Изисквания за лятна количка...

  • 2 286
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 192
Да ме посъветвате коя количка отговаря на тези изисквания и вашето мнение каква да е количката за лятно време?Бях се спряла на Чиполино Каролина,но тя отгоре е ограничена и на детето главата още отсега опира,а е едва на 10 месеца...Старата ни е комбинирана(пак на Чиполино-Маргарита около 15кг.)-доволна съм,но е много тежка,има само колан около кръста и облегалката е далече от гръбчето,та не е точно седяне в нея,а пополягване при най-изправеното положение.Харесах една на Маг Ингланд,ама мъжът ми не й харесва външният вид Wink ThinkingЗа Бертонито чувам,че са" калпави".Та критериите ми са:
-да е снабдена с колани и през раменцата
-да има поне 2 положения на гръбчето-изправено и легнало
-самият гръб да дава възможност да се лежи като се има предвид растежа на детето(по-дългичка)
-да е с една(цяла дръжка)
-да издържа на килограми,че ние вече сме около 11кг.
-да е лека(те повечето лятни са)
-да има що годе голям багажник
-по възможност с по-големи гуми
Ако имате впечатления споделете.Някой ползвал ли е Хаук?

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
тези 2те май не отговарят на изискванията ...
1вата няма легално положение, а ги гледам най са доста над цената на Чиполоно/Бертони

# 3
  • Мнения: 134
Аз съм с Ариа на Пег Перего, само че он трак е модела. Ами същата е като другите модели на Ариа (разликата е в това,че няма възможност да се сложи столче за новородено,ама на вас не ви и трябва), а цената и беше доста по-ниската от другите модели - 245лв (май и сега е толкова). Имаме я от една година, а синът ми беше на 11 месеца като я взехме. Само веднъж е спал в нея (скарани сме със съня  Sad  )  и мисля,че е доста удобна за спане. На мен ми харесва това,че е доста висока облегалката и за по-височки деца е удобна. Легналото положение е към 160-170 градуса,което мен напълно ме удовлетворява. А багажника е супер - побира мноооооого играчки и покупки.Бордът отпред също е супер и синът ми слага солетки,бонбони и сокчета на него и се радва. Единственото според мен,което не отговаря на твоите изисквания е,че не е с големи гуми, но и така е доста проходима (изпробвана е доста из бургаските дупки  Wink  ).
Дано съм ти помогнала поне малко! Успех в избора на количка  Peace

# 4
  • Мнения: 2 531
Аз имам лятния Мак ингланд и съм много доволна! Освен че е лека, с голям багажник е много удобна за спане на пораснало дете и което беше важно за мен- високопроходима!  Peace За тия пари си е супар, ако исках нещо по- така ще трябва да отделиш доста повечко пари!
На Хаук ползвах една комбинирана - голямо дърво беше, а сестра ми си беше взела лятна ,тип чадър и я счупи много бързо! Но съм виждала летен модал с много големи гуми и беше здрава!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 777
Приятелката ми има лятна Хаук.Не се оплаква,милата,но като гледам,количката май не струва...На третата разходка вече скърцаше,а и не е никак маневрена.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здрасти, ние сме с ОН роуд  и сме доволни , ето тука ги има характеристиките на повечето летни модели
http://www.momentofpeace.net/2008/summer_chipolino

триколката е стабилна, детето спи спокойно вътре, не му висят краката защото степенката отпред не позволява, успех при избора Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 1 192
Благодаря,но в Пловдив(и в частност нашият) стандарт е по-нисък  newsm53 -100-150 лв.
Изборът ни се въртеше около Бертони Star,Чиполино Каролина,а аз най-съм навита на Mag England Фламинго,но мъжът се опъва-все едно него ще возя в нея newsm62Дано има други десени,че да го пречупя.Каролината отпадна по обективни причини.А от другите 2 незнам коя е по- товароносима(за детето,не за багажа).Аз лично свикнах с големи невъртящи се гуми-лесно се слиза по стълби и бордюри.
П.П.Вчера в един руски сайт гледах колички  Бертони -производител:България newsm03

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
Не знам за стандарта, но имай предвид, че с бертони или чиполино може да ти се наложи да купуваш 2 летни колички вместо 1 Wink
не че нещо против имала съм и комбинирана и лятна чиполино....
просто лятната след 1 година трябваше да сменя с друга...та пак ми излезе 200 лв Wink

а бертони не са ли като чиполино - БГ по поръчка правени в Китай......

А държиш ли да е нова количката????
Личното ми мнение е, че по-добре много запазена втора ръка качествена, отколкото евтина нова...просто заради опита ми Simple Smile

още повече че ЛЯТНА, ЛЕКА, С  ЦЯЛА ДРЪЖКА, ЛЕГНАЛО ПОЛОЖЕНИЕ И ЕВТИНА....нещо са ми несъвместими....

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:01 от Angel_Dust

# 10
  • Мнения: 1 192
То легналото положение не е задължително да е съвсем легнало(може 30% наклон).А втора ръка бих взела ,само ако я видя на место(да няма после,излъгани и обидени).Ако има в Пловдив продавачи и отговаря на гореизброените условия защо не,но аз хвърлих едно око в продавалника(за Пловдив) и не харесах нищо.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
да, ясно че не пълно, но повечето са с минимално легнало(имам предвид като ще е до 6-7 кг, защото за мен повече не е леко.....че и 5,5 ми станаха тежки по едно време Wink)
а да иначе си права и аз нищо не бих взела без да го видя Wink
повече от естествено и разбираемо е.

# 12
  • Мнения: 1 650
Погледни x-run ако търсиш 2 пръчки с колела

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
проблема е, че не търси 2 пръчки с колела....а лятна количка с доста екстри на ниска цена Wink

# 14
  • Мнения: 1 192
Чак пък много екстри?!Търся си количка точно за моето дете-за неговите размери,естествено.Погледнато от повечето мами екстри са подвижни колела,ергономични дръжки,няколко положения на гръбчето,плот за чашки- и за майката и за детето...дизайн...марка...С риск да се счупи бих си взела и Бертони,но ми се струва,че пак ще ни е къса като Чиполиното.Аз щом от сегашната съм доволна(тя 15 кг.,той 10-тина+багаж от 3 до10 кг.),багажникът й не е от най големите,модел отпреди 5-6 години,заема много място,не е много маневрена...Много съм скромна в изискванията си smile3503

Общи условия

Активация на акаунт