Температура равно ли е на АБ

  • 4 729
  • 45
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Въпреки,че детето ми вече е голямо и би трябвало да съм тренирана на тема болести.Не съм.Всеки път умирам от страх.Особено като вдигне и температура.
Много лекари казват,че температурата е признак че организма се бори,но същевременно много лекари веднага изписват АБ при наличие на температура.
Толкова ли е страшна температурата?
Задължително ли става въпрос за бактериална инфекция,щом има температура?Ако не защо всеки доктор веднага изписва АБ?Колко дни издържате детето ви да има температура преди да прибегнете до АБ?
Благодаря ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 437
Повечето вируси (включително шарките) започват с 3-4 дена Т.
Не знам защо има много лекари, които изписват АБ, навик от времето, когато се мислеше, че АБ оправя всичко, затова е хубаво да водим децата си при такива, които мислят, преди да хванат писалката ...

... Колко дни издържате детето ви да има температура преди да прибегнете до АБ? ...

Педиатърката до сега не е изписвала АБ, 5 дни Т е рекорда при моето дете, 39-39.5, чисти гърди и нормални изследвания, пак не изписа, всичко мина нормално.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Не, категорично смятам, че Т не значи непременно АБ. Някъде бях чела, че в 80% от случаите Т се дължи на вирусна инфекция. Което пък изключва антибиотика, поне в първите 3-4 дни. Мен лично винаги  ме е притеснявала повече ниската Т - 37,2-37,5, защото е възможно да има някакъв бактериален процес. Доколкото си спомням, повечето пъти, когато дъщеря ми е вдигала висока Т, се е разминавало без АБ. И само една лекарка ни беше изписала АБ при висока Т, по- късно се оказа излишен и се наложи да го спрем.

# 3
  • Мнения: 2 082
всичко зависи от диагнозата и това до колко си познаваш детето.ако знам,че е вирус ,съм държала дъщеря си и по 5,6 дни с температура.или при гнойна ангина-не давам АБ,но и не очаквам темп.да спадне преди четвъртия ,петия ден,като в същото време лекувам с други неща...но ако диагнозата е бронхит,пневмония,бактерии в урината  и др-давам АБ .синът  ми например по--трудно вдига температура-карал е почти всички бронхити и пневмонии-без.докато дъщеря ми е обратно.така,че изчаквам известно време.ако има кашлица задължително следя нещата-ако гърдите са чисти,не давам АБ,но ако е ''слязло надолу''е ясно.а че страха го има-няма майка,която да и е приятно детето да и е болно и да не се страхува...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Пример от последната седмица ще дам при нас как беше.
Лекуваме се с класическа хомеопатия, малката вдигна Т рязко, без сополи, без кашлица преди това. Цял ден беше парцал, заспиваше от висока Т - над 39 градуса. Аз смела - звъня на хомеопатичката, давам каквото каже, наблюдавам, оводнявам... Започна кашлица и хрема, яка кашлица... Температурата и след лекарства не пада напълно - ок, викам си аз, детето се бори, нека... Втори ден започва пак с Т над 39 градуса, като към 19.30 вечерта мина над 40 градуса. Не спада след Хексалгин, хомеопатичката се видя в чудо с нас... На другия ден две лекарки потвърдиха "бронхит", като едната каза, че е пред пневмония (а може и да е имала, просто не я снимахме) Sad Изписаха  АБ и  ще го пие 10 дни Sad
Това е при нас, минавали сме и без АБ разбира се, издържала съм я с Т до 4 дни и после се оправя, но случая не беше такъв сега...
Баткото сега е на 12г. и преди да навърши 5-6 боледуваше много, при всяка Т почти са изписвали АБ и аз чинно си ги давах  Embarassed Сега с малката се борим, борим, не давам, но понякога се случва  Rolling Eyes

# 5
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Задължително ли става въпрос за бактериална инфекция,щом има температура?Ако не защо всеки доктор веднага изписва АБ?Колко дни издържате детето ви да има температура преди да прибегнете до АБ?

Не всеки доктор изписва антибиотик. Нашата докторка изписва такъв изключително рядко, когато прецени че наистина има нужда. Моите деца максимум 3 дена са поддържали температура над 38 градуса (свалям я с Ефералган сироп) и почти винаги сме минавали без антибиотик. Когато им никнеха зъбчета се е случвало и по-дълго време да поддържат 37 - 38 градуса температура, но след като се установи от какво е, на педиатърката и през ум не й е минало да ни изписва антибиотик.

# 6
  • Мнения: 7 201
... Колко дни издържате детето ви да има температура преди да прибегнете до АБ? ...

Педиатърката до сега не е изписвала АБ, 5 дни Т е рекорда при моето дете, 39-39.5,
При моето също 5 дни,но 38-38,3°C.Но зависи от клиничната картина като цяло.Тогава синът ми имаше и кашлица,и се оказа,че съм го изчакала твърде и разви бронхит. Confused

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и това до колко си познаваш детето.

точно това е разковничето.  Peace
И аз действам като нано... Познавам си децата, знам кое и как им минава и съм си позволявала да не им давам изписания АБ, макар че имат Т и че ЛЛ им го е предписал.
Но това става само ако си познаваш внимателно детето и все пак има правилно поставена диагноза.

# 8
  • Мнения: 46 437
Защо бронхит винаги свързвате с АБ? Много рядко не е причинен от вирус и се налага АБ.
http://www.puls.bg/illnes/issue_100/part_9.html

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Ето цитат от дадения линк  Peace "Антибиотици са показани само при тежко, затегнато протичане или при подозрение за усложнения." Така беше при нас, познавам си детето, а и лекарите потвърдиха.
Темата ще се превърне в бойно поле, както винаги  Whistling

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Лошото при нас е че така и не попаднах на свестен педиатър и сега се съмнявам във всяка диагноза.Още от малък го мъкна по частни доктори,но така и не се доверих на никой.От половин година го водя на хомеопат,жената няколко пъти се доказа и го лекува успешно.Много се зарадвах,защото е изпил купища АБ.Предния път лепна някакъв жесток вирус,6 дена беше с температура.Много трудно се преборих със себе си,за да не му дам АБ.Температурата спадна след 6-тия ден,но след 2 дни го удари в ушето.Много се упреквах,че не дадох АБ по-рано.Сега отново е болен с температура,много ми е трудно.Едно съмнение се е загнездило е мен.Дали не греша,че отново не давам АБ Confused

# 11
  • Мнения: 1 763
Моето дете само веднъж е вдигало температура, три дни я поддържа около 39 градуса като я сваляхме временно с Хексалгин. Лекарката каза, че му е много възпалено гърлото, но няма ангина и не изписа антибиотик. На четвъртия ден вече нямаше температура, но получи много силен обрив. Отидохме отново при лекарката, оказа се, че обривът е алергия от Хексалгина, но нямаше и помен от червеното гърло и детето вече беше напълно здраво. Така че не все лекар при всеки случай на висока температура изписва антибиотик.

# 12
  • Мнения: 7 201
Ето цитат от дадения линк  Peace "Антибиотици са показани само при тежко, затегнато протичане или при подозрение за усложнения." Така беше при нас, познавам си детето, а и лекарите потвърдиха.
Peace И при нас.
Да кажа,че предния бронхит беше без по-горе цитираното протичане, и го излекувахме с хомеопатия.

# 13
  • Мнения: 46 437
*Бубето*, питах защо задължително го свързвате с АБ, а не защо дадохте, когато попаднахте в редките %-ти с усложения, изрично съм написала, че има И такива.

Правя разлика м/у градивен спор, от който има полза и обикновен бой на хора без работа, надявам се и вие ...

# 14
  • Мнения: 2 082
за бронхит давах АБ,защото ми го изписваха-говоря за преди 8-9години,когато синът ми беше малък и нямаше форум  Mr. Greenтогава всяка  кашлица му ставаше задължително на бронхит.след това поизрастна нещата и се оказа,че бронхитите са му повече на алергична основа и сега отдавна лекуваме с разни пръскала и даже след години открихме инхалациите...да ви кажа честно страхувам се,когато ми се наложи да отида на лекар.последно с малката ходихме на три ехографа на частно,в рамките на три дни и не можах да разбера дали детето ми има проблем-и тримата казаха различни неща.ядосах се и оставих детето намира.а просто исках диагноза-даже не и лечение... ooooh!
да не говорим,че големият отдавна се мъчат да го изкарат астматик,а за сега да чукна на дърво няма такива симптоми...просто това му е''слабо място''.докато при малката е гърлото...

Общи условия

Активация на акаунт