Отговори
  • Мнения: 702
Здравейте, напоследък доста често ми се случва да изпитвам дребнавостите на комплексираните началници покрай мен. Дали е защото съм последна дупка на кавала или просто така трябва!И защо на тези, които идват пияни на работа не им се прави забележка, а на тези, които бъркат едно тире им се вдига скандал?!Говоря за себе си!Темата не е пързалка. Не искам съвети.
Да гадно ми е, понякога че работя това, н в повеето случаи си харесвам работат, макар да не мисля да я работя цял живот. Дразни ме, фактът че началникът ми се сопка за някви супер дребни, незначителни неща/а по принциип е точен/, даже ми вдига скандали понякога, никога за нищо не ми е благодарил, дори когато го измъквам.Да, затова ми се плаща!Но понякога, човек има нужда просто от едно благодаря, за да се почувства оценен!А лизегъзците, сякаш не ги забелязва!Те го ядосват и той после хоп на мен с големия чирпак!
Благодаря...

# 1
  • Мнения: 349
А дали комплексите не са при друг  newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 268
"Благодаря!" от началник почти няма да чуеш, не се и надявай. И аз на времето преживявах мини драми, че отнасям само негативи, а добрите думи са ми спестявани, обаче вече помъдрях. Когато казах на бившия шеф, че няма да се върщам при него, настана истинска латино драма- "ама защо така? приемам го лично! при нас ти е мястото!.... и пр.". Изведнъж станах невероятно ценен кадър. Нещо, което по никакъв начин не се усещаше докато работех там- нито финансово, нито с отношение.
Съвет от мен- върши си работата и давай пълен игнор на страничните дразнители. Така ще си осигуриш душевен комфорт и няма да се кахъриш за незначителни неща.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 09:51 от Северина

# 3
  • Мнения: 702
Ами сигурно и аз имам комплекси, Цвети Mr. GreenНе съм казала, че нямам, но става въпрос затова, че каквито и комплекси да имам, все пак си върша добре и съвестно работата и това, че на някой му идва ташкън повечето работа не е мой проблем/все пак той взема повече пари затова/ и не съм длъжна да понасям!Ето, сега, тази сутрин ми вдигна нервите и след две минути все едно нищо не е било и пак ми говори сякаш съм му приятелка!Ми не съм, не искам да съм, щом ще се държи така!Той сам скъсява дистанцията, после аз съм му виновна!Иска да е биг бос - ето биг бос е, ама аз не искам да е с цената на моите нерви!И някой ден ще му го кажа!Не че ще го рзбере и оцени де!Те мъжете по принцип нищо не разбират от такива душевни работи, пук било то и шефове!Той се държи с меен фамилиарно, после аз за6то се държа?!Идват тука някви, които постоянно, ама непрекъснато са в киреча и като го ядосат и по един или друг начин ми сипва н амен!
А моите комплекси, все още не е късно да изчезнат!Не съм спирала да се трудя по въпроса с развитието си! Naughty

# 4
  • Мнения: 2 050
Ами хората са всякакви - талантливи, отзивчиви, злобари, комплексари. А началниците... и те също са хора, нали  Wink

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 336
Обичайно, ако простакът придобие малко власт, на яве излизат всичките му отрицателни качества и неизказани през годините коплекси.
Особено пък ако и той е имал такъв началник...
Знам как се чувстваш - понякога е непоносимо (особено за алкохола - ако е пиян от 11 сутринта)
За съжаление нищо не може да се направи - пробвала съм различни варианти - да говоря като равен с равен и да споделя проблема си или пък да го четкам като лисицата с опашката - дори да има ефект, той е краткотраен.
Така че решенията са две - или ти да се махнеш и да очакваш, че със следващият ти началник ще имаш късмет, или да си траеш и да не ти пука...

# 6
  • Мнения: X

Така че решенията са две - или ти да се махнеш и да очакваш, че със следващият ти началник ще имаш късмет, или да си траеш и да не ти пука...
Има и трети вариант-стани си сама началник,или стани началник на други,знаеш вече какво не трябва да правят началниците с персонала-действай!

