остра болка в областта на пъпа

  • 31 277
  • 6
  •   1
Отговори
Точно преди година, свекърва ми получи остра внецапна болка ниско долу в корема. Без лекар и без хапчета , болката отшумя за около час. Помня че неможа да стане от тоалетната чиния, но не пожела да викнем лекар или да посети такъв. Сега, днес - година по късно се получи същото нещо. Много силна болка изведнъж я проряза този път в областта над пъпа, чак я изпоти. Обади се от работа и я заведохме на лекар веднага. Той е категоричен че е жлъчка. Преди няколко години тя наистина имаше проблеми с жлъчката и лежа в болница но поддържаше и много висока температура освен тази болка. Тя казва че и тогава е имала проблем в тази област на корема, но после каза че не е сигурна. Били са и инжекция, и болка няма никаква в момента. Утре ще пускат кръв и урина.
Няма никакви други здравословни проблеми или симптоми. Само тази внезапна ама наистина без никакви предвестници силна болка, която получи и миналата година по това време го-долу.
Ще ви кажа конкретно защо пиша.....Преди 2 месеца баща ми почина от рак на панкреаса. Много мъка, много болка, много ми е трудно......Вярно симптомите не бяха същите, болките дори бяха другаде, бяха постоянни, слабееше, повръщаше и т.н. , но понеже една комшийка днеска каза че щом било около пъпа е панкреас и мен ме обзе невероятна паника. Безумен страх. немога да ви опиша как се чувствам. Представям си целия преживян ужас отново, толкова скоро и то отново на обичан човек! Кажете ми моля ви нещо повече ако знаете за това което ви описвам, защото ще се побйркам. Не вярвам на лекарите, на изследванията на всичко...................на баща ми кръвните изследвания бяха перфектни седмица преди да умре!Скенера и 2 пъти беше без отклонения, рентгена също.......когато го отвориха чак тогава видяха............ Тогава ми казаха че рака на вътрешен орган е много трудно откриваем. Страхувам се безумно много..................тези от вас които в семействата си имат починал от това заболяване ще ме разберат......Незнам изобщо дали имам повод в конкретната ситуация за тази паника, но ужаса от изживяното и спомените са болезнени все още и много пресни за мен. А свекърва ми е едни прекрасен и много здрав човек!

# 1
  • Мнения: 2 732
Пожелавам ти да не е това което мислиш .Знам за какво говориш ,но немога да ти помогна Praynig

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Това успявам да намеря-причините може да са различни, пожелавам ти да не е нищо сериозно!
http://sevgi.incilbg.com/zabol/hranosmitelna/ostra_koremna_bolka.doc

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Със сигурност не е това, за което си мислиш.
С паника нищо не можеш да промениш, затова се успокой.
Изследванията ще покажат за какво точно се касае.
Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 270
Брат ми получаваше такива зверски силни болки в областта на пъпа, които се появяваха изведнъж и без причина. Лекарите също се насочиха към панкреаса и жлъчката. И нас ни беше обзела огромна паника, защото баба ми почина от рак на панкреаса. Само един доктор каза, че е апандисит. Оперираха го по спешност и се оказа, че е  с кистозен апендикс пред спускване. Оправи се напълно.

# 5
Майка ми също имаше на няколко пъти такива болки и се оказа, че е нещо с пъпа й. Казаха й, че акушерката нещо не е била вързала добре пъпа й като бебе. Звучи невероятно, но проблемът й се яви някъде към 60-годишна. После се оказа, че и леля ми има същия проблем. и нея същата акушерка я израждала. Така че стискам палци да е по-добро нещо от това, което си мислиш.

# 6
Незнам какво да си мисля....това с проблем в самия пъп най-ми хареса, но не съм толкова наивна......А покрай това с баща ми загубих доверие и в лекарите. Утре сутрин ще пусне изследвания...те ще са готови следобед......апък после ще ги види личния и.....абе...

Общи условия

Активация на акаунт