Бебета спящи по корем

  • 2 583
  • 23
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 44
Здравейте,

бих искала да се обърна към майките чийто бебчета спят по корем( ако има такива). Установих че моят малък Виктор ( на 2 мес.) обича да спинка през деня когато е обърнат по корем, даже дотолкова е свикнал с тази поза че не иска да спи на гръб. Интересното е че през ноща няма проблеми да спи на гръб.
Въпроса ми е има майчета които да имат опит с подобно спящи бебета и ако има не се ли притесниавате от евентуално задушаване и въобще трябва ли да се опитам да отвикна Вики от спането по корем.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Малко си объркала форума, ама нищо GrinningТрябва да я отучиш от спането по корем засега - вредно е за ставите й.Поговори с ортопед.А и от гледна точка задушаване имам резерви.Изобщо - тази поза не е за толкова малки бебчета passifier

# 2
  • Мнения: 2 807
.Изобщо - тази поза не е за толкова малки бебчета

Да, добре ти е казала Belinda.

Не се препоръчва спането по корем поне до към 9-10 месечна възраст.

Дани започна да се обръща и да спи по корем някъде към 6-ч месец, но си "играех" да го обръщам, след като заспи, разбира се  Wink

# 3
  • Мнения: 3 550
Темата ти не е за тук и модераторите сигурно ще я преместят. На мен също педиатърката ми каза, че му е рано да заспива по корем. може би ще трябва да я въртиш. Sad

# 4
  • Мнения: 1 547

това пък до 9-10 месечна възраст откъде го измисли? след като детето може да се обръща, няма сила на света, която да го задържи в една поза, а именно по гръб. всичко зависи от бебо - кога ще започне да се обръща. а точно ортопедите казват, че е много добре конкретно момчетата да спят/ лежат по корем.
Никола заспива по гръб и веднага щом го преместим в леглото му се обръща по корем. и се чувства прекрасно. и спи като пън  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 807

това пък до 9-10 месечна възраст откъде го измисли?

Ами педиаътрката го "измисли"  Wink Laughing

А и не съм сигурна, че на вашата възраст може да лежи изцяло по корем (не става въпрос когато е леко обърнат настрани) по 3-4 часа  Thinking, поне синът ми спи по толкова следобедите.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679

 а точно ортопедите казват, че е много добре конкретно момчетата да спят/ лежат по корем.
ShockedОсобено, ако са на два месеца.Би ли постнала обосновката, която ти е дал вашият ортопед за това твърдение?Иначе си права за другото - почне ли детето само да се обръща, няма как да го дебнеш с часове и да го връщаш по гръб...Но тук говорим за ДВУМЕСЕЧНО!

# 7
  • Мнения: 2 255
Калоян много малък 3-4 мес. може би започна като го оставя настрана да се извърта по корем и така да спи. В началото и мен ме беше страх да не се задуши и го обръщах, но с времето (особено като започна да се претъркаля) това се превърна почти в основна поза за сън и се предадох.
Докато се научи да си извърта главата му махах възглавницата (май за мое успокоение  Confused)

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 8
  • Мнения: 128
Аз пък ще кажа нещо друго. На нас педито ни каза, че няма проблем при спането по корем. Бебетата така обичали. Виктор си спи по коремче от 2-рия месец  и през ноща и през деня. И аз така като теб се притеснявах отначалото да не се задави, или задуши. Аме бебо като нещеше въобще да заспива по гръб.
Така че сама си прецени. Сега като вече е почти 4 месеца и вече отдавна се обръща от корем по гръб, сам си намира удобната поза за спане!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 246
Имам приятелки, чиито бебета от съвсем мънички (месец, два) спяха по корем. Но на мен ортопед ми каза, че така стомахчето и другите органи се натоварват доста и именно гърба е създаден за такава опора (и не само за това естествено). Емануил съм го слагала да лежи по корем когато имаше колики (но нашите изобщо не бяха силни) и за 10-тина минути да тренира вратлето и мускулите на гърба (по съвет на педиатърката и ортопеда). Но и на него не му харесва да спи по корем. Мисля, че можеш да си оставяш бебето да спи по корем само по време на най-краткия следобеден сън (за 1-2 ч.), като естествено си наблизо и го наблюдаваш. Така поне бяха казали на една позната, но на мен ми изглежда по-скоро като компромисен вариант.

# 10
  • Мнения: 2 784
Моята Калина спи по корем от първия преглед на педито, което ни посъветва да я слагаме така. Мен също ме достраша и се консултирах с ортопед. Човека каза, че няма проблем, запазва се естествената Жабешка поза и да не се притеснявам. Сега вече е толкова свикнала, че отказва да спи по гръб. Явно, колкото доктори, толкова мнения. Между другото, наскоро бяхме на ехографски ортопедичен преглед при друг лекар, каза че детето се развива отлично, така че спането по корем не и е навредило.

# 11
  • Мнения: 397

 след като детето може да се обръща, няма сила на света, която да го задържи в една поза, а именно по гръб. всичко зависи от бебо - кога ще започне да се обръща. а точно ортопедите казват, че е много добре конкретно момчетата да спят/ лежат по корем.

 newsm10 Точно така е! Моята Рада откакто започна да се обръща от гръб на корем не мога да я "направлявам" на коя страна да спи, и да ставам по 10 пъти през ноща да я обръщам. А и като гледам така и е доста удобно, иначе спи настрани и винаги една от ръчичките й е затисната. Наскоро гледах предаване на Гала с ортопед, който каза, че даже е полезна тази поза з развиване на мусколите на гърба и така детенце ще сяда стабилно на по-ранна възраст.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 054
Моя приятелка роди преди години в Германия - там от новородени ги слагали да спят по корем на специални възглавнички - някакви с пори, та да може да диша дори през нея. Мисля, че съм виждала такива на Chico. Нашите педиатри препоръчват да се спи на страни. Моя сим спеше изцяло по гръб (което е опасно да не повърне и да се задави), но бях безсилна - само така заспиваше, даже от съвсем малък си обръщаше ръчичката така, че да не е на страни а някакво такова - полу по гръб. Сега пък спи на колене, с навирено нагоре дупе и глава забодена в чаршафите.  newsm32

# 13
  • Мнения: 2 807
Моя приятелка роди преди години в Германия - там от новородени ги слагали да спят по корем

да, и затова там процента на починалите новородени е най-висок - поне така беше до преди година.
Слагали ги да спят/лежат така, заради коликите.

Когато спят по корем се притиска гръдния кош и по този начин не могат не могат да дишат добре, и когато това е перманентно -> вероятността от така нареченото задушаване при новородени е налице, не при всички, но процента наистина е висок.

Аз лично за моите дечица съм решила, че ще го избегна тоя момент  Wink

# 14
  • Мнения: 175
Не се притеснявай и моя син спи по корем и при посещение при ортопед, каза, че няма нищо необичаино.По този начин прави рибици на гръбнака.

Общи условия

Активация на акаунт