кремове

  • 522
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
За първи път съм бременна и съм некомпетентна в много области а знам че в сайта повечето сте опитни майки бихте ли ме посъветвали в момента съм в 8 г.с кога да почна да използвам някакви овлажнителни кремове за стрии и какви по точно? Thinking

# 1
  • Мнения: 170
Здравей!

Аз използвах какви ли не мазила, защото адски много ме сърбеше кожата около корема - носих си една малка опаковка от крема, който (текущо) ползвах в дамската си чанта и се мажех по 6-7 пъти на ден - веднага, щом ме засърбеше. Ползвала съм на Mattern - едни бели опаковки с розово на етикета. Имах крем против стрии, с помпичка от тяхната серия за бременни. Доста икономичен е, текстурата е лека , а и на мен ми миришеше приятно, за разлика от тези на Мустела например. Хубаво е да си поискаш по една мостричка от фармацевта - почти винаги имат - за да се убедиш, че ти понася, преди да дадеш 20тина лева... Ползвала съм също така крем за тяло на D'oliva, а също и лосиона и крема за тяло с маслини от серията SPA на Avon. В интерес на истината от последните единствено не ме сърбеше толкова много, за което говори и нивото на хидратация на кожата, което е важното в случая. Поне аз така мисля - щом е хидратирана дълбоко, еластичността се повишава и вероятността да ти излязат стрии намалява. Аз се мажа винаги след баня, още преди да забременея, защото кожата ми е чувствителна и може би съм спомогнала поне малко в аванс. Аз мисля, че ако се мажеш още от сега, няма да ти навреди, само може да помогне. Реултатът при мен е коремна област без никакви стрии, обаче по дупето и бедрата - нацепих се доста в последните 3-4 седмици на бременността, явно защото съм наблягала на корема... Sad Сега се чудя с какво да се мажа, за да ги махна. Ползвам едно, което ми препоръча фармацевт - Percutalfa - можеш и превантивно да го ползваш и след това (дано не се наложи). При мен за една тубичка (ползвана около месец и половина) има малък ефект, но всичко е индивидуално.

Успех и лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт