ЗАПЕК И ДУФАЛАК

  • 14 792
  • 13
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ ДАМИ,БИХ ИСКАЛА ДА ВИ ПОПИТАМ ДАЛИ ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ СЪС ЗАПЕКА И ГАЗОВЕТЕ.ПРИ МЕН ПОЛОЖЕНИЕТО Е СЕРИОЗНО-ИМАМ ЗАПЕК И УЖАСНО ПОДУТ КОРЕМ А СЪМ В НАЧАЛОТО НА ТРЕТИЯ МЕСЕЦ,ДАЛИ МОГА ДА ПИЯ ДУФАЛАК-В УКАЗАНИЯТА ПИШЕ ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЕМА ОТ БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ.АКО ИМА НЯКОЯ ОТ ВАС С ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ НЕКА ДА СПОДЕЛИ! Embarassed

# 1
Спокойно можеш да го пиеш - той съдържа вид захар и няма да навреди на бебето Simple Smile Но един от страничните ефекти е образуването на газове и при мен стана точно така. Затова аз взимах Лаксит на д-р Тошков, който ми действаше много добре. Пробвай с Дуфалак и ще разбереш как ти действа Grinning

# 2
  • Мнения: 1 655
Яж повече киви и овесени ядки. Действат много добре на перисталтиката.

# 3
  • Мнения: 1 214
Активия мюсли-действа без грешка.Започни с 1-2 на ден и след няколко дни може и по-рядко да ядеш от нея.Е,разбира се ако не ти харесва няма начин да си я хапваш.Но действа безотказно  Laughing Освен това забрави за белия хляб-яж само пълнозърнест и наблегни на салатките от доматките и краставичките  Wink

# 4
  • Мнения: 3 251
Към всичко по-горе изброено,бих добавила и чая на Блевит-на мен ми го изписа наблюдаващият гинеколог.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
При мен дуфалак вършеше страхотна работа. Един път пробвах с билки и то не бяха болки в корема, не беше чудо и след 2 дни родих и си мисля, че част от причината бяха точно спазмите от билките. Е и врими си беше вече, но все пак бях ходила на преглед преди това и нямах още разкритие и се очертаваше да си родя към термина, а стана 14 дни преди това.

# 6
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
А в каква форма се предлага дуфалака? Свещички, прахче, таблетки?

# 7
има го като сироп по аптеките...не вреди на бебето , не става6 зависим и може да се пре разреден с всякакви те4ности...имам упътването , ако нещо те интересува - питай

# 8
Дуфалак се предлага по форма на сироп цена около 8 ,50 лв 200 мл
и единични дози сироп 15 мл цена около 1 лв
една доза 15 мл се изпива еднократно  действа след около 8 часа

# 9
  • Мнения: 949
АЗ ГО ПИЯ ОТ ВТОРИЯ МЕСЕЦ,НЕ МИ Е НАВРЕДИЛ,НО НЕ МИ Е ПОМОГНАЛ ОСОБЕНО!Аз преди време направих тема по този въпрос в "Бременост и майчинство",и получих доста интересни и сполучливи отговори,ако искаш погледния!

# 10
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Да ви кажа, пробвах го този Дуфалак и нямаше абсолютно никакъв ефект ShockedИ то, при положение, че след като го пия на гладно, както си му е редът, през целия ден не хапвам нищо, освен млека и плодове. пробвах и сини сливи, и мед с гореща вода на гладно, и прясно мляко, и активия - нищо! Накрая послушах мама и си купих сладко от рози SickУжасно е на вкус, все едно ядеш парфюм, но наистина ефектът е мигновен! newsm10 Препоръчвам ви го най-горещо!

Това е от мен! Успех!

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Дуфалакът действа след прием около 2-3 дена, тоест има някакво физиологично време, което е нужно, за да подейства. Ние го даваме на детето от бебе, при бременни също няма проблем да се приема.
Иначе за запек моят гинеколог ми беше изписал някакъв чай "Майчин лист", ама честно казано не помня как действаше... Имало и нещо на шоколадчета, но и до тях не стигнах. Иначе изпитани рецепти за запек са: сладко или сок от рози, овесени ядки, сини сливи, кайсии, круши (от сочните) и разбира се да се избягват разни запичащи храни...

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
На мен не ми действаше много успешно!Круши+вода=страшен ефект на гладно

# 13
  • Мнения: 2 952
Зелен  чай (китайския) дето  го пият за "отслабване".
При мен проблемите се появиха  чак сега към края на бремеността ...гледам да  ям леки храни , не много  тестяно...Изработи  си  стратегия   своя  си , освен  чайовете и хаповете ....
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт