Следи от пинсета. :S

  • 526
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
 Имам един голям проблем и се надявам, че някой ще може да ми помогне.
 Преди година бях решила да премахна окосмяването около пъпа, понеже не мога да понасям косми където и да било. Реших да пробвам с пинсета, но след време почнаха да растът подкожни косъмчета и ме дразнеха,не можех да ги гледам и от глупост почнах да ги "чопля" с пинсета. От това ми ставаха рани, но явно тогава не съм осъзнавала последствията,а именно рани, които след време се превърнаха в червени петна, които не мога да премахна. С какво ли не съм ги третирала с кислородна вода,лосиони,кремове,слънце... нищо. Един месец се мазах с Крем Здраве. Екефт имаше, но едва забележим. Не мога да ги чакам с години да изчезнат. Моля ви за съвет с какво да ги третирам, за да с махнат червените петна.
ПП: На дерматолог не искам да ходя. Не е приятна гледка. Знам, че на тях това им е работата, но лично аз не бих искала някой друг освен мен да ги вижда тези петна.

# 1
  • Мнения: 13 621
Странно е, защото ако са ранички след време би трябвало да изчезнат напълно (поне ако не продължаваш да ги ръчкаш).
И на мене ми се е случвало, но след месец, два са се махали.  Мога единствено да ти препоръчам да попиеш малко цинк...с него раните зарастват по-бързо. На мене поне много ми помага! И по-скоро не ги пипай и мажи с нищо. Кожата сама трябва да се обнови.

Общи условия

Активация на акаунт