ЗОВ ЗА ПОМОЩ !

  • 10 944
  • 118
  •   1
Отговори
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Здравейте,
искам да ви разкажа за една мама в голямо затруднение. Бих се радвала изключително много ако се намерят майки с добри сърца сред нас й и помогнем.
Родих на 20.07. в "Св.София". Точно следващото раждане след моето беше на 23 годишно момиче с 4тото детенце. Веднага искам да уточня, че момичето не е от ромски произход, българка си е. Първият ден тази мама не си взе бебенцето - една прекрасна госпожичка - 4 килограмова, защото имаше намерение да я остави за осиновяване. Не мога да ви опиша болката и мъката, която изпитвах, защото работя именно в дом за сираци и знам каква блока изпитва всяко дете без своите родители и семейство.  Като истински социален работник водих разговори с нея - защо, как, няма ли начин да си я оставят. Проблемът е, че в тяхното семейство само мъжът й работи. С надница - 15 лв. на ден. Каза, че едвам смогват да се оправят финансово и така и колкото и да си иска детето - нямат финансовата възожност да го гледат. Стана ми просто ужасно, защото всички цигани, роми и т.н. солят деца на поразия и си ги гледат, а една българка, притисната зверски от нищетата трябваше да се лиши от детенцето си. Благодарение на социалният работник в болницата, на нейния съпруг и на нейната майка - все пак се решиха да вземат своята малка госпожичка в къщи. Предполагам колко трудно решение са взелторият ден в балницата малката бебка вече беше до своята мама, вече се бе запознала с голямата си кака, баба, тати...  невероятно умилителни моменти. Аз бях щастлива, защото знаех, че щастието на това дете ще е по-голямо отколокото в която и да е институция.
И тази майка-героиня, беше преклонила глава пред семейната нищета цяло едно денонощие и само тя си знаеше какво е да родиш дете и да не е до теб. Но всичкото това отмина. За нейната бедност е излишно да говоря в детайли, защото вероятно и тя си има гордост. Въпреки всичко - не ми убягнаха сумати детайли и факти - носеха й всеки ден памперси - от най-евтините....спомена ми, че си е раздала всичките дрешки и сега ще й е много трудно да си облича детето (за закупуване на нови не можеше и да става дума). Наскоро я видях (знам къде живее в Красно село) на улицата - аз гордо се разхождам с моя син в прекрасната му количка, а тя - с едно от нейните деца. Само ми спомена, че още не е извеждала нейната прекрасна дъщеричка, защото нямат количка и ще чака 200-левовата помощ, за да купи количка. Повярвайте ми - сърцето ми се скъса...
Доста дълго време набирах смелост да напиша тези редове.
Виждала съм тук много обяви за подаряване на дрешки, колички, аксесоари...
Ще съм много щастлива, ако успея поне малко да помогна, естествено с вашата помощ на тази жена. Заслужава го, повярвайте ми.

Моля, всички, които имат възможност и желание да помогнат с нещо - да се свържат с мен на лични и да организираме нашето благородство да зарадва семейство в нужда
БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Я да побутна тази тема пак на първа страница!

# 2
  • Мнения: 5 255
Ако може да се закове  Praynig

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Може.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ако още няма количка, мога веднага да й дам една... хубава е
дрешки за новородено също...
нали й пазиш координатите
ще питам Роси от Движението,  дали не може да направим още нещо

# 5
  • Мнения: 5 255
Благодаря  Hug Heart Eyes
Нека се обединим и да помогнем, кой с каквото може  Praynig

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Lioness е написала да й се предлагат нещата на лични, аз така й писах, затова се надявам повече момичета да са откликнали, а сега, след заковаването на темата (браво на yosarian!), да се набавят още повече неща!!!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
упс, съжалявам  Embarassed, малко чета през редовете

# 8
  • София
  • Мнения: 3 972
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38765.0

Помпата вече е обещана, но мога да измисля и още неща! Как да се свържа с жената?

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ако още няма количка, мога веднага да й дам една... хубава е
дрешки за новородено също...
нали й пазиш координатите
ще питам Роси от Движението,  дали не може да направим още нещо

i bez da pitash to e iasno Simple Smile
i pri men ima edna kolichka,Slunce obache shte kaje kakvo da ia pravim......Inache e strahotna kolichka i shte svarshi mnogo rabota.

shte sledia temata.
Eli,imam dosta tichane tia dni zatova,molia te draj me v techenie,drugite momicheta sashto.

pishete vsichki konkretni nujdi ,az shte saglasuvam neshtata s Lioness

 Simple Smile

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Напишете, моля, колко са големи всички деца- като години и размери и дали са момиченца или момченца. Има ли нужда от креватче? Моля пишете да знам какво да търся.

# 11
  • Мнения: 214
Мога да помогна с дрешки,обувки и др. но моля кажете за колко голями деца става на въпрос.Предполагам че помощ и за голямите не е излишна.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз също бих дала каквото мога ,само искам да знам с кого и къде да се свържа!

# 13
  • Мнения: 135
Радвам се че е запазила детето   Peace ще помагаме

# 14
  • Мнения: 8 459
Ще помогна с дрешки за новородено.Раздадох някои,но мисля,че мога да намеря още.Ще ги оставя на Роси. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт