Въпроси за помпата на Авент

  • 1 233
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 529
Ползвам я вече 3 седмица, свикнах с нея и върши чудесна работа, но имам няколко питанки

1. Когато я ползвам със силиконовия накрайник (на фунията) капчици кърма влизат под него и не позволяват да стане вакуум. Аз ли нещо бъркам или и при вас е така? Сега действам без него....

2. Вече сменям 2 клапи - напукват се и вместо да си седят където им е мястото при вакуума минават от горната страна. При вас колко време издрържа тази клапа преди да се скапе?

# 1
  • Мнения: 1 313
и при мен влизаше кърма под накрайника но това не пречеше на вакума. С една клапа изкарах месец и нещо и после ми спря кърмата но на клапата нищо и няма

# 2
  • София
  • Мнения: 529
Вече се чудя дали от стерилизирането не се разваля толкова бързо.... Ти на всяко ползване ли стерилизираше?

# 3
  • Мнения: 1 313
да,нещо да не са дефектни тези клапи newsm78 А ти правилно ли ги слагаш?

# 4
  • София
  • Мнения: 529
Мисля, че ги слагам правилно - отдолу на помпата.... Отгоре опитах докато бях в болницата, но не прави вакуум.

# 5
  • Мнения: 1 313
Просто не мога да си обясня от какво се напукват newsm78 Защо не питаш в офиса на Авент, това не е нормално-ти може ли само с тях да се занимаваш.Бебето е много сладко,честито smile3503

# 6
  • Мнения: 4 629
 Честито бебче!   bouquet

Моята помпа със силикона си прави чудесен вакум. Влизт капчици от кърмата, но това не пречи да се получава вакум. Клапата си ми е още първата, но аз и не използвам често помпата. Всъщност за последно я ползвах преди 3 месеца, защото ми се наложи да пия антибиотик. Аз използвах студена стерелизация в началото, а сега вече я пъхам в миялната машина

# 7
  • Мнения: 1 108
И при мен влиза кърма под накрайника но това не прече на вакума. Все още съм с оригиналната клапа  нищо и няма
 

# 8
  • Мнения: 2 755
Вече се чудя дали от стерилизирането не се разваля толкова бързо.... Ти на всяко ползване ли стерилизираше?..
А ти как я стерилизираш? Аз със стерилизатора си развалих една клапа, след което, новата, започнах да я мия щателно със сапун и накрая я обливах с топла преварена вода. По тази начин, клапата се запазва дълго време.

# 9
  • Мнения: 180
Аз за 3 месеца смених 2 клапи, ама си я ползвах помпата на всяко хранене - тя не искаше да суче от гърдата, и я стерилизирах в стерилизатора за микровълновата.
И при мен редовно се "всмукваше" от другата страна. И също влизаха капчиците кърма под силиконовия накрайник, но това не пречеше да се цедя.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Знаете ли не е от клапата проблема,светнаха ме че това мъничкото беличкото като кабърче което е,трябвало да се поставя от долната страна,ако се сложело от горната не прави вакуум.По принцип бях страшно доволна от тази помпа докато не я стерилизирах 3-4 път и край-никакъв вакуум не правеше сглобявах разглобявах-нищо.И една приятелка ми каза че в това мънийнкото бил проблема,не съм пробвала защото отдавна я прибрах помпата,но пробвайте вие може би е така.

# 11
  • Мнения: 1 613
Знаете ли не е от клапата проблема,светнаха ме че това мъничкото беличкото като кабърче което е,трябвало да се поставя от долната страна,ако се сложело от горната не прави вакуум.

Точно така, беличкото трябва да е нагоре, иначе не прави вакуум.

И при мен влизаха капчици кърма, но това не пречеше на вакуума.

# 12
  • Мнения: 346
Аз я ползвам вече 6та седмица и нямам проблем, стерилизирам я след всяко ползване. И при мен влизат капки кърма под силликоновия накрайник, но си прави вакуум. Пробвай да намокриш накрайника, така по лесно вакуумира. А помпата ти няма ли гаранция?

# 13
  • София
  • Мнения: 293
Помпата я ползвам всеки ден вече 4 месеца и още съм с оригиналната клапа. Стерилизирана е десетки пъти в стерилизатора за микровълнова, но нищо и няма.
Не ми се губи вакуума със силиконовия накрайник.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Ползвах помпата 4-5 месеца без никакви проблеми.Да, влизаше ми кърма под накрайника, но не ми е пречело.И клапата ми си е жива и здрава.Но, признавам си, не съм се страрала чак толкова със стерилизирането - само я миех на всяко изцеждане, а стерилизация - на 2-3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт