Какъв цвят паркет предпочитате?

  • 17 145
  • 63
  •   1
Отговори

Анкета

Какъв цвят паркет бихте сложили във вашето жилище?

Опции:

  • Мнения: 842
Доживях и аз за първи път да пусна анкета  Laughing
Голяма дилема хораааа, голяма  Mr. Green

Много ми е интересно съжалявате ли за избора си на цвят за пода?
Кой цвят мислите стои по добре на бели стени и знаехте ли предварително какъв ще ви е дивана например, за да го съчетате с пода? Абе ей такива въпроси ме глождат  Crazy

Аз да поясня за себе си: Черен изчистен диван със златисти акценти в хола. Какъв да е пода?
Помагайте с предложения  и снимки  Whistling
 Hug

# 1
  • Мнения: 721
милата,не знам дали ще ти помогна или повече ще те объркам но ще отговоря отделно на всеки въпрос пък.....
1.за цвета на пода съжалявам до толкова,че е много светъл и всяко косъмче се вижда(чернокоса съм) Simple Smileна тъмният пък обратно всяка светла прашинка.но сложих светъл поради ред причини,основно малката квадратура на апартамента наложи светли стени и под.
2.горе долу ми беше ясно как исках да изглежда цялостно интериора,не целях дивана да се се откроява.ако беше такава идеята щеше пода да е тъмен
3.тук не мога да дам съвет има и други неща които трябва да се вземат в предвид освен стени,диван.а вратите с какво ще ги вържеш със стените или с пода
снимките си ги виждала.дано се включи някой по запознат.успех в избора

# 2
  • Мнения: 842
Хаха Злате мерси, тъкмо си мислех, че девойките са много срамежливи  Laughing
На мен наистина много ми харесва тъмен под с бели стени, но като че ли е по практично да е бял. Ако решиш да сменяш дивана много по лесно ще вържеш всякакви цветове  Thinking.

# 3
  • Мнения: 4 446
И аз ще отговарям поотделно, пък ако намеря снимки ще  ги пусна по-късно:
1. Сменям настилки за втори път. Първия си сложих с част от дневната и кухнята един много красив черен терикот и...сто пъти посре се проклех. Превърнах му се в роб, докато бях в майчинство го чистех по два пъти на ден, моя приятелка си сложи същия но бял - същата работа. Взаимно си се жалехме Mr. Green. Сега очите са ми на четири за практичност. Ама то не е само за цвят при ламинатите - в спалнята имам жълтеникъв, еми всяка стъпка му личи.
2. На бели  стени принципно седи всичко, колкото по-тъмно толкова по-добре, ако търсиш контраст. Дивана първия път го имах наличен, сега имам идея какъв искам. Ама то не е само дивана, важни са и другите мебели, какъв стил ще търсиш и т.н.
3. На така описания диван опитвайки се съчетая практичност с красота ми  идва на ум нещо в златист дъб ли..де да знам. Ще потърся картинки. Обаче това само ако търсиш някаква по-класическа визия Hug
Толкоз да сега...

# 4
  • Мнения: 842
Flambe, най-накрая и аз си мислех за златист  Laughing. Но не мога нещо да си харесам цвят да му се невиди  Cry. В тоя хол няма нищо в момента и секцията ще я взимам вбъдеще. То ясно, че на бели стени е по-хубаво тъмен под, но ако е черен дивана, много тъмно ще вземе да стане  Thinking, а иначе леко офисно ми седи тоя бял под. Ще почна да се тръшкам вече, все едно избирам кола  Laughing

# 5
  • Мнения: 8 999
Паркетът ми е малко по-светъл от дограмата, която е венге. Вратите се доближават по-скоро до паркета, отколкото до прозорците. Подът е стил "рустик", нито много светъл, нито много тъмен, доста е шарен /в една ламела има жилки с цвят венге до много светъл оттенък на златен дъб, а общо са осем десена ламели/. Нищо не му личи - ни косми, ни прах, ни други боклуци. Чак се дразня, защото току видя някое петно някъде и, докато стигна с парцала до него, вече съм го загубила от поглед. Затова чистя наред - от единия край до другия, за да няма после пропуснати кьошета. Страшно съм доволна от цвета, въпреки че впоследствие видях цвета-мечта, ама вече беше мнооого късно. Стените ми са почти бели.
Дивана го съчетах с останалите мебели, а не с пода.
За харесване - харесвам всички цветове паркет. От черно до бяло, през всички нюанси на кафяво. Само червеникави паркети не ми харесват. Както и червеникави мебели.

# 6
  • Мнения: 3 634
На венгето у дома личи всяка прашинка, много досадно. В другата стая е череша, но бързо ми омръзна. Сега за детската стая се колебая между ябълка и круша. Личното ми усещане е, че тъмният под стеснява оптично помещенията с много чупки (както е у нас) и ги затъмнява. Нищо, че стените ни са цвят "капучино".

# 7
  • Мнения: 4 446
Виж какво намерих http://www.balterio.com/roomdesigner.php?lang=en&con=eu, само сменяш от страничните менюта различните паркети и си избираш. Може да  сменяш и цветовете на мебелите и стените. Представители на този паркет са декор център, но за цени нямам идея.

# 8
  • Мнения: 2 803
Предпочитам дъб и навсякъде съм с такъв паркет. Стените ми са бели и дограмата ми е бяла, а мебелите в топли нюанси на жълто.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Предпочитам дъб и навсякъде съм с такъв паркет. Стените ми са бели и дограмата ми е бяла, а мебелите в топли нюанси на жълто.
също като у нас!  Peace
Единствено дограмата и вратите са отново цвят дъб.
Паркета е една от най-добрите инвестиции, които направихме у дома!  Peace

# 10
  • Мнения: 601
Хареса ми как го е казала baibibi по-горе Simple Smile "цвета - мечта" . За мен е този  http://www.quick-step.com/others/oth/en/floor/403701.aspx засега и планирам да го сложим в двете спални. За хола още не съм открила .....

# 11
  • Мнения: 2 926
Имах венге и такова бърсане падаше, че денонощно ходих с парцала.
Каквото и да сложиш гледай да не е прекалено тъмно.
Важно е да се връзва с дограмата, стените, вратите.

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Миналата седмица избирах - съчетах го със стените, които исках отдавна.
Избирам според размера на стаята, предназначението и моята цветна вълна напоследък. Не с диван -той може да се претапицира или тушира с възглавници.
Няма как да гласувам - такъв който да ми хареса. Предварително не се настройвам.
Дограма и врати при мен не играеха - бяла дограма, вратите ще ги боядисам ако трябва.

# 13
  • Мнения: 842
Добре де момичета като имате светъл паркет (аз май го обърках с ламинат  ooooh!) та не си ли личат отделните линии повече отколкото би си личало на тъмен под. И ако нещо се обели от километър ще се вижда. Никой не е гласувал за бял ламинат  Rolling Eyes, тоя светъл ламинат не ви ли дразни, че навсякъде го слагат?  newsm78

Моите стени са бели със бяла дограма, дивана тепърва ще се купува и се надявам да не го претапицирвам  Laughing. Все пак искам да изглежда по тежко хола и съм убедена, че за това е важен и цвета на пода.

# 14
  • Мнения: 3 634
Добре де момичета като имате светъл паркет (аз май го обърках с ламинат  ooooh!) та не си ли личат отделните линии повече отколкото би си личало на тъмен под.

И аз се обърках.  Mr. Green Кои линии? За фугите на паркета ли говориш? На ламината няма линии.

Общи условия

Активация на акаунт