уригването и повръщането

  • 1 002
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
мамита,

Огнян в 2 от 4 папкания ми (по)върна кърма...не е на фонтан или на силна струя. Просто като го сложа на рамо да го уригна и той блива върху мен

притеснявам се за 2 неща
1. дали така се е напапкал
2. дали има връзка с това, че не мога да го уригна след всяко папкане

моля ви, дайте мнения, че аз съм вече като пате в кълчища

# 1
  • Мнения: 5 299
Бебчето най-често връща излишната храна,ако не се е наяло ще иска още.Аз не уригвам малката,тя сама го прави като стои по корем.

# 2
  • Мнения: 3 116
Рей, преял е. При нас също се случва понякога по 2-3 пъти на ден. Щом не е като фонтан няма страшно Simple Smile За уригването и аз понякога не мога да я уригна, но това има връзка с въздуха който събира и евентуално коликите. Няма връзка с повръщането Simple Smile

 Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 39 722
Аз в няколко теми съм писала ... Дияна ми беше лакома и ядеше повечко, повръщаше доста, после се нормализира. Даже се стигна до момента педито да ми казва "дръж я на гърдата само еди колко си минути" и т.н.
най-верочтно бебчо е хапнал повечко.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Според мен няма връзка с уригването.Аз моята много често я слагам да си легне без да се е уригнала,просто я държа 2-3 минутки и ако не го направитогава,се отказвам да я чякам.Досега не ми е повръщала

# 5
  • Мнения: 2 531
гасторезофагиален рефлукс.При слабост на пилора на хранопровода се получава връщане на храна.Сина ме го правеше деноношно, тази буба почти не го прави.Израства се.

# 6
  • Мнения: 2 028
дано да е от преяждане, въпреки че и това не ме успокоява...

боже, нали не съм навредила на рожбичката си  Sad

ми аз като го виждам да отваря уста и да лапа юмручета го кърмя, а той явно е лаком....а и кърмата ми блика като чучур направо

Ан Мари, по колко минути е трябвало да се кърмите?

# 7
  • София
  • Мнения: 39 722
то и аз бях на чучур. За кърменето най-добре да каже педиатърката. Не си го повредила бебечо. Те са си лакоми. Ще мине.
Ти казваш, че малък Оги е върнал малко. Пък мойта Дияна повръщаше на фонтан. И постоянно се преобличахме.
Храни си го по схемата. Ако повръща повече питай педиатърката.

То аз кърмех доста отдавна. Ама ми се върти нещо за 15-20 мин, но не помня  Embarassed

# 8
  • Мнения: 2 807
Според мен си преяжда човека - вкусно е млякото на мама  Wink

И моята лакома беба правеше така, може би около месец и половина.
За Дани се цедях и съм виждала какво количество изпива - не е връщал.

# 9
  • Мнения: 8 505
Не знам със сигурност на какво се дължи,но е нормално до 6.месец.Ако не спре тогава-на лекар.Засега бъди спокойна.

# 10
  • Мнения: 1 107
Според нашето педи връщането на малко храна е от преяждане, особено ако не се случва всеки път. Ние също не се оригваме всеки път, понякога е невъзможно, защото заспива като пън, но не съм забелязала да има връзка с повръщането.

# 11
  • Мнения: 1 038
Не се притеснявай според мен е нормално,мойта девойка повръщаше на фонтани до три месеца,че и през носа изкарваше,и аз се притеснявах много,но педито ме успокои,че било нормално,но все пак го имаше предвид,защото тя повръщаше ужасно много,и всеки път й правеше щателни прегледи. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 242
Нормално е до 3 месеца (дори и след това се случва) бебето а повръща по малко мляко при уригването или вдигането му изобщо. Стомахчето е незряло, клапичката коятого затваря не се затваря добре още и от там идва проблема. Ще го израсте.

# 13
  • Мнения: 353
относно връщането: понякога има случаи на инфекции на пикочните пътища, които причиняват връщането на храна. прилича на обикновен рефлукс, но е добре да се следи и да се дава урина за изследване. днес дадох, сега чакам разултатите.
когато науча дали има проблем и как да се лекува ще пиша за инфо

Общи условия

Активация на акаунт