Пластика след раждане

  • 2 794
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте на всички!Казаха ми че ми предстои пластика на половите органи след раждането(а мина вече 1 година).Някой знае ли какво представлява,в смисъл всичко ще ми бъде полезно.Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,
Пластиката е пластична операция,която цели да възстанови недобре зашитата вагина и и шийка на матката след раждане.И аз съм същия случай.На няколко прегледа ми казаха,че имам незашити разкъсвания и се нуждая от пластика.Следващата реплика обикновено е,че ако ще раждам пак проблемът може да се реши и тогава.
Благодаря много на лекарите,които ми създадоха този проблем  Sad

# 2
  • Мнения: 4 555
Как ти го създадоха?

# 3
  • Мнения: 2 013
Темата ме интересува,ще я следя!Това за запис  Mr. Green .
Дано се включи някой с опит за да разкаже!  Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 418
Като оставиха една специализантка да ме шие (това го разбрах в последствие). Май се е учила върху мен. За мой лош късмет знанията не са били усвоени твърде добре. Освен разкъсванията,които не са добре зашити имах и стърчащо месо,което кървеше при това. Добре, че моята гинеколожка го изгори с някакво лекарство и то падна. В противен случай щеше да се наложи операция за премахването му.
Знам,че е трудно да се шие живо месо и все пак можеха да се постараят и повече нали? #2gunfire

# 5
  • Мнения: 2 013
Като оставиха една специализантка да ме шие (това го разбрах в последствие). Май се е учила върху мен. За мой лош късмет знанията не са били усвоени твърде добре. Освен разкъсванията,които не са добре зашити имах и стърчащо месо,което кървеше при това. Добре, че моята гинеколожка го изгори с някакво лекарство и то падна. В противен случай щеше да се наложи операция за премахването му.
Знам,че е трудно да се шие живо месо и все пак можеха да се постараят и повече нали? #2gunfire

Имам същия проблем!  Rolling Eyes
Даже пусках и тема.
А това "изгаряне" боли ли?И колко горе доло беше голямо?За да знам дали моето има шанс да се махне по този начин?  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 418
Островчето (така го нарече гинеколожката) беше около 1см дълго и 5-6мм широко с цилиндрична форма. Намираше се точно на входа на влагалището от горната страна. Виждаше се с просто око. Гинеколожката не вярваше,че ще може да го махне с лекарство,защото според нея беше голямо,но все пак реши да пробва. Маза ме два пъти за една седмица и между мазанията си слагах марли с йодасепт. Самото мазане не облеше кой знае колко. Усещаше се като парене за 10-тина секунди.
За щастие месото падна още при първото мазане и на мен ми олекна.
Лекарката ми каза,че тези островчета може и да не се пипат ако не пречат,но моето беше на много лошо място и определено пречеше.

# 7
  • Мнения: 137
Островчето (така го нарече гинеколожката) беше около 1см дълго и 5-6мм широко с цилиндрична форма. Намираше се точно на входа на влагалището от горната страна. Виждаше се с просто око. Гинеколожката не вярваше,че ще може да го махне с лекарство,защото според нея беше голямо,но все пак реши да пробва. Маза ме два пъти за една седмица и между мазанията си слагах марли с йодасепт. Самото мазане не облеше кой знае колко. Усещаше се като парене за 10-тина секунди.
За щастие месото падна още при първото мазане и на мен ми олекна.
Лекарката ми каза,че тези островчета може и да не се пипат ако не пречат,но моето беше на много лошо място и определено пречеше.
Леле боже това ли било до сега се чудих какво ми е това ама и аз имам същото но не ми пречи какво да правя мене ме ши лекарка с 30г опит ама моето е по голямо #Crazy ужассссс

# 8
  • София
  • Мнения: 418
dideta90, не се шашкай! Щом не ти създава проблеми може и въобще да не се пипа. Консултирай се с гинеколог.
kanna, попаднах на това в нета при опит да потърся нещо по-подробно за процедурата:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=11702&highlight=%EF … E0%E6%E4%E0%ED%E5

# 9
  • София
  • Мнения: 816
Правена ми е пластика преди 14год. при първото ми раждане.След продължително раждане бях много разкъсана.Не разрешавайте да ви шият студенти!!!!!Аз не разреших и дойде доктора който ме изражда/по онова време д-р.Манев/справил се е много добре.Когато забременях миналата год. докито каза че се вижда само едно малко ръбче.Не съм имала проблеми.

# 10
  • Мнения: 2 013
Островчето (така го нарече гинеколожката) беше около 1см дълго и 5-6мм широко с цилиндрична форма. Намираше се точно на входа на влагалището от горната страна. Виждаше се с просто око. Гинеколожката не вярваше,че ще може да го махне с лекарство,защото според нея беше голямо,но все пак реши да пробва. Маза ме два пъти за една седмица и между мазанията си слагах марли с йодасепт. Самото мазане не облеше кой знае колко. Усещаше се като парене за 10-тина секунди.
За щастие месото падна още при първото мазане и на мен ми олекна.
Лекарката ми каза,че тези островчета може и да не се пипат ако не пречат,но моето беше на много лошо място и определено пречеше.

И моето е със същите размери или може би мъничко по-голямо и е точно до ануса.Много е неприятно,защото всеки път когато ходя до WC го усещам,понякога дори ме наболява!
marta7 как се казва лекарството с което са ти го изгорили?

# 11
  • София
  • Мнения: 418
За съжаление не знам как се казва лекарството. Лекарката беше с гръб към мен,когата маза тампанчето. Каза само,че е много хубаво. Тя го имаше при препаратите,които си държи по принцип в кабинета. Предполагам,че и другите лекари ще го имат.

# 12
  • Мнения: 2 110
От няколко години много често вече, чувам за пластика при жените.
Знам ,че пластиката е  платена операция и не се поемат от ЗК.

# 13
  • Мнения: 433
Лекарството с което аз се мазах се казваше Ваготил(преди 10год.).Не знам дали е същотото ,но на мен ми помогна след няколко намазвания.Трябва да се внимава ,защото не е съвсем безобидно(до колкото си спомням)

Общи условия

Активация на акаунт