Кво става пак в София с тоя боклук

  • 1 049
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Цитат
Правителството ще обсъжда днес обявяването на криза на територията на Столична община
09 април 2009 | 07:00 | Агенция "Фокус"

София. Правителството ще обсъжда днес обявяването на криза на територията на Столична община. Анализът на МОСВ, МЗ, МРРБ сочи, че Столичната община извършва неадекватно дейностите по събирането, извозването и депонирането на битови отпадъци. Аргументите са, че липсва адекватно депо за депониране на отпадъците, липсват адекватни технологии за разделно сметосъбиране, сметоизвозване и сметопреработване, липсва цялостна стратегия за решаване на проблемите със сметосъбирането и сметоизвозването.

В доклада, изискан от премиера Сергей Станишев категорично се посочва, че Столичната община е създала ситуация на сериозна заплаха за общественото здраве и за нанасяне на все по-големи екологични щети и това се превръща във въпрос на национална сигурност. Според анализа на министерствата държавата трябва да се намеси, тъй като става очевидно, че общината няма капацитет да се справи самостоятелно с кризата със софийските отпадъци в рамките на продължителен период от време, въпреки че е изисквала и получавала и досега съдействие от правителството за решаване на проблема.
По смисъла на Закона за управление кризи (ЗУК) възникналата ситуация може да се определи като криза, тъй като засяга съществена част от населението на България (около 2 млн. души) и националната сигурност. На базата на анализа си министрите предлагат на правителството, на основание чл. 10, точка 5 и чл.чл. 53-61 от Закона за управление при кризи, да вземе Решение за неотложни мерки за преодоляване на кризата в сметосъбирането на територията на Столична Община и отстраняване на екологичните щети. Сред конкретните предложения, които правителството ще обсъди на предстоящото си заседание, са:
Обявяване на криза (кризисно положение) по смисъла на Закона за управление на кризи и уведомяване на институциите по чл. 9, ал. 3 ЗУК.
Създаване на национален кризисен щаб.

Обявяване сметището на София в Суходол за обект от национално значение по смисъла на § 5, т. 62 от ДР на ЗУТ, без промяна в собствеността му и възлагане на Националния Кризисен щаб да идентифицира и предложи алтернативно депо.

И кво сега - в София от утре ще живеете в бедствено положение. Толкова ли е ужасно положението наистина че се налага да се обяви кризисно положение да се създаде НАЦИОНАЛЕН кризисен щаб и да се обяви че въпроса се превръща във въпрос от НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ.
То бива, бива изхвърляния на оня келеш Станишев ама чак пък толкова...
Вие как мислите - предизборна черна кампания ли е това или наистина въпроса с боклука на София заплашва НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ...

# 1
  • Мнения: 646
Не, не е наистина, поне в моят квартал.

# 2
  • Мнения: 1 008
Да, и в моят квартал положението не е за "бедствено положение".
Живея в Красна поляна.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Станишев се чуди как да подлее вода на Борисов.

И толкова ли не можа да пишеш в другата тема, а отваряш нова за буклука софийски. Боде ми очите вече.
Няма ли кой да му каже на тоя, че не само софиянци са му избиратели и че ми става противно само за боклуци да слушам и чета. Е, ми не ме трогва изобщо.

# 4
  • Мнения: 12 662
Така е. И разбрах, че щели да мобилизират всички държавни служители от провинцията, да ринат боклук. И това ще продължи, докато се усети липсата им на работното място.

# 5
  • Мнения: 212
Станишев се чуди как да подлее вода на Борисов.

И толкова ли не можа да пишеш в другата тема, а отваряш нова за буклука софийски. Боде ми очите вече.


Темата вече не е за софийския боклук. Според правителството става въпрос за НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ която е сериозно заплашена.

# 6
  • Мнения: 646
Ами елате да видите дали е така лично и тогава ще говорим дали боклука е въпрос на нац. сигурност - вече не мога да ги слушам тези политици - честно.
И не, няма нужда се се РИНАТ боклуци - всичко това са пълни глупости.

# 7
  • Мнения: 4 841
Дрън-дрън. Станишев що не си позира с просълзени баби и дядовци, ами се занимава с глупости?

# 8
  • Мнения: 1 986
Наистина е мръсно и мирише. Кофите са пълни и никой не събира боклука. За дупките и кучетата по улиците, местата в детските градини, непрекъснатите задръсвания и липсата на места за паркиране изобщо не ми се говори. Тъпия селски тарикат не може с един град да се оправи, а иска да превърне цялата държава в същата помийна яма.

# 9
  • Мнения: 78
В Дружба положението е много зле, но чак въпрос на нац. сигурност...
Станишев и Б.Б. направо се оляха имам чуството, че гледам самодейна трупа  ooooh!

# 10
  • Мнения: 15
Останал е още някой лев.Хайде още една комисия ,щаб и т.н.
Айде стига  newsm78Или още  по  Outta Jointда си го вземем почистването ,ако не вземем властта, вижда се не е лош бизнесНяма край....Цели щабове  работят,кроят и прекрояват.Дойде пролет но ??? не всички  обичат трева.

# 11
  • Мнения: 25 551
Ами елате да видите дали е така лично


Да не съм луда! Кракът ми няма да стъпи в София, докато съм жива. Малко са ми другите дертове, ами и отговорност за вашия боклук да нося!  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 12 662
Ами елате да видите дали е така лично


Да не съм луда! Кракът ми няма да стъпи в София, докато съм жива. Малко са ми другите дертове, ами и отговорност за вашия боклук да нося!  Crossing Arms

Не се притеснявай, ние ще ви го пратим.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тия полудяха съвсем.
Положението не е по-бедствено от обикновено.
Поне в двата квартала, които обитавам.

Просто идват избори.

# 14
  • Мнения: 1 212
По моето скромно виждане положението е повече от кризисно .
Проблем има и той ще се задълбочава.
Това встрани от всякакви политически окраски на този ход.
Моля се да бъркам.

Общи условия

Активация на акаунт