# 7
  • Мнения: 702
Ох, нее той не пие!Пият служители на фирмата!
По принцип, аз не смятам 4е той е комплексарят, но е заобиколен от такива и много му вдигат нервите и той може би изпуска парата, като се прави на биг бос за моя сметка!Аз го уважам страшно много и много неща съм и бих направила за него, но понякога наистина ме изумява с тъпите си забележки до6ли отникъде!Пр. Понеже го бях свикнала зимата, да му пускам климатика преди да е дошъл, за да му е топли4ко и един път той беше в командировка за 2 дена и като се върна просто сутринта бях забравила да пусна климатика!Ееее такъв скандал ми вдигна, че ми се дорева!И то за ни6то!Стана ми супер тъпо!И най-гадното е, 4е понеже ми вдига скандали за някво глупости и аз се чувствам като малоумна!Все едно че не мога да се справя и с най-тъпото и елементарно нещо!Ей тва ме побърква, защото нито съм тъпа, нито съм малоумна!За тази работа съм минала през 100 интервюта!За6тото имаха хиляда изисквания!

# 8
  • Мнения: 2 978
Стават повече, защото хората си мълчат, защото и те са били тъпкани, защото..........

Ако са шефове на място, ще гледат на нещата от другата страна.
Не може да си нервен и да искаш около теб хората да работят нормално, да мислят и дават нови идеи.

Какъвто шефа, такива и хората. Те губят от всичките си прояви и изяви пред персонала си.

Просто ти трябва да прецениш, кое е най-добро за теб.
Да седиш там и да трупаш опит, или да си търсиш нова и по- добра.

Важното е, работата, на която си, да ти харесва, да се разбирате и всичко да е поне в рамките на нормалните отношения.

п.п. Имах шеф, който в кризите си, ми казваше "пикла"..а работата ми харесваше много...е, много ясно, теглих му една и си намерих по- приятна среда.

А и още нещо, работата, не си носи в къщи, освен, ако не е твоя Wink

# 9
  • Мнения: 24
.... Дали е защото съм последна дупка на кавала или просто така трябва!...

Има ли начин и двата варианта да са верни?  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 702
Когато трябва, приемам критики bowuuНо наистина основателни, другите ме обиждат!
А затова 4е съм последна дупка, аз си го знам, но нали знаеш за последните дупки, 4е без тях не Излиза мелодия:)Не ми пре4и засега да съм на такъв пост, имам и по други амбиции, не се оплаквам от работата си, но ме дразни 4е за глупости ми вдига панаири, а не за не6то основателно!

# 11
  • Мнения: 2 978
но ме дразни 4е за глупости ми вдига панаири, а не за не6то основателно!

Ами това е мноого добре.
Значи, си вършиш работата и няма за какво да се хванат.

Да не ти пука!

# 12
  • Мнения: 702
Е да, ама нагласата и желанието ми си отиват!Пък и оставам с едно такова 4увство Sick

# 13
  • Мнения: 2 978
Е да, ама нагласата и желанието ми си отиват!Пък и оставам с едно такова 4увство Sick

Ами защо не го питаш направо.
Кажи му, че не ти е приятно да те хапе за глупости. Ако пък не искаш, не знам защо се мъчиш още там?

# 14
  • Мнения: 212
Ох, нее той не пие!Пият служители на фирмата!
По принцип, аз не смятам той е комплексарят, но е заобиколен от такива и много му вдигат нервите и той може би изпуска парата, като се прави на биг бос за моя сметка!Аз го уважам страшно много и много неща съм и бих направила за него, но понякога наистина ме изумява с тъпите си забележки до6ли отникъде!Пр. Понеже го бях свикнала зимата, да му пускам климатика преди да е дошъл, за да му е топли4ко и един път той беше в командировка за 2 дена и като се върна просто сутринта бях забравила да пусна климатика!Ееее такъв скандал ми вдигна, че ми се дорева!И то за ни6то!Стана ми супер тъпо!И най-гадното е, понеже ми вдига скандали за някво глупости и аз се чувствам като малоумна!Все едно че не мога да се справя и с най-тъпото и елементарно нещо! Ей тва ме побърква, защото нито съм тъпа, нито съм малоумна! За тази работа съм минала през 100 интервюта!За6тото имаха хиляда изисквания!

Пиши на български език. Явно наистина си леко тъпа и малоумна след като не знаеш че думата ни6о всъщност се пише НИЩО

Общи условия

Активация на акаунт