НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 257 464
  • 834
  •   1
Отговори
# 75
Корина ти въобще не си на ясно какво означава аналогово лекарство на прост език едно лекарство може да се подвизава под много прякора или комерсиални наименования причина за това е производство от различни фирми всяка фирма кръщава медикамента си както иска но в крайна сметка става въпрос за едно ЛЕКАРСТВО.Също така едно лекарство може да бъде регистрирано за продажба по лекарско предписание или не в зависимост от това колко си склонен да бутнеш за неговата регистрация веднага давам пример ALLI мед.за отслабване проверете лекарството xenical .пример рекламираното напоследък claritine за алергии питайте вашият лекар за лекарствата с комерсиални названия Loratadin,loredin,loratadine,erolin,lorano acut тези изброени медикаменти са  със същото генерично съдържание просто не са подкупили никой за да ги регистрират като мед.без лекарско предп.Да сте чували за известната добавка за отслабване която прави чудеса с вашето тегло на име Лида дай дай хуа а иначе REDUCTIL  и LINDAXA били много опасни меди.питайте вашият лекар за тях сигурен съм ,че не ги знае има и други такива примери така че по добре се довери на фармацевта личните лекари определят медикаментите по това коя фирма им плаща се кой лекар работи с определена фирма фармацевта може много да ви бъде от полза в това отношение той знае по добре кой мед. е по добър.

# 76
  • Мнения: 8
Абе, как може да сте такива кухи лейки! Аз съм потресена. Значи, може и да ви бият в аптеката, ама вие ще си купувате от там, щото е евтинийка. Ами подпомагайте мафията, то Весо Марешки точно това очаква от вас - лузърите-дето ги осигуряват на мин. заплата и по този начин  изпира прекрасно паричките на руската мафия. #2gunfire Интересно ми е, какво ще обяснявате на децата си след 10-20 год. - е, можеха да ме уморят, ама евтино Money. За съжаление, комунизмът никога не си е отивал от тази нещастна държавица.

# 77
  • Мнения: 449
Еййй, ако видя още един с 1 или без публикация да раздава правосъдие в тази тема ще  Sick, честно. Бляк  Tired
Осъзнайте се, ставате смешни вече, кой откъдето си иска оттам ще си пазари, обърнахте го на селски пазар. Добре, че има и момичета компетентни, че да си заслужава въобще да я има още тази тема  Tired
За тези, които съдят Марешки, ще кажа, че както съдиш, така ще бъдеш съден  Peace

# 78
  • Мнения: 23
Реших и аз да си оплача от въпросната аптека  Марешки  на ул .Рига в Русе.За трети път влизам там и си излизам без да купя нищо ,но този път аптекарката прекали с арогантното си държание.Наложи се да я изчакам да си даде заявката по телефона и в момента в който затвори забеляза ,че имала проблеми с тел. апарат и затова не се чувало добре.След това отново набра същия номер да се оплаче и да обясни защо не се чувало нормално.Аз реших ,че ще изчакам и в момента в който моя телефон звънна споделих на глас че вече 15 мин.стоя във аптеката и чакам да ми обслужат ,въпросната аптекарка остави слушалката и ми заяви ЧЕ МИ ЗАБРАНЯВА ДА ГОВОРЯ ПО ТЕЛЕФОНА СИ ,КОГАТО СЪМ В АПТЕКАТА. Shocked
Не съм от тия дето вдигат панаири за щяло и нещяло, но тая мина всякакви граници.
Определено няма да правя повече компромиси и да си вдигам кръвното с такива персони.

# 79
  • Мнения: 10
Здравейте,момичета!
Аз също смятам,че с пазаруването от аптеки "Марешки" се подкрепя недотам чистият сектор от икономиката.Да-важно е колко ни струват в момента лекарствата,но по-важното е каква ще бъде възможността ни да си ги купип след година.Ако някой проследи нещата ще види как всячески се прекършват ръцете на собствениците на малки аптеки.А от това страдат пациентите.Монополът в никакъв случай не е полезен за обикновенния потребител.Това е моето скромно мнение,не задължавам никого с него,но аз искам да виждам и до далече в бъдещето,а не само за момента!И другият интересен въпрос е как могат да си позволят да работят без реална надценка аптеките,нали все пак по закон има разлика между склад и аптека?!

# 80
  • Мнения: 1 685
И другият интересен въпрос е как могат да си позволят да работят без реална надценка аптеките,нали все пак по закон има разлика между склад и аптека?!

