Ясмин при мастопатия?

  • 1 555
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Извинявам се, ако вече е имало такава тема, но в тези, които намерих и изчетох, не срещнах отговор на въпроса си.
На 24 г. съм, не съм раждала, имам мастопатия от около година и половина. Бях на профилактичен преглед при гинеколога си и той за пореден път ми препоръча да използвам Ясмин като контрацептивен метод (в момента ползваме презервативи), щяло да ми се отрази добре на цикъла, яйчниците си почивали и т.н.. Според него мастопатията не била противопоказание за прием на Ясмин, но го каза по-скоро като лично мнение, а не като медицински факт.
Като цяло съм резервирана към оралните контрацептиви; от това, което прочетох в интернет, виждам, че мненията на лекарите се разделят.
Въпросът ми е дали някоя от вас приема (или е приемала) Ясмин при мастопатия и как и се отразява?

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Аз също имам мастопатия и използвам противозачатъчни( не са Ясмин, но едва ли има много голяма разлика). И моят гинеколог казва, че няма проблем, стига редовно да се ходи на гин.прегледи и мамолог ( на всеки 6 месеца).

# 2
  • Мнения: X
Аз се страхувам много от проблеми с гърдите си, и също имам мастопатия. На 25 съм. Мамолога при който ходя е категоричен че хормоналните контрацептиви във възрастта в която най-много трябват, са най-вредни. Особено при проблеми с гърдите. Да, те се отразяват на напрежението и болката - успокояват ги. Но неможе цял живот да ги пиеш, а едва ли ще ти решат проблема за дълго.....А от своя страна дългата им употреба е доназано как и на какво влияе.

Общи условия

Активация на акаунт