Белите коси

  • 10 211
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 889
Въпреки все още крехката ми възраст в моята тъмно кафява коса е започнал да се настанява трайно и един друг нюанс. И то не е нещо по-фешън, например русичко или червено, ами бяло Sad Не знам от нерви ли, от какво, но имам доста бели косми, които на моята коса личат доста и ме дразнят. Чудя се с какво да ги прикрия. Мислех си да пробвам да се боядисвам, но само 3-4 пъти в годината, защото моята коса и без друго изисква много грижи, та не ми се иска да я съсипвам с бои. Но въпреки това космите пак си личат след 2-3, най-много 4 седмици, а не мога да се боядисвам всеки месец.
Та ми е интересно, ако имате бели косми какво ги правите и как могат да се прикрият, с боя, къна, шампоан?

# 1
  • Мнения: 9 900
пробвай за начало с къна или шампоан-оцветител. Зависи колко са ти белите коси, ако са на кичур - си е направо фешън, но ако са пръснати, не е приятно.
Аз побелях на 23 години, което също си е крехка възраст, тогава започнах и да се боядисвам с истинска боя. И оттогава - всеки месец :Sad

# 2
  • Мнения: 6 889
е не са на кичур разбира се, разпръснати са, а и косата ми е доста тъмна, така че доста изпъкват
аз съм на 19, не ми се мисли след 10 години какво ще е  #Puppy dog
а с къна колко време ще се задържи ефекта, имаш ли представа?

# 3
  • Мнения: 9 900
на твоите години използвах червена къна, понеже беше модно.  Пак си трае около 3-4 седмици, постепенно избледнява, но си зависи и от дебелината на косъма. А кафява и черна къна не съм ползвала, не знам и какви къни се продават в момента.

а след 10 години - сигурно ще се боядисваш редовно, ако не излезе някаква мода на прошарените коси - не се бой, боите стават все по-щадящи, че и подхранващи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 889
къна има всякаква, от русо до черно...но ако ефектът е същия предпочитам с боя, защото много ми е неприятно самото къносване
след 10 години да, сигурно ще се прежаля, но в момента косата ми наистина се поддържа адски трудно. А тва за боите, че били по-щадящи и подхранващи не го вярвам. Може би тези без амоняк да, но тях и не ги дават за покриване на бели коси.

# 5
  • Мнения: 1 283
Не е необходимо да си боядисваш цялата коса!Вземи си боя като естествения си цвят и си намажи само върха на главата,където са ти белите коси!Така една боя ще ти стига за 4-5 намазвания.А изтощаването на косата си е строго индивидуално.Аз ли4но си мацотя косата от 16 годишна,преминала съм през всякакви разцветки и къдрене Sick ,сега съм на 29 и мога да кажа 4е косата ми си изглежда като време оно,само дето не й помня цвета какъв беше Rolling Eyes Дано и твоята да излезе издръжлива!Късмет! Hug

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
И как точно една боя ще се ползва няколко пъти, като следа като я отвориш, не трябва да престоява, разваля се  newsm78

Аз имам някои направо блестящи бели косми. Като ученичка се мажех с къна, така беше модерно, но е голяма гадост - стоиш по няколко часа (и моята коса е дълга), после постоянно ти цапа и т.н.
От 3-4 години ползвам L'oreal Casting - безамонячна е, косата не оранжевеее като мине време и не се изтощава. Белите косми ми се появяват на 3 месеца.Можеш да боядисваш само корените. Аз слагам тъмно кестенява, така че дори не може да се разбере, че се боядисвам, просто цвта ми е свеж и здрав.

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Моят естествен цвят е много тъмен. След доста години безпощадно третиране косата ми доста се беше изтощила и цъфтеше ужасно.Сега имам бели коси,които никак не са много,но предполагам повече от твоите. Минах от няколко години на варианта да боядисвам косата си черна с боя на Арома,защото от опит установих че черната им боя е такава невероятна химия,че няма никакво отмиване с времето.По този начин боядисвам косата си на 3-4 месеца,защото когато отдолу израсте моята си коса,тя е достатъчно тъмна и разлика почти не се усеща,а ибелите коси не са толкова ,че да се забелязват.Дори на фризьора ми му беше трудно да намери откъде започва разликата. А и с толкова рядко боядисване косата ми доста се заздрави (сравнено с преди)

# 8
  • Мнения: 6 889
От 3-4 години ползвам L'oreal Casting - безамонячна е, косата не оранжевеее като мине време и не се изтощава. Белите косми ми се появяват на 3 месеца.
значи безамонячната ти покрива белите косми, така ли? Защото аз не съм проблавал, но по опаковките пише, че не става, само от ІІІ-та група вършели работа.

# 9
  • Мнения: 4 371
Аз моите бели косми си ги режа до корена Laughing
А за боята на Арома-то си е за хвалене. Боядисах се с боя на Гарние и косата ми започна да пада ужасно много-сложих на Арома и спря. Така че, изберете българското  bg

# 10
  • Мнения: 6 889
Duci, и аз в началото някои ги късах, но тогава бяха малко. Сега само отгоре където ми е пътя преброих 25 косъма #Crazy И ако ги откъсна после ще стърчат...гадничко ще е, а толкова много едва ли ще успявам да ги режа постоянно.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Нямам още 30 г., а вече съм прошарена.Преди 2 г., когато драстично се увеличиха белите ми коси, хванах цаката.Започнах да си правя бели кичури/аз също съм кестенява/.Изкарвах по 3 м., като почти нямаше разлика.Сега вече, от 5 м. не съм си правила, а косата ми е все едно вчера съм била на фризьор/толкова бели косми имам/.Така че -дерзай, но за мен това с кичурите е най-ефикасно.

# 12
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Съгласна съм за кичурите!
Аз също си имам доста от тези белите косъмчета, с тъмна коса съм и доста се виждат.
Боядисвам се с тъмни бои, но след 1-2 седмици боята се отмива точно на белите косми.
Решението, което взех е светли кичури. Wink

# 13
  • Мнения: 1 002
имам една колежака с оста бели коси , тя има и тъничка коса и доста се чудеше какво да я прави
но с безамонячна боя е идеално - всичко се покрива и въобще не пада боята ...

# 14
  • Мнения: 4 212
Аз моите бели косми си ги режа до корена Laughing
А за боята на Арома-то си е за хвалене. Боядисах се с боя на Гарние и косата ми започна да пада ужасно много-сложих на Арома и спря. Така че, изберете българското  bg

Аз използвам само Гарние, косата става лъскава, здрава и покрива белите коси. Арома ползва майка ми, тя е с 4исто бяла коса, цвета стои като вакса, няма блясък и след 2 измивания няма боя.


БУХТИЧКЕ,
аз съм с бели коси, и ако ще се боядисваш за да е по трайно използвай боя, безамоня4ната и къната са с малотраен ефект, ако искаш плътно покритие, само боя. Все пак имам 17 години стаж с боите. Едно време използвах Канестен, италианска, в туби4ка, беше супер боя, незнам дали още я продават в България.

Общи условия

Активация на акаунт