 PeaceОтговора на интерения въпрос е много прост-с гооооляма търговска отстъпка от складовете благодарение на големия оборот-а вие като сте толкова притеснени за бизнеса си/евентуално/ защо не  дадете част от тази отстъпка на хората за които сте загрижени толкова,ами  нестига че повечето получавате такива ТО /понякога са до 25%/и толкова рабати,ами искате и с максимална надценка/на козметиката която няма таван даже и до 50-100%/ ???
И ако направим проста сметка на процентите-малко не ви ли е множко печалбата на гърба на "горките излъгани от Марешки" хора?
Казах и по-горе-Нямам намерение да  ставам адвокат на господина/Марешки/ и на веригите с подобни отстъпки,но подобни "просветляващи"постове са ми направо смешни  и повече от лицемерно-нагли-спрямо народа/заблуден/ Laughing/

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 23:34 от teo_71

# 81
  • Мнения: 5 178
не разбирам защот толкова подскачате срещу Марешки, специално във Варна има поне още 5 аптеки, които продават на същите цени, че и по-ниски.
Пазарувам редовно от аптеки Манолова, остава сега да разбера и ТЯ в коя мафия е, че последно едно лекарство
беше 20 лв в Санита, 18 лв в Марепки и 14,80 в Манолова..А тези аптеки са на отстояне една от друга не повече от 100 м

# 82
  • Мнения: 1 324
Може би наистина някой лекарства са по-евтини, но го има и ефекта на масите. Като се юрне народът на едно място и всички там тичат. А и е съвсем нормално по-големите да изместват по-малките. Преди два дена бях в една друга аптека и аптекарката с някаква жена коментираха доста озлобено, че Марешки си бил купил самолет. Не знам дали е вярно. Аптекарката викаше, че той не бил фармацевт. Не помня какъв го нарече. На излизане я чух да вика дано да катастрофирал. Много гадно изказване.

# 83
  • Мнения: 10
Съгласна съм,че го има ефектът на масите.Ние сме царе в това.Забавно ми стана това,че толкова бързо се сдобих с аптека,която никога не съм имала LaughingНо благодаря за съвета относно това как да си управлявам парите,ако се сдобия с такава в бъдеще!
Вратички винаги има при състоянието на страната ни,както беше споменато за ДДС-то.Аз просто съм "ЗА" конкуренцията и то лоялната.Тя създава гъвкавостта на пазара.От друга страна аптеките са здравни заведения.Една голяма себеуважаваща се аптека като "Марешки" не трябва да отказва да работи с животоспасяващи лекарства само защото не печели от тях.Чисто професионално не е етично.Все едно лекар да изгони нуждаещ се пациент,защото в момента няма пари.И друго- основно в аптеките влизат болни хора,те ТРЯБВА ДА ЗНАЯТ за какво са им лекарствата и какво да ги правят,а не да им се подават само лекарствата като в супермаркет.И после да следва обикаляне,за да получат информация.Така че "Марешки" имат и своята полза на пазара.Не желаех да споря,просто когато има избор всеки сам ще има възможността да определи какви са потребностите му!

# 84
  • Мнения: 1 324
Ох, какво си говорим за етиката на аптекарите, като лекарите ни нямат такава. Изобщо да пази Господ на човек рядко да му се налага да опира до тях. Интересуват ги само парите. Има разбира се и свестни, но са един на хиляда. Я случиш, я не. Руска ролетка.

# 85
Виж Коринче , ти и да искаш да завършиш "фармацевтика"както ти я нарече(ще падна от смях-такава наука няма)няма да можеш.От редовете, които пишеш ми става ясно , че първо трябва да те върнат в 1-ви клас, пък ако можеш да изкласиш тогава се пробвай ако искаш и архитектура.Това го пиша не защото съм фармацевт(не ,не съм)икономист съм, но не мога да си представя как един невеж човек може да критикува така след като много неща е явно, че не са му ясни..........затова след като ПИПЕТО ти липсва е добре да си благодарна ,че съществуват образовани хора които в даден момент могат да ти помогнат...

# 86
Намесвам се втемата не да защитя Марешки а за да внеса някой точности.Марешки са верига аптеки в цялата страна и той ползва само отстъпките,които му дават складовете, и за това продава на по-ниски цени.А всяка аптека си слага 20 процента на лекарството.Отделно при по-голямо количество лекарстава има не само по-голяма отстъпка,а и подаръци-допълнителни бройки.Така че ,се разчита на оборота,а не на високите цени.Все пак именно във време на криза всеки търси по-евтиното.А ние българите сме много злобни.Купил си бил самолет.Еми и летище ще си купи.Може човека нека го прави.А вие госпожи си чоплете носовете и завиждайте.

# 87
  • Мнения: 2 936
Пет пари не давам за Марешки, НО купувам от неговите аптеки. Първо, заради по-ниските цени и второ, че винаги ми се дава касов бон - на мен това като клиент ми стига.  Финансовите му "гимнастики " са проблем на други хора и организации newsm78 А, че корупцията е стигнала до най-високо ниво - това е факт #2gunfireЩом и Мургина е подсъдима -  какво да говорим тогава newsm78

# 88
  • Мнения: 2 018
Много новички в тази тема.  Laughing

И аз си пазаря от Марешки. Само веднъж имах проблем с една фактура, но то си беше по-скоро случайност, защото винаги след това са били изрядни.  Peace



# 89
Много е лесно да се провери дали е по-евтино или -не в аптеки МАРЕШКИ.Аз съм убедена в това , а за хора, които не са им предлагам вариант- просто да срявнят цените с другите аптеки и тогава пак можем да си говорим, а не да си" чешем езиците".Поне това е нещо , което може да се докаже и сам човек да се убеди...

Общи условия

Активация на акаунт