ФЛУОР - давате ли допълнително?

  • 2 855
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Здравейте!

Синът ми е на 9,5 месеца и от 4-месечен пие изворна вода, вместо преварена. Преди време повдигнах въпроса за флуора пред педиатърката и дали да давам допълнително (педиатрите в Белгия казват "да"). Тя също каза да му давам. Проблемът е, че не ме попита, а аз забравих да й кажа, че той пие изворна вода, а не преварена. Според нашия зъболекар, когато детенце пие изворна вода, си набавя нужното количество флуор, вече се отричала необходимостта от допълнително даване (какпки, например) като полезно за зъбките, защото може да се предозира детенце и тогава става голяма беля.

Споделете опит и как е било при вас. Мерси!  Hug

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 328
и аз съм се съветвала за това но на мен ми отговориха че решението е мое, може да му се дава но може и да не се дава, т.е. по желание
аз не му давам нищо, мисля че няма смисъл

# 2
  • Мнения: 1 197
Аз лично давам по съвет на стоматолога ми.

# 3
  • Мнения: 3 306
аз не давам  Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Скъпа ми крави,  Heart Eyes и нашата (обща) педиатърка тук ме посъветва да давам, изписа едни портокалови капки, давах ги 3 пъти за един месец сигурно, после се разчетох насам-натам, погледнах и съдържанието в изворната (никога не съм давала преварена) и изхвърлих шишенцето  Simple Smile
Така и с вит. Д и с мултивитамините, с които започнаха в болницата да го тъпчат след 5-тия час след раждането му  ooooh!

# 5
  • Мнения: 529
Давах на дъщеря ми когато беше бебе,сега когато и излизат постоянните зъби(на 9години е)забелязвам,че има бели петна по тях.На бебето си няма да давам.

# 6
  • Мнения: 575
Не давам флуор, а вода само изворна пие.

# 7
  • Мнения: 2 521
И аз не давам флуор-мисля че е излишно.Пие изворна вода на Девин.

# 8
  • Мнения: 15 379
По-добре да не се дават капки, защото често няма никакъв начин да се изчисли приеманото количество флуор, и ако то е завишено може да стане страшно...
Синът ми пие изворна вода Девин с розов етикет (в нея има минимално количество флуор), мия зъбките с безфлуорна паста, в Лактана 3, която пие има абсолютно безопасно количество флуор и така мисля, че си набавя нужното количество. Според неговата зъболекарка също няма нужда от капки, щом го набавя чрез млякото и водата.

# 9
  • Мнения: 4 000
Не давам. Не съм питала нито педиатъра на детето, нито моя стоматолот, но само последното отчитам за пропуск от моя страна.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 853
Аз не давам. Педиатърката ми предложи все пак, но ме посъветва да не давам  Laughing
Не съм пила и по време на бременност. Стоматоложката ми каза, че не е нужно.

# 11
  • Мнения: 6 711
Аз давам, но водата която пие не съдържа флуор.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не давам по съвет на педито. Каза, че вече не се давало, защото вредите били повече от ползите. А вода пият чешмяна филтрирана през кана Брита.

# 13
# 14
  • Мнения: 552
Не давам.Предозирането ми се вижда по-опасно!

Общи условия

Активация на акаунт