Хомеопатия!!!

  • 30 315
  • 65
  •   1
Отговори
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Какво мислите за хомеопатията?  newsm12

# 1
  • Мнения: 1 313
винаги когато има проблем първо се опитвам да го реша с хомеопатични средства,за зимните настинки и грипове аз от няколко години съм само на хомеопатия. newsm10

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
винаги когато има проблем първо се опитвам да го реша с хомеопатични средства,за зимните настинки и грипове аз от няколко години съм само на хомеопатия. newsm10
Какви хомеопатични средства използваш и продават ли се в аптеките? А билковите чайове водят ли се хомеопатия? newsm78

# 3
  • Мнения: 4 244
Напоследък все повече се убеждавам че за момента хомеопатията ми помага по добре от традиционната медицина.
Надявам се и занапред да е така

Мира - хомеопатични лекарства не могат да бъдат препоръчани, защото се вземат под внимание специфичните реакции на всеки организъм за предписване на подобно лекарство
Те не са панацея.
Билковите чайове не са хомеопатия

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мира - хомеопатични лекарства не могат да бъдат препоръчани, защото се вземат под внимание специфичните реакции на всеки организъм за предписване на подобно лекарство
Те не са панацея.
Добре де, но как знаете какви лекарства са ви нужни, разчитате на хомеопат, нали? Е, къде мога да намеря добър хомеопат? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 313
http://www.bda.bg/drugs/details/..%5CtmBOI.htm

например за болно гърло-хомеовокс...
като питаш в аптеката те ще ти кажат за каква болест какво има.Без лекарско предписание са

# 6
  • Мнения: 4 244
Аз специално тук ходя само в една аптека ккъдето имат фармацевт хомеопат и тя ме разпитва какви са симптомите и тогава ми препоръчва някой препарат
Рядко ми дава комбинации. Но има и много добри попадения като комбинации
Но аз оттук не мога да ти препоръчам защото в България се предлагат на друга фирма и са с различни съставки
Би трябвало да има и специализирани хомеопатични аптеки

# 7
  • Мнения: 1 313
Само да уточня, че аз за моето си лечение говоря или за големи хора.За дечица мисля, че консултиране с педиатър няма да е излишно.Нашата педиатърка например е голям фен на хомеопатия, разни билки и чайчета,вобще народна медицина, което много ми я издигна в очите.Все пак най-лесното е да се тъпчем децата с разни силни хапове, но дали е добре....

# 8
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И нашата педиатърка почти не ни изписва лекарства, а билкови чайчета, разни бабини рецепти, сиропчета на билкова основа. Добре, че детето не е боледувало много!!! newsm47

# 9
  • Мнения: 4 244
Аз само до фармацевтите се допитвам тък като при нас здравните каси не поемат хомеопатично лечение при децата (всичко друго е безплатно до 18 г) и затова не чакам на доктора да ни изпише такова ами направо в аптеката питам

# 10
  • Мнения: 1 313
Билкова аптека и специализирана хомеопатична едно и също ли е? newsm78Май не....

# 11
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Сигурно не е едно и също, щом билковите чайове не са хомеопатия... newsm78 #Crazy newsm78

# 12
  • Мнения: 816
 newsm10  много съм доволна от този начин на лечение. Започнах от май месец да лекувам така щерка си и резултатите бяха потресаващи просто Simple Smile

# 13
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
newsm10 много съм доволна от този начин на лечение. Започнах от май месец да лекувам така щерка си и резултатите бяха потресаващи просто Simple Smile
Добре, но с кой се консултирате, за да я лекуваш. Не искам синът ми да го тъпча с разни химически вещества, които се съдържат в лекарствата. И хомеопатята дали лекува всичко, например шарка или пък разстройство, повръщане, запек? newsm78

# 14
  • Мнения: 4 244
Билкова аптека и специализирана хомеопатична едно и също ли е? newsm78Май не....
Нне е едно и също но някои билкови аптеки в България продават и хомеопатични лекарства, поне аз съм виждала в Стара Загора такива

Мира 55 - хомеопатията може да лекува много болести и симптоми.
Като казваш шарка едва ли може да лекува самата шарка, тъй като те обикновено се причиняват от вируси, но може да помогне на сърбежа от пъпките, на високате температура и др, симптоми с които една шарка се изявява. Т.е. в случая облекчава симптомите а останалото си го върши имунната система сама
Много добре влияе при повръщане и разтройство, но пак ти казвам - зависи от комбинацията на симптомите за да се препоръча лекарство

Общи условия

Активация на акаунт