Бучка в гърдата

  • 4 257
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Още преди да забременея напипах нещо като бучка в едната гърда. Казвам "нещо", защото просто го няма на другата гърда, продълговато е, не е точно топче. Когато го намерих, направленията бяха много кът, и си представях, как лекарката ме гони от кабинета. Не знаех, че не зависи от възрастта. Сега, разбира се, много съжалявам, че не отидох на преглед, ей-така, за мое успокоение. На 25 години съм, и предполагам, че е безобидна история. Тази вечер обаче пак го напипах, и имам чувстовото, че е порастнало. Това, което ме притеснява е, че кърмя. Сега се чудя може ли от млякото да ми се струва увеличено въпросното топче.
И още нещо - знам, че при кърмене не се гледат гърдите, но се чудя защо - нищо не се вижда, или резултатите може да се объркат? Може ли да вредя на бебето по някакъв начин? Въобще как се процедира в такива случаи?
Ще се обадя на лекар, но дотогава ми се иска да чуя и вашето мнение.
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 2 807
Ами най-добре да направиш консултация с мамолог.

Ако искаш разгледай мненията на Liorena, тя беше писала доста по въпроса, защото самата тя е имала няккави бучки, а дори и на ЛС да й пишеш, не мисля, че ще има нещо против да те упъти, даже напротив  Wink 

# 2
  • Мнения: 5 299
Ами най-добре да направиш консултация с мамолог.

Ако искаш разгледай мненията на Liorena, тя беше писала доста по въпроса, защото самата тя е имала няккави бучки, а дори и на ЛС да й пишеш, не мисля, че ще има нещо против да те упъти, даже напротив  Wink 

Лио беше поставила тема в Клюкарника да не й пишат.защото е извън града.

Аз имах преди време фиброаденом(топче)на едната гърда.Бях около 20 годишна-тогава не искаха да ми направят мамография,защото не бях раждала.оперираха ме и нямаше проблем.След около 3-4 год. пак напипах нещо,само че беше продълговато и веднага хукнах пак на преглед.Доктора ми каза,че било няква увеличена жлеза или нещо подобно-не помня то4но.Изписа ми някакъв гел за мазане и след време изчезна.Мисля,че е най-добре да се прегледаш.Възрастта не  фактор.

# 3
  • Мнения: 3 423
аз преди 2 години си намерих малка бучка и отидох на мамолог-оказа се фиброаденон ,който ми оперира д-р Ценков в раковата болница.много добър лекар.не ходи на преглед в клиника вита там мамолога реши ,че е киста и ми направи болезнена пункция и като видя ,че е сбъркал се притесни .пълен лаик -затова отидох в раковата болница защото са виждали какво ли не и имат наистина опит.желая ти успех и се надявам ,че всичко ще е наред Simple Smile

# 4
  • Мнения: 64
Здравей и ит мен,
Преди 4 години си отидох на безплатните прегледи в седмицата на борба с рака на гърдата и там ми откриха бучка-казаха веднага операция.Бях в шок и не знаех какво да правя.Тъй като ми предстоеше заминаване в Германия приятелят ми (сега мой мъж) каза да изчакаме и там да си направя операцията.
В Германия ходех на мамограф и се оказа, че имам мастопатия.След време се появиха още 3 бучки.Лекарят ми каза, в никакъв случай операция, това било нормално за мен, тъй като съм много  слаба(45 кг)., а бюста ми е 75 B.
Сега като родих бучките си изчезнаха.Моя съвет е да се консултираш с няколко специалисти преди да предприемеш нещо.
Надявам се да съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт