хубава книга за бебета

  • 25 418
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Някой може ли да ми препоръча книга за отглеждане на бебета,от която е доволен?Аз си търся такава с особеностите на бебетата по месеци,но все не мога да намеря  Sad

# 1
  • Мнения: 210
Това са първите ми две книги много ми помогнаха:
1.http://www.book.store.bg/c/p-p/m-1/id-22225/bebe-nachin-na-upotr … oli-manolova.html

2.http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=20039

Втората е седмица след седмица и са обяснени доста неща
Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 4 555
"Какво те очаква през първата година на детето"

# 3
  • София
  • Мнения: 160
" Грижи за бебето и детето " - на д-р Спок

# 4
  • Мнения: 64
"Какво те очаква през първата година на детето"

Аз също я ползвам и съм доволна. Peace

# 5
  • Мнения: 351
А някоя за по големички деца...след две годинки например?

# 6
  • Мнения: 11 003
Аз съм доволна от "Какво те чака през първата година на детето" и книгата на д-р Спок.

А някоя за по големички деца...след две годинки например?

"Какво те чака през втората и третата година на детето" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 187
А аз от тази http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=32016&am … 365276889457f1d75 Авторката има и за по-малки деца, но не съм ги чела.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 15:53 от Аурора

# 8
  • Мнения: 275
Повечето от споменатите книги съм ги преглеждала, някои и по-задълбочено.
Ще ми се обаче български опит да черпя - Хамериканските са хубави и до голяма степен
полезни, но друго си е родна майка да те посъветва.

# 9
  • Мнения: 4 555
По повод българските, мога да кажа две неща.
"Близо до бебето " е книгата, която непремено трябва да се прочете, но още преди раждането. Съдържа всичко най-важно, което трябва да се знае предварително.
"Голямата книга на мама и татко" е книгата, която в никакъв случай не трябва да се купува и чете. Пълна е със съвети, които са опасни за здравето на децата, а тези, които касаят възпитанието, са си направо подсъдни.

# 10
# 11
  • Мнения: 185
А аз да се отбележа по повод "хамериканските" - внимавайте с д-р Спок. Там има неща, които са обяснени много добре и лесно достъпно. От друга страна има съвети, които отдавна са отхвърлени от по-късни теории  и школи за отглеждане и възпитание на децата. Давам кратък пример - обясненията за това кога и как се затваря фонтанелата, кога и как растат зъбките, как се държи детето в този период (със зъбите де) много ми харесаха. Но визията му за храненето на децата е доста спорна, да не говорим за поставянето на гърне, "когато детето е готово"... и куп такива неща.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 23 067
Тъкмо се чудех каква книга да избера за възпитанието на детето.
А не мислите ли, че този д-р Спок е малко "остарял"  newsm78 Мен това ме възпира да си купя негова книга.
П.П. Червейче ме е изпреварила  Peace Точно това имах предвид, благодаря!

# 13
  • Мнения: 101
По повод българските, мога да кажа две неща.
"Близо до бебето " е книгата, която непремено трябва да се прочете, но още преди раждането. Съдържа всичко най-важно, което трябва да се знае предварително.
И аз препоръчвам тази книга, страхотна е. Дадох я и на майка ми  да я прочете (понеже имахме разминавания по някой виждания, като например даването на вода  Grinning ), и на нея много и допадна. Но все пак да отбележа в нея не пише развитието на бебето по месеци, тя е по-скоро обща.

# 14
  • Мнения: 1 354
Аз имам " Грижи за бебето и детето " - на д-р Спок.

Общи условия

Активация на акаунт