тортиколис...

  • 1 153
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
 Здравейте , д-р Слънчева   bouquet ! Искам да ви попитам няколко въпроса и ще се опитам по накратко
1.В 7 мес. през бременността ми казаха ,че детето ми има вътрешна хидроцефалия от там ходихме при Доц.Балев който каза че няма нищо.След като се роди пак ходихме при него той отново отрече ,но и каза че не се вижда много добре тъй като имаше малка фонтанела роди се с 1/1 и обиколка на главата 36см. На 6мес.  го водихме на рентген за да видим дали не се затварят шевовете отново каза ,че няма проблем.Аз се притеснявам да не би при трансфонтанелната ехография която правихме когато беше на 1 мес . да е пропуснал да види, ако има нещо .В момента обиколката на главата му е 48-49см.
2.Другия проблем, който имаме е тортиколис.На 20 ден го открих. Бихме инжекции Хилаза според доктора всичко е наред,с изключение на това че дясната му страна била малко по малка, и с времето мускула му щял да си се разтегне. Аз виждам че той все още си  държи главичката леко на една страна поради скъсеното мускулче.От този наклон си изкривява и едното оченце (Накланя си леко главата  на дясно а окото на ляво ) Притеснявам се да не му остане така и не знам какво да направя ?
3.Другото за което се притеснявам и не знам дали е нормално е че понякога 1-2 на ден както си седи и започва да си върти главичката на ляво на дясно на ляво на дясно... така няколко пъти ???
Предварително Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
За тортиколиса се консултирайте с детски ортопед.
Не мога да преценя , но по снимките не личи да има някакъв неврологичен проблем. Това въртене на главата е нормално- предметите се въртят заедно с главата и това ги развлича.

Общи условия

Активация на акаунт