Проблеми с храненето с твърди храни?

  • 568
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте не знам дали тук е мястото да търся съвет, затова прощавайте ако не съм отнесла правилно въпроса си в този подфорум. Тъй като обаче тук всички вие мами сте се отнесли към мен с невероятно разбиране и благоразумни съвети относно кърменето (и благодарение на вас сега все още упсявам на кърмя бебчо, който е вече в 8-мия месец) си позволявам да задам въпроса си и относно твърдите храни. Имам момченце на 7 месеца и малко, захраненно е на 4.5 м, като дотогава беше изключително кърмен. Захраних го по две причини толкова рано - по съвет на гарстроент-г и с удобрението на hedra, тъй като ние сме с по-тежък рефлукс; защото от двумесечна възраст го кърмя само докато спи (защото бебчо се дърпаше от гърдата заради непрекъснатото повръщане) и нервите ми не издържаха, а съответно и гърдите ми. Наддвахме според мен в нормални граници - първия месец по 1.5 кг, а следващите между 600-800гр. Така вече тежим към 7900гр. и сме около 71 см.
Въпросът ми е следния: от няколко дни постепенно слънчицето ми започна да отказва пюрета и каши (с кърменето винаги съм имала проблем и съм го кърмил докато спи, затова не мога да прецения дали е загубила апетит и там), но не мисля че предпочита кърма. Вече не знам с какво да го храня, изяжда макс. 100 гр. и спира, понякога и толкова не иска. Съответно дава признаци за град чак след 5 часа, а нощем беше забравил нощните хранения а сега започнахме пак да се будим. Не знам от зъби ли е или от какво, но моите кърмения са само 2-пъти на ден и са крайно недостатъчни за да издържат бебчо, не знам това количесто по 100 гр. може ли да му стига....не искам да го насилвам, но се чудя как ще се справя с нуждуте си като яде по толкова малко.
А иначе беше захранен без проблем и си хапваше всичко.

# 1
  • Мнения: 488
Според скромния ми опит ....зъби?  newsm78
Ако си забелязала-да хапе всичко,което докопа,подути венци,обилно слюноотделяне...

# 2
  • София
  • Мнения: 12 101
Много е вероятно да са зъби. Не го насилвай, когато откаже не предлагай повече, защото така децата се превръщат в злояди. 100 грама не е чак толкова малко за тази възраст. Има такива периоди, но ако имаш съмнения за състоянието му като цяло звънни на педиатъра за съвет и евентуално преглед.

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
не е проблем да остане за два-три дни така, стига да приема течности.

Много е вероятно да са зъби. Не го насилвай, когато откаже не предлагай повече, защото така децата се превръщат в злояди. 100 грама не е чак толкова малко за тази възраст. Има такива периоди, но ако имаш съмнения за състоянието му като цяло звънни на педиатъра за съвет и евентуално преглед.

 Peace

# 4
  • Мнения: 344
Може да са зъби.Направи ме луда за два дни , докато разбера , че никнат .Изкара тези "лоши" дни на мляко и сега пак лакомо си яде пюретата. Laughing

# 5
  • Мнения: 356
Благодаря момичета, ще изчакам пък и май не хапва толкова малко (все пак три пъти по 100 гр. + 2 кърмения не са толкова малко). Само на кърма не мога да го оставя защото вече много ми е намаляла и няма да имам достатъчно, а и да го кърмя често ще ми коства много нерви, защото той и от гърдата се дърпа. Засега ще изчакам и мисля че ще закрепим положението.

# 6
  • Мнения: 693
Мале, милата, измъчила си се  Hug

Не се притеснявай, може да е зъбче. Изчакай няколко дни да видиш дали ще се оправят нещата!

Исках да ти кажа, че 100 гр. не са малко. Моята дъщеря и сега не изяжда толкова. Има 2 твърди хранения по 80-90 гр. максимум + 3 пъти АМ/кърма.

# 7
  • Мнения: 250
И аз мисля, че са зъби. При нас беше подобна ситуацията - не искаше никакво пюре, че даже и да суче отказваше.

Общи условия

Активация на акаунт