Мукоплант на д-р Тайс?

  • 71 268
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
За каква кашлица точно е този сироп? Отхрачва ли или облекчава сухата кашлица?

# 1
  • Мнения: 3 157
,,Активните съставки на сиропа ограничават разпространението на бактериите, облекчават дразненето и помагат за по-лесното откашляне на секретите.''-т.е. за отхрачване.

# 2
  • Мнения: 1
И още нещо много важно-освен ,че облекчава кашлицата ще ви кажа и друго-информация от Германия-засилва имунната система.Това са последни изследвания от там.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За отхрачване Peace
информация от Германия-засилва имунната система..
Ммм звучи добе, дано да е вярна информацията.

# 4
  • Мнения: 2 070
моето дете получи трахеит от този сироп.за отхрачване е.когато ни го изписаха тя е кашляла от секрети от носа,непродуктивна кашлица.на втория прием на сиропа като почна едно кашляне ,неспирно.изписва се при бронхити и пневмонии,доста е силен

# 5
  • Мнения: 3 157
Пали,какво имаш предвид под ,,силен''?Това е билков сироп-мащерка и анасон.Никъде не съм прочела да лекува пневмонии.Всъщност ето какво пише на листовката:,,Симптоматично лечение при остри инфекции на дихателните пътища, придружени с кашлица''

# 6
  • Мнения: 2 070
Пали,какво имаш предвид под ,,силен''?Това е билков сироп-мащерка и анасон.Никъде не съм прочела да лекува пневмонии.Всъщност ето какво пише на листовката:,,Симптоматично лечение при остри инфекции на дихателните пътища, придружени с кашлица''
споделям моя опит.точно билките причиняват проблеми при някои деца.
кашлицата трябва да е продуктивна,да има секрети които да се отхрачват ,иначе може да се получи като при нас.

# 7
  • Мнения: 3 157
Да,това е ясно.То си е написано,че е за отхрачване,но къде пише,че е за лечение на пневмонии и как реше,че е ,,силен'',т.е. какво разбираш под силен/слаб сироп?
Питам,защото нашата педиатърка го изписва за здравей-здрасти-едно леко зачервено гърло и хоп-сиропчето ни е сигурно(в комплект с коларгол,вит.Ц амп. и калциев глюконат амп.).

# 8
  • Мнения: 2 070
ми по принцип ,влажната кашлица е от белодробен произход.при зачервено гърло кашлицата е суха,лаеща.аз ползвам Стодал ,кога то подкашляме,за отхрачване предпочитам химията пред билката.на нас не ни се отрази добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
По принцип, отхрачващите сиропи имат такъв ефект - да засилват кашлицата. Нашата педиатърка винаги ни предупреждава, че ще кашля повече, като изписва отхрачващ сироп.

Аз пък точно затова се спрях на билков и избягах от химията, защото се надявам да е по-безобиден  Thinking
Дъщеря ми в момента също кашля от гъсти секрети, а иначе гърдите са чисти, но от УНГ специалист знам, че сиропите, които отхрачват, втечняват и този секрет, който се стича от носа надолу, не само бронхиалния  Thinking

# 10
  • Мнения: 2 070
Нати при нас се получи такъв  ефект.Знам че и вие имате проблеми с хремата.Писах вече изписа ни го УНГ,миналата година,след втория прием Ади като почна да кашля,дън не може да си поеме.През ноща звънях на педиатър,изписа СИНЕКОД И ЦИПРОТОЛ И КЪМ СУТРИНТА ОВЛАДЯХМЕ ГОРЕ ДОЛУ КАшЛИЦАТАиНАчЕ И НИЕ СЕ МЪчИМ С ТЕЗИ СЕКРЕТИ ВЕчЕ ДВЕ СЕДМИЦИ,ОТХРАчВА БЕЗ НИКАКВО УСИЛИЕ,ОБАчЕ ПО МНОГО ПОчВАМ ДА СЕ чУДЯ САМО ОТ НОСА ,МОГАТ ЛИ ДА СЕ СЪБЕРАТ ТОЛКОВА ХРАчКИ

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Изписват ни го за влажна кашлица.
Имам от форума рецепта на домашен Мукоплант, ако имате интерес ще я напиша  Peace Рецептата съм си я записала от Andrea$.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати при нас се получи такъв  ефект.Знам че и вие имате проблеми с хремата.Писах вече изписа ни го УНГ,миналата година,след втория прием Ади като почна да кашля,дън не може да си поеме.През ноща звънях на педиатър,изписа СИНЕКОД И ЦИПРОТОЛ И КЪМ СУТРИНТА ОВЛАДЯХМЕ ГОРЕ ДОЛУ КАшЛИЦАТАиНАчЕ И НИЕ СЕ МЪчИМ С ТЕЗИ СЕКРЕТИ ВЕчЕ ДВЕ СЕДМИЦИ,ОТХРАчВА БЕЗ НИКАКВО УСИЛИЕ,ОБАчЕ ПО МНОГО ПОчВАМ ДА СЕ чУДЯ САМО ОТ НОСА ,МОГАТ ЛИ ДА СЕ СЪБЕРАТ ТОЛКОВА ХРАчКИ

Като казваш отхрачва, имаш предвид, че успява да ги изплюе храчките ли?
Ами, възможно е да се събере толкова секрет, наистина. На Калина, като й вадиха третата сливица й чистиха белия дроб от насъбрания секрет, който се е стичал, а тя даже не кашляше от него и направо си се е стичал назад  Rolling Eyes Но това беше проблем от сливицата. Сега поне няма такава, която да генерира толкова секрети и то гнойни.
Тя няма толкова много секрет сега като количество, колкото е доста гъст и жилав и я дави. Ние нейната кашлица я борим вече месец - първо беше лаеща и една такава кънтяща, а сега стана къртеща храчки. Още не съм започнала Мукопланта, нещо ме спира  Rolling Eyes 

# 13
  • Мнения: 957
как мащерка и анасон?  Теснолист живовлек е и съм доста сигурна. Пила съм го , давала съм го и на сина ми, когато кашлицета беше суха и давеща. Действаше отхрачващо и успокояваше пристъпите на кашлица.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нати при нас се получи такъв  ефект.Знам че и вие имате проблеми с хремата.Писах вече изписа ни го УНГ,миналата година,след втория прием Ади като почна да кашля,дън не може да си поеме.През ноща звънях на педиатър,изписа СИНЕКОД И ЦИПРОТОЛ И КЪМ СУТРИНТА ОВЛАДЯХМЕ ГОРЕ ДОЛУ КАшЛИЦАТАиНАчЕ И НИЕ СЕ МЪчИМ С ТЕЗИ СЕКРЕТИ ВЕчЕ ДВЕ СЕДМИЦИ,ОТХРАчВА БЕЗ НИКАКВО УСИЛИЕ,ОБАчЕ ПО МНОГО ПОчВАМ ДА СЕ чУДЯ САМО ОТ НОСА ,МОГАТ ЛИ ДА СЕ СЪБЕРАТ ТОЛКОВА ХРАчКИ
И аз му ядох попарата 2 пъти на този сироп.Дали е на алергична основа или на това че кашлицата не е била от дробовете не знам.Но знам че повече едва ли ще го дам на детето.Експерименти не ми се правят Stop

Общи условия

Активация на акаунт