За класическата музика

  • 3 107
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 447
Прави ми впечатление, че във всяка тема за/против чалгата, феновете упорито настояват, че освен за чака-рака, си умират за класическа музика. Същото го наблюдавам сега и в темата за метъла. И така - споделете!  Simple Smile Какво точно слушате, как и къде? И достатъчно ли е да слушаш Вивалди, докато простираш, или Вагнер, докато шофираш, за да се определиш като любител на класиката?
П.П. Апокалиптика не ги броим за класика, нали? И на Сашка Васева текстовете за Моцарт и Бизе - също.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 474
Всичко слушам..според мястото и повода.
Класика само по Радио 1 на кръгъл час Mr. Green

П.П. Мислех, че за кокичета ще си говорим... Whistling

# 2
  • Мнения: 2 196
Аз нали не съм извисена, ще си кажа, хем без бой. Като чуя Валкириите, направо настръхвам от ужас. Хваща ме страх, буквално. Моят мъж се възползва от тази ми слабост и като реша да започна скандал, ми ги пуска. Спира ми развитието значи. Ще си умра неизвисена музикално и туй то. Crossing Arms
 

# 3
  • Мнения: 3 157
Имам доста дискове с класическа музика.Слушам обикновено сутрин,докато си правя упражненията за да мине по-бързо времето.Има и сайтове,където има нотите на доста произведения и съответно как се изпълняват-много е интересно,но с тях се занимавам по-рядко.

# 4
  • Мнения: 516
Бианка, щом разпознаваш "Валкирия", спокойно можеш да се пишеш като почитател на класиката.
Що се отнася до мен, обожавам класическия балет и оперетите, но не мога да изтърпя цяла опера. Обичам и симфонични концерти. Но смятам, че съм дилетант в дебрите на класическата музика.

# 5
  • Мнения: 2 448
Рядко слушам класика, макар че образованието ми е музикално. Но се случва. Успокояващо ми действа. Или ако съм на ревлива вълна си пущам Ноктюрни на Шопен. Вагнер не обичам.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре, де как възприемате изказванията от хора, които с цялото си поведение показват, че са далеч от същината на класиката, колкото аз от шкембе чорбата, но в някой ключов момент винаги изтърсват "О, аз обожавам Рахманинов и да не земете да го бъркате с брат му"?

Защото на мен ми става става смешничко.
Все едно Дона да каже "Е, и аз понякога влизам в МОЛ-ове".

# 7
  • Мнения: 3 447
Бианка, щом разпознаваш "Валкирия", спокойно можеш да се пишеш като почитател на класиката.
А, анджак. Всъщност въпросът ми е това, че разпознаваш Одата на радостта по радиото, дава ли ти основание да заявиш, че "слушаш класическа музика".

# 8
  • Мнения: 2 448
Добре, де как възприемате изказванията от хора, които с цялото си поведение показват, че са далеч от същината на класиката, колкото аз от шкембе чорбата, но в някой ключов момент винаги изтърсват "О, аз обожавам Рахманинов и да не земете да го бъркате с брат му"?

Преиграват, смешно ги възприемам, то има ли друг начин.  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 401
Разстоянието от метъла до класическата музика е по-малко от крачка. Това са най-богатите жанрове, способни да изразят всяка емоция, да бръкнат в душата на всеки, стига да ги допуснат. Почти няма метъл, който да не уважава класическата музика.  Най-добрите рок музиканти са вдъхновени именно от нея.  
За мен Моцарт съчетава всичко от метъла, у него има и балада, има и хард, и хеви, и готик, и дет. Има и лудост..

# 10
  • Мнения: 516
Странно. Познавам стотици метъли. Само двама от тях  знаят, как изглежда отвътре сградата на Операта.

# 11
  • Мнения: 2 401
Странно. Познавам стотици метъли. Само двама от тях  знаят, как изглежда отвътре сградата на Операта.

На опера не съм ходила от детска възраст.  ...

# 12
  • Мнения: 502
   Казват,че седемдесет процента от душевно болните ги лекували с музиката на Моцарт. Обичам Моцарт,дано не съм и аз в този процент?

# 13
  • Мнения: 3 447
Минзухар хвърли мост към метъла, сега да дойде някой да го хвърли и към чалгата  Grinning

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Все си мислех, че Моцарт е преди метъла, но явно бъркам понятията.
Не смея да кажа нищо пред човек, който свири класика.

Евала.

Общи условия

Активация на акаунт