Арония

  • 5 491
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 326
Вчера от пазара си купих арония-плод. От много време знам, че  е страшно полезна и съдържа около 12 витамина. Та въпросчето ми е дали някой да е чувал да е алергезираща и дали е подходящо да я дам на моето 10 месечно бебе във вид на сок+ малко вода, защото е малко стипчив плод.
А, и още нещо имате ли идеи какво мога да я направя, за да я съхраня за дълго. Една част замръзих с фруктова захар във фризера и смятам зимата да я давам с кисело мляко. Чудя се дали да я  направя на сок, ама не знам как.

# 1
  • Мнения: 1 547

Не мисля, че ще имате прблеми. Приятелката ми дава на дъщеричката си пюре с арония на Мандев, когато дребната беше на 5 месеца и малко (тя захрани рано  Twisted Evil, въпреки че са предразположени към алергии) и нямат никакъв проблем. Тя много го хареса и вече е редовна част от менюто им. Мисля да го пробваме и ние. така че, защо да не опиташ? А и вие вече сте достатъчно големи  eat

# 2
  • София
  • Мнения: 748
да имаш впредвид,че аронията сериозно си запича!много полезен плод,но вкусът му е ужасен и за да се яде все пак според мен се слага много захар,а това дали е полезно за бебе?аз поне гола арония не мога да ям.може да стои в хладилник,смесена със захар около месец.аз имам доста,но смятам да я направя на конфитюр за да не я изхвърля!

Общи условия

Активация на акаунт