Отговори
  • Мнения: 627
Някой знае ли това?

# 1
  • Мнения: 627
Никой не знае или е тайна... newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 896
Аз съм си купувала майчина тинктура Календула и Арника за външно приложение от аптеката на Чаталджа.

# 3
  • Мнения: 627
Благодаря ти много.  Hug
Аз търся за вътрешно приложение, но вярвам, че щом продават от единия вид, ще имат и от другия вид.

# 4
  • Мнения: 2 616
Д-р Пашкулев има някои от хомеопатичните тинктури, попитай на личния му мейл: http://veridia.dir.bg/WEB-SITE/INDEX.htm

# 5
  • Мнения: 2 176

Щом е тинктура, значи не е минало през разреждания и потенцирано. Съответно не е хомеопатия. Simple Smile
Ако си малко по-конкретна, може да опитам да ти дам идея. Wink

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Никой не знае или е тайна... newsm78

 Не, не е тайна, но въпроса е поставен неправилно. Майчина тинктура не е хомеопатично л-во, а прост спиртен извлек, например от някоя билка.
 Това всъщност си е билкова тинктура.
 Когато обаче започне да се разрежда хомеопатично, по строго установени правила, се получава хомеопатично лекарство.  Peace

# 7
  • Мнения: 627

 Това всъщност си е билкова тинктура.


Да, но нали само част от хомеопатичните лекарства са на растителна основа. Има и такива на животинска, минерална основа, както и от инертни материали.
Та, интересувам се от къде се купуват материала, от който, след съответното потенциране се получава хомеопатичния медикамент. Както и тъмните шишенца, в които се съхраняват.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Тъмните шишенца ги има по аптеките.  Wink

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

 Това всъщност си е билкова тинктура.


Да, но нали само част от хомеопатичните лекарства са на растителна основа. Има и такива на животинска, минерална основа, както и от инертни материали.
Та, интересувам се от къде се купуват материала, от който, след съответното потенциране се получава хомеопатичния медикамент. Както и тъмните шишенца, в които се съхраняват.

  Ще си правите хо л-ва? Ако ще правите хо л-ва с потенция 10М например, ще ви трябват 10000 (десет хиляди) шишенца.  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт