Много съм притеснена - дайте съвет

  • 406
  • 8
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
Отново имам няколко въпроса към патилите мами.
От няколко дена наблюдавам, че дъщеря ми като че ли трудно ходи по голяма нужда. Преди по време на всяко кърмене и след това тя успяваше да се изходи, сега това става по рядко. Не съм забелязала да има промяна в акито, освен веднъж когато беше зеленикаво, но сега отново си има цвета на горчицата. Става въпрос, че вече не е толкова редовно. Мисля, че може би е от капките Еспумизан, които й давам, но не съм много сигурна. Все пак като й се пълни стомахчето, червата й трябва да се изпразват, а последното не се получава.
От няколко вечери е станала доста неспокойна, издава едни като че ли хъркащи звуци, мрънка и спи много леко. През деня вече не успява да спи - много бодърствува, или като заспи, след около -5-10 мин. се събужда със силен рев - това го отдавам на коликите.
Освен Еспумизан (вкл. тук и всички други лекарства) знаете ли и нещо друго, което може да помогне за да преборим коликите - някакви билкови чейчета или нещо подобно?.
Педиатъра ме съветваше да започна да й давам нощно време чайче ХИП и да не я кърмя. Не спазих предписанието и се чудя дали не сгреших. Стомахчето й не си почива и не знам дали това не й вреди малко.
Изобщо не постигаме оригването след хранене. Не смея да я изпускам от поглед след като я сложа да си легне именно за да я видя дали няма да върне храна. През ноща, след като я държах около 20 мин., я сложих да спи. Тъй като има колии, тя доста време се въртя и най-накрая си върна със силна струя кърмата. Това доста ме притесни. Почти след всяко хранене тя започна да връща храна. Дори и когато е минало и над час от храненето - е тогава това са струйки. Предполагам, че след като стомахчето й в момента я присвива, това може да има връзка с връщането. Почти на два часа иска да яде, но мисля, да се опитам да й въведа 3 часа, колкото и да е трудно, за да може да й почине стомаха. Незнам дали е правилно, но трябва ли да й спра нощното хранене??
Педиатъра ни е в отпуска и незнам какво да правя с това постоянно връщане на храна. Очакват ме доста безсъни нощи за да я вардя. Много се страхувам проблема да не би да е по-сериозен.
Доста дълго стана, но очаквам съвет.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
олеле а такъв проблем не съм имала, моят син също го мъчеха колики, но никога не е връщал. За оригване - като се насуче и не е заспал го обръщам леко по корем и така той си изкарва въздуха. Друго,което знам е там където е фонтанелата да погалиш, така бебетата се "изопват" и изкарват въздуха.
Яденето на 2 часа си е напълно нормално, не си дръж детето гладно, прекалено е малко за 3 часа.
Послушай майчиния инстинкт и рожбата си, това са най-добрите съветници според мен

# 2
  • Мнения: 3 550
Ние също ползвахме Еспумизан за коликите и не съм забелязала да го запича. Тук доста майчета се оплакват от нередовния стомах на бебетата си, но за толкова малко бебе за пръв път чувам. Дори да не се изаква често, важното е да пръцка. При нас Еспумизана облекчаваше доста положението.
Коликите на сина си лекувах със сушоар - насочвам струята към коремчето, като внимавам все пак да не го опаря. Топличкото и шумът ги успокояват и унасят. Пробвай, ефектът е поразителен.
По-добре не премахвай нощното хранене. Хлапето е твърде малко и лактацията при теб трябва да се установи стабилно, а за това са много важни нощните кърмения, особено в интервала 3-8 часа през нощта, когато са най-високи нивата на хормона пролактин, отговорен за лактацията.
От опит мога да ти кажа, че на редовното акане кърмене му е майката. Можеш да помогнеш с масажи на коремчето по посока на часовниковата стрелка, "каране на колело", притискане на свитите крачета към коремчето. това ще помогне и за изкарване на газовете, които причиняват дискомфорт в стомахчето. Успех и пиши как вървят нещата!

# 3
  • Мнения: 7 106
Miriel, не очаквай цял живот бебата да ака след всяко хранене Grinning. Щом си ака всеки ден за сега няма от какво да се притесняваш. За кърмено бебе на тази възраст е нормално да ака както по 6-7 пъти на ден, така и веднъж на 6-7 дни! В определени моменти кърмата се усвоява почти напълно, така че ще трябва да се събере доста материал, който да изака бебо. Само за сведение да кажа, че моята дъщеря от раждането си ака по веднъж на ден, много рядко по 2 или 3 пъти,  имаше един момент в който се изхождаше по веднъж на 3-4-5 дни за около месец, но нещата се регулираха сами без да и бъркам по дупето (както съветват някои хора), без разни отвари и каквито и да било илачи. Важното е човек да е информиран за тези моменти и да не се панира като му дойдат до главата.
Колкото до другите ти притеснения искам да се изкажа и относно така наречената "почивка" на коремчето. Бебе на двадесет дни трябва да папка, когато е гладно за да расте, а не да се слага на диети и да му се налага режим като в казармата. Има време за всичко. Сега просто го остави да те води, понякога бебето е най-добрият учител Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 4 026
За другите неща вече са ти писали, за повръщането - моята дъщеря повръща всеки ден почти непрекъснато докато е будна (по малко), започна горе-долу на вашата възраст. Наддава нормално, затова не сме ходили на гастроентеролог (за рефлукс). За да се ограничи до някаква степен повръщането и за да не ти е непрекъснато притеснено - повдигнете матрака - педито каза, че може и до 45 градуса, ние го повдигнахме на около 15.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 603
Мириел, не се притеснявай за повръщането. Моят син повръща след всяко ядене и то в невероятни количества. Причината обикновено е, че бебето е преяло. Моят е много лаком от самото си раждане и повръщаше яко още в ковьоза, в който прекара 10 дни. Тъй като сте още малки, храни детето като е гладно, то ще повърне това, което му е излишно. Мойта педиатърка ми каза първоначално да го кърмя по 20 мин. от всяка страна. Обаче при такова хранене, той повръщаше ужасно и тя ми каза да го намаля по 15 мин. от двете страни. Опитай да сложиш бебето да спи по коремче, то само ще ти покаже дали му е приятно. Моят син спи по корем още от преди да навърши 1 месец и е имал само 5-6 колики. Сега вече се храни общо 15 мин. през 3.5-4 часа. Успех и не се шашкай

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
 NaughtyНе съм сагласна,че може да е от преяждане.Рефлукса много често е подценяван и остава незабелязан едва до тогава докато се стигне до ненаддавне на тегло,а в по-тежките случаи и до спад в теглото.Ние бяхме с рефлукс 2-ра степен(мисля са 4 общо) и се разминахме,слава Богу до към 6-7 месеца.Не искам да плаша майчето(съвсем не е задължително да е рефлукс),но мисля че е добре да направи консулт с гастроентеролог.Успех!

# 7
  • Мнения: 4 629
Не искам да плаша майчето(съвсем не е задължително да е рефлукс),но мисля че е добре да направи консулт с гастроентеролог.Успех!
 

  202uu
Ние тук само си гадаем какво би могло да бъде. Нека педиатър да го види бебчето ти. Щом вашия е в отпуска все някой го замества. нали?
Бебето на наши съседи имаше Рефлукс  Sad Слава Богу лекарите го диагностицираха на време

# 8
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И моята дъщеря много връщаше след хранене, точно както и ти казваш, дори след повече от час след като е яла и спала, и няколко пъти и на фонтанче е връщала, но пък наддаваше много добре. Моят съвет е да отидеш в поликлиника и да си премериш детето, ако е наддало, изобщо не се притеснявай, че връща, нормално е, нормално е и да ви е трудно с уригванията, много майчета имат проблеми... Все пак, може да враща и от преяждане и тогава, поне според мен, е добре да се въведе наистина някакъв режим. Поне при нас беше така, Вики беше доста лакома и като й дам да цока, дори адаптирано след кърмене да и дам пак не отказва и затова ние не бяхме изцяло на поискване, а на полу-поискване Grinning Ама това вече ти трябва да си го определиш индивидуално за вас. Вики нямаше проблем с този режим, наддаваше много добре.

А за акото, и аз мисля, че няма страшно, то сащо зависи и от това какво ти ядеш....

Общи условия

Активация на акаунт