С какво захранихте вашето бебе?

  • 9 381
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
Здравейте мами, искам да пусна тема, защото ми предстои да почнем захранването и не мога да реша с какво да почна. Дали да захраня първо със зеленчуци и кой да е пръв или да захраня с някоя от бебешките каши? Много ще съм ви благодарна ако споделите вашия опит  Hug

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
На мен ми бяха казали,че е по-добре първо със зеленчуци  PeaceЩе се радвам майките с опит да споделят наистина и ще следя темата  Hug

# 2
  • Мнения: 5 940
Има три варианта, всеки с предимствата си -каша, зеленчуково пюре или плодово пюре.
За мен най-добър е вторият - със зеленчукови пюрета. Детето не привиква със сладък вкус, внася се разнообразен витаминен и минерален състав с тях в храната.
Захраних в този ред -картофи, моркови, тиква, тиквички, броколи, пащърнак, зелена чушка, грах.... Може би нещо изпускам, после ще добавям.
Както и да захраниш, стига да е разумно, постепенно, няма да сгрешиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Има три варианта, всеки с предимствата си -каша, зеленчуково пюре или плодово пюре.
За мен най-добър е вторият - със зеленчукови пюрета. Детето не привиква със сладък вкус, внася се разнообразен витаминен и минерален състав с тях в храната.
Захраних в този ред -картофи, моркови, тиква, тиквички, броколи, пащърнак, зелена чушка, грах.... Може би нещо изпускам, после ще добавям.
Както и да захраниш, стига да е разумно, постепенно, няма да сгрешиш.

 Peace

Към това мога само да добавя, че зеленчуковите пюрета, които моят син е ял, са били млечно-зеленчукови, т.е., винаги ги приготвях с кърма или АМ.
Първият зеленчук беше картоф.

# 4
  • Мнения: 681
И аз захраних първо с картоф,домашно приготвено с АМ и малко масълце,след това морков и т.н.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 587
Първо захраних с млечно-зеленчуково пюре(картоф и АМ)

# 6
  • София
  • Мнения: 3 750
И аз захраних първо с картоф,домашно приготвено с АМ и малко масълце,след това морков и т.н.  Peace
И аз така!

# 7
  • Мнения: 532
Захранила съм също с картоф,но искам да отбележа ,че е грешка слагането на масло при първото захранване,защото най-малкото така се внасят две храни наведнъж.
Започва се например с картоф,но чист картоф,може да се добави кърма естествено,но нищо повече.Когато детето свикне с картофа се добавя морков например,щом свикне с двете се добавя следващия зеленчук и така.

За да се провери дали няма да има някаква реакция към някоя от храните е важно всяка храна да се внася самостоятелно за няколко дни поне. Дано успях да се изразя правилно.

А зеленчуците са предпочитани за начало на захранването ,защото са по-богати на хранителни вещества и  детето не се приучава директно на сладкия вкус,което после го кара да отказва зеленчуците.

Успех и безпроблемно захранване!  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
Захраних с тиква на Хип и добавях АМ.После тиква с картоф,после картоф и тиквичка и т.н.Плодовите пюрета ги слагах в кашата на по-късен етап.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 328
с картофено пюре и след това с оризова каша

# 10
  • Мнения: 27 524
С оризова каша, но в трети месец  ooooh! Започна да повръща. След това - с плодово пюре.
Мисля, че най-добре е да започнеш със зеленчуково еднокомпонентно -картоф, морков или тиква.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 76
Захраних при навършени 6 месеца с плодово пюре по препоръки на педиатърката ни:банан,портокалов сок и ябълка   bouquet

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 За Калин избрах оризовата каша, защото имаше доста силни колики.Но с нея или не, коиките продължиха точно 9 месеца.След това въведах тиква и картоф.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 252
Захраних при навършени 6 месеца. Почнах с тиква на Хип, след това морков и т.н. Но за сок мисля, че е рано, още не съм давала. Кашите въведох чак след месец. Към тях добавях плодово пюре.

# 14
  • Мнения: 494
Благодаря ви много  Hug

Общи условия

Активация на акаунт