Къща извън града- плюсове и минуси!

  • 14 220
  • 166
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте , искам да попитам някой който живее в къща извън града как е.По принцип сме харесали с мъжа една много голяма и на добра цена която  града би била три пъти по- скъпа .Другото което е че има двор и изобщо много широко за децата .Притеснява  ме това че като се прибера след работа примерно после ще съм си цяла вечер там , от друга страна имам кола мога да си пътувам .....Момичета кажете как се живее плюсовете преобладават ли  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 916
Много зависи на какво разстояние извън града е. И дали е в населено място - примерно село, или в гората. Защото децата рано или късно ще тръгнат на градина и училище - ще можеш ли да ги обслужваш целодневно ти с колата? Друго си е ако има селски транспорт - от една възраст нататък ще могат да пътуват сами.

# 2
  • Мнения: 164
Населено място е но не мисля там да учат смятам да са си в града , но има магазини плаж готино място е Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 341







Имаше такава тема и беше мнооооого интересна.
Доколкото си спомням ......повечето бяха ЗА!

# 4
  • Мнения: 4 916
Населено място е но не мисля там да учат смятам да са си в града , но има магазини плаж готино място е Heart Eyes

Нали и аз това казвам - до една възраст ще трябва да си на целодневно разположение с колата само за тях. А след това като решат да ходят на гости на приятели, на рожденни дни, някое купонче... пак ти ще трябва да ги возиш.
Въпреки всичко аз бих предпочела да живея извън града, но трябва да има добра инфраструктура.

# 5
# 6
  • Мнения: 164
успокоява ме донякъде това че майка ми е в града и винаги може да оставаме ако решим там, примерно децата и сега често остават там да спят. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 916
Ами според мен ти вече си решила.
Според мен плюсовете са повече, но и минусите не са за подценяване - ОГРОМНИ разходи, всяка година има нещо за ремонтиране, отоплението не може да се сравнява с това в апартамент, често няма аптека, медицински пункт и пр., през лятото налягането на водата често пада и не можеш да си пуснеш пералнята, тока е с променливо напрежение, щото вече всички са с климатици, а мрежата е стара... Подготви се за тези неща и давай смело напред.

пп - пишеш, че има плаж - имай предвид, че до морето винаги има студен вятър, т.е. ще ви трябва суперизолация и дограма.
и още нещо - от сега се подготви, че приятелките ти няма да се навиват лесто да ти дойдат на гости извън сезона.

# 8
  • Мнения: 940
Ние го решихме и не съм съжалявала--с колата пътуваме около 5 км до центъра на града, не е зле. С транспорт стигам до работа по-бързо отколкото моите колежки стигат от апартаментите си в София (или къщите си). Всичко зависи къде, как, защо.
Иначе не бих сменила къщата ни за апартамент, дори в центъра.
Мястото е Божурище, до София. Води се град, но за мен си е село. Почти всички хора работят в София, на практика щом свършат къщите, започва един софийски квартал и после са магазини и т.н. Абе комуникативно си е мястото. Не се оплаквам от нищо. Не ме стряскат буболечки и подобни. Различно е от апартамент, но за мен е много по-добре.

# 9
  • Мнения: 8 999
Не знам за коя държава питаш, но ако става дума за България, то къщата извън града има едни плюс и стотици минуси.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, то къщата извън града има едни плюс.

моля те, помогни ми го видя...  Nerd

# 11
  • Мнения: 4 916
, то къщата извън града има едни плюс.

моля те, помогни ми го видя...  Nerd

Еее, стига де, най-малкото нямаш съседи, които да си хвърлят фасовете през балкона и да ти цапат прането с мръсната вода от миенето на терасата.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Еее, стига де, най-малкото нямаш съседи, които да си хвърлят фасовете през балкона и да ти цапат прането с мръсната вода от миенето на терасата.

не, нямам. Но имам от други "породи".

# 13
  • Мнения: 4 916
Еее, стига де, най-малкото нямаш съседи, които да си хвърлят фасовете през балкона и да ти цапат прането с мръсната вода от миенето на терасата.

не, нямам. Но имам от други "породи".


То и аз нямам, защото апартамента над нас е празен и скоро няма да го дадат под наем, но пък имам други моменти с непосредствените съседи на етажа - единият идва да ми се оплаква, че от незнам си кой апартамент често готвили с къри и чесън  Laughing и на него не му било приятно. В къщата поне това ти е спестено.

# 14
  • Мнения: 2 803
Според мене плюсовете са повече от минусите, но все пак е много индивидуално. Зависи колко и на каква възраст са ти децата, дали работиш за да ги водиш или има удобен транспорт. Все пак ти си знаеш най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт