Мога ли да увелича кърмата си след 7 месеца кърмене?

  • 644
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте мами,

Пиша ви отново, няма да ви отнемам времето да ви разказвам отново нашата история, защото наистина бе дълга и за съжаление кърменето беша изпълнено с много желание от моя страна, но с много трудности и препедствия от друга. Бях ви писала преди време, че имаме от рождението ГЕР, който е диагностициран, и който много повлия на кърменето ми. Имам момченце, което сучеше прекрасно, но след обилните и непрекъснати повръщания, които следваха след кърмене малкият започна да се дърпа от гърда още през 2-3-ия месец и оттогава започна борбата - как да запазя кърмата и да го кърмя едновременно при тези обстоятелства. Започнах да го кърмя само докато спи или е сънен и така до днес. Накратко с огромно желание и усилия слава на Бога до днес (вече сме в 8-мия месец) кърмя моето слънчице. До 4 навършени месеца е кърмен изключително, а после е захранен постепенно по препоръка на гастроент-г д-р Куманова и с удобрението на hedra. Нещата с рефлукса започнаха да се нормализират след като въведох твърдите храни и за моето съкровище това беше очевидно най-добрия вариант. Така на 6 месеца бях заместила 2 кърмения, а на 7 останаха само сутриншното и вечерното кърмене.
Въпросът ми е такъв: има ли начин и възможно ли е да увелича кърмата си сега, защото бебчо вече намали доста повърщането и проблема, който имахме с раздразнена лигавица на хранопровода започна да отпада. Исками се да започна да увеличавам броя на кърменията, но не съм сигурна че ще мога, защото не съм кърмила малкия от 2-месечната му възраст в будно състояние. Затова ми се иска ако може чрез изцеждане на учвелича на първо време кърмата, а после ако трябва ще я давам с чашка. Не знам дали не е прекалено късно, макар че все пак се кърмим все още 2 пъти на ден.
P.S. Тъй като кърмата ми никога не е била в изобилие вероятно поради факта, че малкият сучеше вяло, защото го кърмих все заспал, с много усилия - непрекъснато цедене, лакт. чай, кърмене на не повече от 2 часа и много течности  - успявах да стимулирам гърдите си (но това ставаше мног обавно.
Дали изобщо има смисъл да почвам тази борба на ново? Може би вече сме големи?

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
опитай да го кърмиш буден. не става ли? от друга страна вие си имате поне две кърмения, нали? нещо налага ли да ги увеличаваш?

# 2
  • Мнения: 356
Буден е абсурт, макар че не съм пробвала отдавна, но ме съмнява да има успех, той е супер нервен и палав и няма търпение да застане на гърдата освен ако не е заспал. Налага се по мое желание, защото вече за тези две кърмения не му стига количеството иначе не знам дали има смисъл. Все пак може би си взима колкото за имунитет.

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
според мен можеш да увеличиш/поддържаш лактацията с редовно изцеждане - има много мами, които само така кърмят и предполагам, че увеличават изцежданията, съгласно нуждите на растящото детенце. но ще оставя на някой, който знае повече дали е необходимо да се връщаш към по-често кърмене. тук обикновено проблема на порасналите кърмачета е обратния Simple Smile желая ти успех. .

# 4
  • София
  • Мнения: 12 160
Аз давах на моето бебе кърма предимно от шише, защото беше недоносен и го "кърмих" така десет месеца. Спрях, защото аз реших да спра, но нямах проблем с лактацията. Ползвах електрическа помпа, защото да се изцеждаш по 8-10 пъти на ден с механична си е подготовка за турнир по канадска борба, а и отнема много време. Не виждам защо да не се увеличи количеството кърма ако увеличиш броя на изцежданията. Аз изцеждах в първите дни по 40 мл, а девет месеца по- късно по 250, но изцеждах и от двете гърди всеки път. Според мен и психическата нагласа е много важна, защото ако не си убедена, че искаш и можеш да "кърмиш" по този начин няма как да стане. Същото, предполагам важи и за кърменето като цяло.
Дали си струва и дали има смисъл можеш да кажеш само ти, а и има смисъл да прецениш самата ти, защото на тази база ще бъде и мотивацията ти. Ако не си съвсем убедена, а  тук ти кажем, че трябва да продължиш може и да не успееш, но ще се чувстваш виновна, че си могла, но не си го направила. Всяка майка дава най- доброто, на което е способна така както тя го разбира, за да бъде детето и здраво и щастливо и ти също ще направиш това.

Все пак, опитай да го върнеш на гърда. Щом е сукал, макар и спящ, може да го направи в будно състояние. Тук момичетата могат да ти помогнат с идеи как да стане това. Аз не успях отчасти поради моята  неувереност и страх, че и без това слабичкото ми бебе ще отслабне още повече ако не изсуче достатъчно, а и поради реалната опасност от това/. Връщането на гърда би било е най- лесно и за двама ви. Няма какво да се лъжем- цеденето е голяма хамалогия. Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 1 174
За увеличаване на кърмата - можеш да я увеличиш, само че ще ти е трудно щом бебчо суче само като спи  Confused А що не пробваш да го кърмиш точно като дойде време за сън вечер/аз не знам как се приспивате/, но мисълта ми е че като му се спи ще е по - кротък и ще мирува, а за да изяде повече /понеже казваш че суче вяло/ пробвай с компресия на гърдата и да го пощипваш по бузите ако заспи. Все едно имаш бебе на няколко дни, мързеливо и спящо, суче вяло - така го третирай. А докато е буден през деня, може да му даваш изцедената кърма.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт