Pneumo 23

  • 4 552
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте Д-р.Слънчева понеже чета доста мнения за тази ваксина(пневмо 23) и повечето май са против нея бих искала да чуя мнението ви.Синът ми на 17 май ще направи 5 години и искам да му направя някаква ваксина която да предпазва и от някой от видовете менингит.Той сега е с Варицела но като се пооправи може би след месец мисля да го имунизирам.Моята лична лекарка ми каза че тази ваксина е подходяща за него.Можете ли да кажете добри думи за ваксината или и вие не я харесвате:roll:
И понеже разбрах че в България няма ваксина за вирустния менингит добре ли ще е да се опитам да си  набавя ваксина за този най страшен менингит от чужбина.
Много ви благодаря предварително Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Пневмо 23 е ваксина срещу пневмококи, които се усложняват с пневмонии и менингин. Тя е подходяща за деца над 5 годинки. Преди тази възраст се препоръчва ваксината Превенар. Така, че за Вас е подходяща именно Пневмо 23. Не се прави в Б-я, защото не е в имунизационния календар и не е много позната, но мисля, че се внасяше преди 2-3 години от Търговска лига.

# 2
  • Мнения: 40
А коя ваксина точно е за Менингококов сепсис аз знам 2 ваксини срещу различните типове менингит ActHib срещу тип В и Meningo A+C,но коя точно е срещу най-страшния менингит и ако може да ми помогнете понеже никъде не откривам  Pneumo 23 кой точно менингит предпазва?Страшно много ще съм ви благодарна за отговорите Ви Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 760
Тя е строго специфична и зависи от щама в съответната страна. Не се прави у нас и изобщо се прави в много малко страни.

Общи условия

Активация на акаунт