Утайка на кръвта

  • 9 605
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
Здравейте, искам да попитам тези които зная какво показва утайката в кръвните изследвания и ако не е пусната утайка, но иначе останалите неща от пълната кръвна картина са в норма, мога ли да съм спокойна или и утайката е от голямо значение?

# 1
  • Мнения: 2 732
По принцип от СУЕ се разбира дали има възпалителен процес .Ако е много над нормите изписват АБ.Какви са симптомите.
СУЕ е сред най-честите лабораторни изследвания. Чрез него лекарят търси причините за лошото общо състояние на пациента. Прави се и за потвърждение на диагнози за авто-имунно или бактериално възпаление.

# 2
  • shumen
  • Мнения: 18 012
При мене също всички др.изследвания на кръв и урина са във нормата,но СУЕ е много високо-18/46.На какво може да се дължи това-може ли да е от това че съм малко болна-имам хрема и кашлица,но Т нямам.На лекар мога да отида чак в понеделник.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
При мене също всички др.изследвания на кръв и урина са във нормата,но СУЕ е много високо-18/46.На какво може да се дължи това-може ли да е от това че съм малко болна-имам хрема и кашлица,но Т нямам.На лекар мога да отида чак в понеделник.

Означава, че има възпалителен процес в организма.

# 4
  • shumen
  • Мнения: 18 012
Оххх,дано не излезе някоя пневмония това моето-бях се оправила от бронхита,и пак се започна кашлица и хрема,ама и аз на лекар не отидох.Днес си пуснах и гърлен секрет и сега като излезе във вторник отивам на GP-то,4е ще се побаркам.

# 5
  • Мнения: 4 335
Здравейте, искам да попитам тези които зная какво показва утайката в кръвните изследвания и ако не е пусната утайка, но иначе останалите неща от пълната кръвна картина са в норма, мога ли да съм спокойна или и утайката е от голямо значение?
Ами според мен СУЕ-то си е от голямо значение.На изследванията на синьт ми абсолютно всичко друго беше в норма,но вьпреки това СУЕ-то беше ускорено.Та мисьлтами е това,че всичко друго да е в норма,то пак може да има някакьв вьзпалителен процес,следователно ускорено СУЕ.

Общи условия

Активация на акаунт