Какво покрива Клинична пътека раждане?

  • 1 168
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Предварително се извинявам, ако повтарям вече писана тема, но не мога да намеря нищо по въпроса с търсачката... Rolling Eyes . Опитвам се да разбера дали обезболяването на нормално раждане влиза в клиничната пътека, изобщо какви изследвания покрива, има ли изискване акушер-гинеколога да присъства, или може да те остави да те изражда акушерката, какво трябва да си платиш, ако си влязал "по пътека". Писах на мейла на касата, но да не ви казвам какво ми върнаха като отговор - една страница административно шикалкавене, от което нищо не вдянах newsm78.
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 565
Здравей,

При израждане си има лекарски екип, състоящ се от лекар, акушер и т.н. Не им знам точно длъжностите. Но винаги си има й лекар. Не е задължително да е личния ти акушер-гинеколог, при който си си следила бременността. За упойка по време на нормално раждане, не съм сигурна дали нещо се плаща. Възможно е й да не се плаща. Ти защо искаш такава упойка? Според мен, ако обстоятелствата налагат ползването на такава, то тя ще е безплатна.
Съжалявам, че мога да ти дам само това като информация.
Успешно раждане  bouquet

# 2
  • Мнения: 126
привет,значи личния гинеколог не трябвя да присъства няма нужда от него,има екипи които те поемат,дано случиш на екип,упоиката си я плащаш няма такава която да ти се полага по кл. пътека.По принцип раждането е безплатно но ако поискащ малко повече внимание като информация за разкритие,за бебето,и за каквото и да било ще си плащаш.Пожелавам ти да не постъпиш при такива.Аз влезнах да раждам нормално ,зд.усигурена и т.н. и това ми струваше около 500лв.без стаята тя отделно.Къде мислиш да раждаш.УСПЕХ

# 3
  • Мнения: 2 110
Личния гинеколог не трябва да присъства .
Упойката  и обезболяващи се плащат, няма такива, които да ти се полага по клинична пътека.
Имам две ражданя ,нормално без упойки и обезболяваня и не съм платила нито един лев допълнително. Много съм доволна от болниците и екипите на който попаднах !
Желая ти леко и успешно раждане и на теб ! Praynig Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 409
Личния гинеколог не трябва да присъства .
Упойката  и обезболяващи се плащат, няма такива, които да ти се полага по клинична пътека.
не е така!
упойка и обезболяващи,които са приложени по време на раждане, по преценка на доктора,а не е ЗАЯВЕНА предварително от пациента не се плаща! Но почти никъде не го казват!
За МД ако питаш някой израждащ близък ще ти каже - избор на екип е 150 извън касата за здравно осигурените, другото до 500лв са го натъкмили като финална сума,но ЛЪЖАТ изкарвайки тотала като опция избор на екип, всъщност това е избор на екип за здравно неосигурен, плюс престой за нормално раждане. Правят го в почти всички АГта.

Общи условия

Активация на акаунт