как да постъпя

  • 1 858
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
моля за съвет,ние с моето семейство сме на квартира,но предстои в края на юни да напускаме,понеже сме на парно и цяла зима плащахме големи суми авансово,но не сме ползвали парното много тоест тези пари които плащахме са много сравнение с това което сме изразходили но те няма да ми ги върнат а ще приспадат от следващите сметки,но нас няма да ни има,а аз не искам да ощетя хазаина ми с нищо и ще си платя сметките ,но как да постъпя с парното

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Говорете с хазяина да ви върне сумата, която дойде в изравнителната сметка. Може да му дадете номер на банкова сметка, на която да преведе парите, ако нямате възможност да се видите.

# 2
  • Мнения: 2 716
Или да не плащате последния си наем преди да дойде изравнителната сметка.
После ще си приспаднете и ще му изплатите разликата.

# 3
  • Мнения: 80
Или да не плащате последния си наем преди да дойде изравнителната сметка.
После ще си приспаднете и ще му изплатите разликата.
едва ли хазаина ми ще се съгласи да не му плащам наема,може би като чуе че искаме да напускаме едва ли ще го интересува че аз съм плащала авансово а имаме и депозит при него

# 4
  • Мнения: 3 157
Ами то друг освен хазяйна няма кой да ви помогне,така че освен разговор с него не виждам никакво друго решение.Вие все пак предложете да не плащате наем,вижте миналата година как са вървели сметките,колко е било надплатено зимата и каква сума е останала.

# 5
  • Мнения: 80
Ами то друг освен хазяйна няма кой да ви помогне,така че освен разговор с него не виждам никакво друго решение.Вие все пак предложете да не плащате наем,вижте миналата година как са вървели сметките,колко е било надплатено зимата и каква сума е останала.
виж сигурно ако искам да съм некоректна спрямо него много лесно се решава но няма как и двамата да сме доволни ,днес ще засичат топломерите и дано излезат на време за да си оправим сметките и да сме на чисто,защото той едва ли ще ми връща пари

# 6
  • Мнения: 12 662
Не виждам защо да не може да се разбереш с хазяина. Дори и сред тях има нормални хора.

# 7
  • Мнения: 1 677
Единствено разговор с хазяина е решението.

# 8
  • Мнения: 4 965
Според мен начинът е да се разберете като хора - вие си му плащате дължимото; изчаквате изравнителната сметка и той ви връща надплатеното (после ако иска си го прибира от следващите квартиранти или си го използва сам). Друг начин не виждам. Ако не иска да ви връща пари в кеш, да си ги поиска - има право да ги получи и на ръка, вместо да му ги връщат с бъдещите сметки - попълва се молба за връщане на парите и се получават на касата (мисля, че централата е някъде в Гео Милев). Ще ги изтегли той, ако партидата е на негово име и ще ви ги даде. Подпишете и съответните разписки.

# 9
  • София
  • Мнения: 71
Парите, които сте надплатили и които евентуално ще имат да ви връщат от "Топлофикация", могат да се вземат, но само от титуляра на партидата. Ако не сте прехвърлили сметката за парното на ваше име, докато сте били там под наем, както постъпват много хора, вие няма да можете да си вземете парите. Ще трябва да се разберете с хазяина или той да ги вземе и да ви ги върне, или да ви приспадне от последния наем, примерно. Има варианти, стига човекът да е добронамерен. Изчакайте си изравнителната сметка обаче, защото преди това не можете да знаете за  каква сума става въпрос, пък тогава правете сметки. От личен опит знам, че стават големи изненади с тия изравнително сметки...... #2gunfire

# 10
  • Мнения: 80
Парите, които сте надплатили и които евентуално ще имат да ви връщат от "Топлофикация", могат да се вземат, но само от титуляра на партидата. Ако не сте прехвърлили сметката за парното на ваше име, докато сте били там под наем, както постъпват много хора, вие няма да можете да си вземете парите. Ще трябва да се разберете с хазяина или той да ги вземе и да ви ги върне, или да ви приспадне от последния наем, примерно. Има варианти, стига човекът да е добронамерен. Изчакайте си изравнителната сметка обаче, защото преди това не можете да знаете за  каква сума става въпрос, пък тогава правете сметки. От личен опит знам, че стават големи изненади с тия изравнително сметки...... #2gunfire
какво точно имаш предвид с тези изненади

# 11
  • Мнения: 2 197
Toва че не сте ползвали парно не значи, че ще ви връщат пари. За съжаление нещата не седят така. Ние примерно също не ползваме парното (апартамента си е топъл), но миналата година изравнителната сметка ни беше 30 лв. При положение, че всеки месец парното ни е струвало по 150 лв и парното е спряно просто не знам защо ни връщат само 30. Така че вижте за какво става въпрос и ако наистина имате някакви пари ще се разберете с хазяина.

# 12
  • Мнения: 80
Toва че не сте ползвали парно не значи, че ще ви връщат пари. За съжаление нещата не седят така. Ние примерно също не ползваме парното (апартамента си е топъл), но миналата година изравнителната сметка ни беше 30 лв. При положение, че всеки месец парното ни е струвало по 150 лв и парното е спряно просто не знам защо ни връщат само 30. Така че вижте за какво става въпрос и ако наистина имате някакви пари ще се разберете с хазяина.
във сметките влизат и топлата вода,вече четери години ни връщат от топлофикация но досега всичко е било на ред,но нали сега ще напускаме този апартамент и затова се чудя какво да правя

Общи условия

Активация на акаунт