Джоли припада от глад...

  • 4 044
  • 49
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сигурно и вие сте забелязали, че на фона на пищните певици актрисите съвсем се загубиха. Напоследък във всеки филм ми прави впечатление неестествено и често грозно отслабналата актриса.
Ами че те всичките приличат на живи мощи!
Сега пък Анджелина (която в последните си филми е като фиде, но не пакет, де Laughing) била припаднала от глад по време на снимки (клюка). Защото искала да отслабне още!
Може на мнозина да се стори тъп въпросът ми, но къде стои границата? Колко слаб трябва да си, за да си "модерен", "красив" ? (Питам най-вече заради децата, които искат да приличат на любимите си актриси.)

Интересно ми е, забелязвате ли тази "фиде" тенденция?
П.П. Излиза, че съм пуснала тема тип "почеши език".  Joy

# 1
  • Мнения: 673
И аз винаги съм се питала къде е границата  newsm78 Май и аз съм я прескочила  ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 731
Границата е там ,където се чувстваш комфортно в тялото си.Не повече.Да се харесваш,без да е грозно слабо и да не се притесняваш какво обличаш,защото всичко ти седи добре. Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 621
За мен ако постигаш "чувствам се добре в кожата си" с глад - значи си преминал границата  Naughty
Точно това вчера обсъждахме с мъжа ми - как промиват мозъците на децата ни. Той ми разказа, че няколко известни в миналото и вече позастарели (за професията) манекенки решили да се снимат за популярно списание разголени и без фотошоп за да покажели че съществуват и естествено красиви тела, а не само порграмно обработени. Убедена съм че ако работата ти е да изглеждаш добре и само с това се занимаваш по 8 часа на ден (колкото е нормалния работен ден) и за това ти плащат пари тогава можеш и да поддържаш "естествена красота". За всички останали остава глад, силикон и/или фотошоп  Mr. Green Интересно че малко решават да оправят нещата със спорт - по-енергоемко е значи и за това караме по по-малкото съпротивление и се мятаме на поредния гладр хапче или хирургия Tired
Как да обясниш на малката си дъщеря, че жените от екрана не са реални и че не е нужно да се стреми да прилича на тях, или на сина си че съученичките му са красиви и не е нужно да приличат на "изкуствените съвършенства"по подиумите, с които се пълнят очите му  newsm78 Ако някой знае отговора бързо да казва  Peace

# 4
  • Мнения: 11 747
На мене певиците ми идват дебели!  Thinking
За актрисите - не знам. Анджелина си е на ръба на анорексията, ако не и отвъд.
Границата е относително понятие.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това, което мен ме гризе, е че се налага един (извинете за сравнението) "бухенвалдски" вид като красив. Уж започнаха някакви кампании сред дизайнерите, но бяха ден до пладне.
Например, ревюто на Прада за пролет-лято 2009 - не знам дали е нарочно, но и момичетата бяха събрани коя от коя по-болезнено кльощава, ами и дрехите са едни - избеляло сиво, намачкано и парцаливо.
Както и да е, не всички девойчета си падат по модата, но почти всички обичат да гледат филми. Специално Анджелина Джоли е нещо като кумир за много деца (и техните майки, няма какво да си кривим душата Laughing).
Две картинки:
Анджелина
Кийра
Модерната преди тридесет години Туиги е направо хм, закръглена.  Laughing
Така де. Една да беше, две да бяха, а то - всички актриси (без Куийн Латифа Party). И с всеки филм стават все по-гърчави.  Rolling Eyes
Именно тази масовост ме притеснява.

# 6
  • Мнения: 13 679
Права си да се притесняваш Peace Права си, че е болезнено и грозно кльощава Анжелинката. Попадала съм и на други нейни снимки, където беше плашеща направо.

Трудно е обаче това с границата. Казвате, всеки си я слага сам, но пък слагането зависи от обществените нагласи, така че пак опираме до това какво се налага в обществото като модел за следване. Разбира се, от голямо значение е и доколко отделната личност е подвластна на общественото мнение, мода, нагласи. А това се определя от някои други качества вече.

