ак когато изплака и се разбра 4е вси4ко е наред, дойде при мен до главата ми и ме целуна - много шастлив и само повтаряше:"Добре е, а ти?!!!"
Тук татковците са тези, които прерязват пъпната връв, но на нашия не му се удаде тази 4ест, тъй като е била увита около вратлето и при излизането му от мен, акушерката я е кръцнала.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 826
Вече писах и в другата тема в Клюкарника Simple Smile
На мъжът ми друг път не можеш да му затвориш устата, а тогава си глътна граматиката и само гледаше с опулени очи и отворена уста. А после изтърси: ама то има коса! и аз   Joy

# 11
  • Мнения: 5 183
А след като беше стоял с мен през циалото раждане - изтормозен по4ти колкото мен, и стана свидетел на появяването на бял свят на своя първи син... нащия тати не можеше да се примири с мисълта 4е триабва да си иде и да се раздели с нас. Казаха му да иде да си по4ине, хубави4ко да се наспи и да дойде после да ни види. да, добре, ама ... сам. не можел да си го представи той. Такава радост преживяхме заедно, а сега - не ни е нужен ве4е все едно... Резултата беше допълнително легло до моето и тати легна с нас... но по едно време го помолих да си ходи, щото не ме остави да си по4ина - само искаше да си говорим ...  ooooh! Whistling Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 2 596
Как реагира ли?! Ами стоя с мен през цялото раждане и първото, което направи е да ме целуне и да каже, че ме обича.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
МОМИЧЕТА МНОГО МЕ РАЗВУЛНУВАХТЕ. Докато изчета мненията се разревах.

Нашия тати не видя бебка до третия и ден. Аз не можах да му се обадя, защото бях под пълна упойка докато са ме шили и бяха я извели от родилното докато той дойде. Казаха ми че е плакал много от радост след като съм родила, защото имах много проблеми по време на бременността. Сега е най-гордия и щастлив баша на малката принцеса  smile3522

# 14
  • Мнения: 3 663
тати видя таня около 2 часа след раждането и първите думи бяха - ох, ама тя е толкова хубава! - и я щипна по миниатюрната бузка ! Simple Smile
а тя реално изглеждаше ужасно - с огромен кървав хематом и изкривена главица от тежкото раждане, ужасно малка - 2500, със сини ръчички, всичко това следствие от тежкото раждане, не мърдаше изобщо, не плачеше.. нищо.. беше много зле
но явно за него е била най-красивото бебе Simple Smile
а мен ме видя веднага след раждането - стоя до мен в коридора докато бях на количката и през цялото време ме прегръща и целува по челото и повтаряше, че никога не е бил толкова щастлив и че това ще е най-обичаното бебе на света Simple Smile
ох, сега докато го разкажа и се разплаках.... толкова много ги обичам двете Т (таня&тати)..
те са ми живота!

Общи условия

Активация на акаунт