Отговори
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте,
много искам да родя естествено, притеснява ме единствено че имам правена операция преди година на щитовидната жлеза. Някой знае ли дали това е някаква пречка за естествено раждане?
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 188
Най - добре се консултирай с лекар!

# 2
  • Мнения: 344
Ние можем само да предполагаме .По - добре се консултирай с наблюдаващия бременността ти гинеколог.

# 3
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Питай лекар.
Според мен не е пречка.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Neya какво казва ендокринолога за това ?Каквото и да кажем ние тук няма да има тежест .

# 5
  • Мнения: 758
Аз съм с операция на щитовидната жлеза и родих нормално - година и половина по-късно. Консултирах се с гинеколог и ендрокринолог по време на бременността. Никой лекар, не ми каза, че може да има проблем, така че - спокойно. Но се консултирай все пак, и за твое успокоение. А, и още нещо - по време на бременността нуждата от хормоните на щитовидната жлеза се увеличава, така че задължително посещавай ендокринолог, който ще прави изследвания периодично и ще ти определи нужната доза хапчета.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако се надяваш да намериш причина за операция, платена от ЗК - потърси друга, това не става.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте,
благодаря на всички за отговорите. Според лекуващият ми ендокринолог няма проблем, но аз се притеснявам. Записала съм си час за другата седмици за лекаря, който ми прави операцията, и разбира се че ще се посъветвам с него, но нямах търпение до другата седмица   Grinning
А за нуждата от хормони, лекуващият ендокринолог вече увеличи хапчета.
Благодаря ви още веднъж  Hug

Общи условия

Активация на акаунт