Нещо любопитно - наскоро четох някъде, че след Втората световна война група учени проучвали нискокалоричното хранене и ефекта от него и стигнали до извода, че не е удачно и че е нередно хората да се подлагат на такова гладуване. И сега ПИРОНЯТ Mr. Green - въпросното "гладуване" представлявало приемане на по 1500 кал дневно! Как ви се струва!? Та 1000-1500 кал на ден е веруюто на всяка днешна диета, смятана за напълно здравословна! И масово се слиза на по 600 -800 кал.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 11:35 от птица

# 7
  • Мнения: 515
И мен това ме плаши адски, някой хора наистина не виждат границата .. Confused Много гадно. Тъпото е че много хора се опитват да подражават на Виктория Бекам и Анджелина, което е жалко. Виждала съм и тук мами от форума и по специално, такива които са били на диети и от амбицията си да станат слаби, доста попрекалили и са направо на границата на анорексията..(поне според мен) Naughty

# 8
  • Мнения: 11 747
Децата гледат филми, в които се разхождат кльощавите Анджелина и Кийра, но пък на всеки 20мин филма прекъсва, за видят реклами на шоколади, кроасани, вафли, бонбони и чипс....  Thinking       Резултата е, да се натъпчат със съответните боклуци, после да галдуват или да повръщат и т.н.
За мен не е добър вариант и на 13г да тежат 70кг на среден за възрастта ръст.

# 9
  • Мнения: 637
Хм... аз пък не намирам Анджелина за кльощава. Rolling Eyes Много я харесвам. Кийра Найтли изглежда доста слаба обаче.
Мисля, че една жена изглежда добре, когато чертите на лицето и не са прекалено изострени, когато бюстът и не се е стопил и когато се чувства добре здравословно. Мине ли тази граница, е време да спре с диетите. И не мисля, че отслабването трябва да продължава докато всички дрехи ни стоят добре. Има дрехи, които стоят добре на определен тип фигури и пропорции. Една тясна рокля с голямо деколте може би би стояла добре на малко дупе, но ако и циците са малки или стопени от много диети-едва ли.

# 10
  • Мнения: 11 747
А, те силиконовите цици трудно ще се стопят!
Има различни лица - някои жени са много дебели, а лицата им са изпити, бузите хлътнали. Има жени, много слаби, но с широки и бузести лица.

# 11
  • Мнения: 97
Момичета, във връзка с това за певиците да ви питам. Около Нова година си купих голям и модерен ТВ и си пуснах кабелна. Преди това рядко гледах Планета и нашите чалгаджийки, а още по-рядко на живо. Сега все си мисля, че е от настройките на телевизора, ама всички ми се виждат доста понапълнели, даже и Преслава дето ми е пяла до масата и беше толкова финна преди около 2 год. Дали проблемът е в настройките на телевизора или наистина има тенденция към закръгляне на фолк певиците.

# 12
  • Мнения: 637
А, те силиконовите цици трудно ще се стопят!
Има различни лица - някои жени са много дебели, а лицата им са изпити, бузите хлътнали. Има жени, много слаби, но с широки и бузести лица.
Именно Peace Не може жена с дебели бузи да гладува докато стане 45кила и пак да е с бузи накрая. Не може всички да са в калъп.

# 13
  • Мнения: 3 634
Актрисите слабеят/дебелеят по професионални причини, според мен не са критерий.
Аз лично харесвам много слабо тяло на мъж/жена когато е генетично. Визуално кльощави и високи хора ми допадат.

# 14
  • Мнения: 4 806
Изключително съм съгласна с казаното от Pina. Огромен проблем - гледаме в неделя филчетата на Дисни по К1 и ... реклама на пум беар, която гласи "... пред телевизора с пум беар" ... Колкото и да обяснявам на рожбето, че това не са хубави храни, следва нарещен, абсолютно резонен въпрос "А защо ги правят и продават тези "лоши" храни". Бях се замислила (покрай кампанията в Клюкарника за храната в училищата), че не само там е проблемът. Навсякъде е проблемът. Та, както са заредени с идеята за "фаст фуда", така са обстрелвани милите душици със стереотипа "Барби" (Анджелина и множеството други) ... неврозата е в кърпа вързана, и ако се размине младото същество само с това - направо ще да е луд късмет.
А къде е границита? Иде ми да се изразя човешки ************************************* - това са все непроизносими сред възпитани хора изрази и думи.
Аз, честно си признавам, приемам за себе си, че тази битката май почти съм я загубила, що се касае за моето дете. Единственото, което мога да правя - до изтъркване на зъбите да продължавам да обяснявам, да обяснявам, колкото и противоречиво да е за чистото детско съзнание онова, което се опитвам да обясня.
А моделките/манекенките - не знам кому е нужно, но границата на нормалност за мен е отдавна прекрачена.
Ха, по хода на разхвърляното ми писание, и на мен ми стана ясно - много ми е насъбрано по темата.  Ще ме прощавате  Hug

Общи условия

Активация на акаунт