Плодово пюре имляко?

  • 909
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 427
Потърсих в доста обсъждани теми,но не открих конкретен отговор.Затова питам:мога ли да давам плодово пюре в комбинация с адапте ,така че да заместя хранене.Ние хапваме по-малко и каша,но не ми се иска да й давам всеки ден,защото съм чувала ,че доста помпа.Ако някой е практикувал така ,моля да сподели как прави алхимията Mr. GreenПредварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 180
...но не ми се иска да й давам всеки ден,защото съм чувала ,че доста помпа....

ми да ти кажа, моята дъщеря е на 7 месеца, яде каша от около 2-3 месеца, и нямам наблюдения да я "помпа". Макар че и аз съм чувала подобни мнения.

# 2
  • Мнения: 1 427
А дали запича кашата?защото ми се струва ,че да.И затова си мислех да не я давам всеки ден.Иначе не сме с много кг.-около 6 трябва да е вече.След седмица е на 4м.

# 3
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Смесвала съм плодово пюре с мляко, а и плодово с каша.
Аз също нямам наблюдения кашите да помпат, струва ми се, че това не важи за съвременните каши, но ...
Успех в избора  Grinning.

# 4
  • Мнения: 1 427
Здравей,
Смесвала съм плодово пюре с мляко, а и плодово с каша.
Аз също нямам наблюдения кашите да помпат, струва ми се, че това не важи за съвременните каши, но ...
Успех в избора  Grinning.

Ellypr,a как смесваш пюрето,в смисъл може ли направо сухо в/во да добавя?

# 5
  • Мнения: 7 831
Да направо в по-редките пюрета слагах 3 м.л. адаптирано мляко и хубаво разбърквах или 2 с.л. каша с вода на око и пюре.

# 6
  • Мнения: 844
Сега ще ти кажа аз как давам плодово пюре с адаптирано мляко: правя 90 мл вода + 3 м.л. мляко + 1/2 плодово пюре = 200 мл. всичко. Много е вкусно и всичко се изяжда. Държи го 4 часа. Вие сте по-малки и може да даваш 1/3 плодово пюре.

# 7
  • Мнения: 548
Моят човек не голям фен на млякото, затова гледам да му го пробутам където мога, а плодовото пюре е идеално за целта. Само че аз винаги разреждам млякото с вода - мисля, че така се усвояват по-добре съставките му. И за да не стане манджата много рядка, слагам примерно на 30 мл вода 3 м.л. (вместо една). Ако пюрето е от по-редичките и съм недоволна от консистенцията, сгъстявам с малко каша.

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 631
От количеството мляко, която изяждате може да смесваш 2/3 адаптирано мляко /както обикновено си го правиш/ и 1/3 пюре. Ако в пюрето има по-едри частици сложи бибка с по-голяма дупка. Първия път като смесих мляко с Ам-Ам много се изнервихме и двамата с бебо от постоянното запушване на дупката  smile3511

# 9
  • Мнения: 5 140
Не съм смесвала плодово пюре с адаптирано мляко,а с каша,защото Ния не искаше да я яде само така,а я хапваше само с пюре плодово,например Хаме чисто плодово.АЗ така правех кисел,в пюрето изсипвам каша и разбърквам много хубаво да се разтвори кашата.Пробвай може на бебо да хареса!  Hands Thumbsup

# 10
  • Мнения: 3 663
да, така замествах следобедното хранен в началото
50/50 мляко и пюре
сега вече не слагам мляко в пюрето, но и не искам да замествам хранене, затова Simple Smile
частта с млякото си я правя по стандартния начин, добавям още толкова пюре и айде в шишето Simple Smile
а кашите (аз вече сигурно сто пъти съм го писала тук Simple Smile ) НЕ помпат
абсолютно остаряло и погрешно схващане

# 11
  • Мнения: 1 214
Да,аз така захраних,по съвет на педиатъра.Алхимията е такава:1:1 плодово пюре и адаптирано мляко(пр.за 3-месечно бебе,което изяжда 130-140 гр. на хранене-70 гр.плодово пюре+70 гр.мляко.лошото е,че остават 20 гр,които трябва да се хвърлят   Embarassed  ).Правила съм го и с кърма в същата пропорция.и как и се услаждашеееее Laughing
Въведох го като второ хранене -сутрин в 11ч.Когато въведох зеленчуковото пюре,плодовото мляко мина като следобедна закуска,докато не дойде момента да прибавя и нишестето и започнах да забърквам киселче  с адаптето.

# 12
  • Мнения: 1 427
Благодаря на всички за споделените идеи.Ще се възползваме максимално Mr. Green

# 13
  • Мнения: 371
Ние сме ви връстници(на 17.08 правим 4 месеца) и алхимията е 80мл адаптирано мляко и 80 мл плодово пюре по съвет на педиатърката ни.Бебка много го харесва с изключение на два вида пюрета до момента от кайсии и от сливи.

# 14
  • Мнения: 472
Бобре де а като ги смесите с биберон ли ги давате ? newsm78 или пак с лъжица

Ние  сме още само на зеленчуково пюре на обяд и ако реша да и давам плодово с мляко  кое хранене трябва да заместя !

Общи условия

Активация на акаунт