Как да се справя с глутница бездомни кучета?

  • 14 690
  • 340
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Здравейте, имам следния проблем, който се надявам да ме посъветвате как да реша.
Една жена от съседния вход си изгони кучето и то сега живее пред блока. Но е женско и особено, когато е разгонено, пред блока е кошмар от улични кучета. Става въпрос за блок, пред който има голяма детска площадка и децата непрекъснато изпадат в ужас от тези кучета. Опитахме се да поговорим с жената, но тя е категорична, че няма да го прибере и не я интересува повече. Незнам какво да направя? Ако някой има опит с подобни случки, нека да сподели. Знам, че има разни организации, които се занимават с това, но незнам как да им намеря координатите. Днес ще пусна и жалба в общината - това е единственото, за което се сещам. Моля за съветите Ви.

# 1
# 2
  • Мнения: 9 814
Обърни се към Столичния инспекторат.

# 3
  • Мнения: 191
Да, потърсете Екоравновесие, те ще приберат кучето.

А относно ужаса на децата от кучета и подобни - то как да не изпадат при всякакви майки откачалки, крещящи "Оуууу, внимавай, кучееее! Ще те ухапеее!"

И само да отбележа - не защитавам уличните кучета, нито имам домашен любимец, но съм свикнала да чувам какви ли не крясъци в парковете. Даже веднъж една стопанка на малък лабрадор едва не изпадна в паника, че кученцето и души малкия ми син. Свикнала да я крещят разни кукувици!

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569


А относно ужаса на децата от кучета и подобни - то как да не изпадат при всякакви майки откачалки, крещящи "Оуууу, внимавай, кучееее! Ще те ухапеее!"

говориш наизуст.

# 5
  • Мнения: 2 821
Да, потърсете Екоравновесие, те ще приберат кучето.

А относно ужаса на децата от кучета и подобни - то как да не изпадат при всякакви майки откачалки, крещящи "Оуууу, внимавай, кучееее! Ще те ухапеее!"

И само да отбележа - не защитавам уличните кучета, нито имам домашен любимец, но съм свикнала да чувам какви ли не крясъци в парковете. Даже веднъж една стопанка на малък лабрадор едва не изпадна в паника, че кученцето и души малкия ми син. Свикнала да я крещят разни кукувици!

Неее, проблемът идва от там, че не кучетата хапят хората, а хората хапят кучетата Crazy

# 6
  • Мнения: 9 814
Да, потърсете Екоравновесие, те ще приберат кучето.

А относно ужаса на децата от кучета и подобни - то как да не изпадат при всякакви майки откачалки, крещящи "Оуууу, внимавай, кучееее! Ще те ухапеее!"

Оуууу, ама за две седмици ни напада два пъти една глутница помияри, които живеят на пазара на Младост1. И оууууу, вторият път един от песовете се хвърли директно върху лицето на дъщеря ми, а друг ме захапа по прасеца.... добре че, имаше достатъчно минаващи, за да ги разритат.
И оууууу, сега детето ми заобикаля отдалече, без аз да го карам.
Така че, на мен не ми обяснявай каква майка -откачалка и кукувица съм!!!

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
отрови ги.

# 8
  • Мнения: 527
Много е неприятно това  с кучетата. За бездомните отговяра Екоравновесие, както са написали по-горе. А за домните - Столичният инспекторат на ул. Париж. И двете институции действат за два-три дни.

А моят съвет - да си купиш кучегон, но от по-скъпите, защото по-евтините, не вършат работа. Успех, това е много неприятно, дано се справите! Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 38 212
Разгонена женска пред блока е много неприятна ситуация.
И пред нашия вход се е случвало.
Отварям вратата/тогава нямаше стъкло и не знаек как е навън/ и бам - шест песа джавкат злобно.

# 10
  • Мнения: 6 029

А относно ужаса на децата от кучета и подобни - то как да не изпадат при всякакви майки откачалки, крещящи "Оуууу, внимавай, кучееее! Ще те ухапеее!"



Ох, иде ми да ти люсна един. Интересно, кво да му кажа на детето, като кучето му скача да го хапе? Гушай го маме, то ти се радва???!!!

# 11
  • Мнения: 4 585
Не може някой ей така, да каже - не си искам вече кучето.
Май има глаба за такова поведение на жетата.
Уведоми и двете институции. Ако кучето позволява да бъде хващано, вържи му тенекия на опашката, за час ще е в Перник.

# 12
  • Мнения: 3 268
Да,ако е кротко кучето може да го пренесеш в друг квартал.Мъжът ми така пренесе зимата едно в Надежда.

# 13
  • Мнения: 504
Аман от улични псета.Екоравновесие и Милосърдие идват,кастрират кучето и го връщат.
Това исках да попитам и аз, че също са се навъдили доста - прибират ли ги ... завинаги? Или ги връщат?

# 14
  • Мнения: 9 814
Аман от улични псета.Екоравновесие и Милосърдие идват,кастрират кучето и го връщат.
Това исках да попитам и аз, че също са се навъдили доста - прибират ли ги ... завинаги? Или ги връщат?

Ако кучето не е агресивно и болно се кастрира, обезпаразитява, преседява два-три дни в приюта и после се връща в района от където е взето.
Рядко кучетата се прибират....завинаги.

Общи условия

Активация на акаунт