Как се избира колело?

  • 8 078
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Кажете как да избера колело за детето.
Колко трябва да е голямо колелото и има ли нещо което трябва да знам преди да купя?
Знам, че се гледа до къде стигат краката на педалите ама незнам каква да е пропорцията  Mr. Green
Изобщо, форма или височина на седалката..... всичко което се сещате и може да ми помогне

Колелото ще е с помощни колела.

# 1
  • Мнения: 1 006
Мисля, че този който е направил детските колела с педали на предната гума не е имал деца или не е виждал как се мъчат чуждите, докато се опитват да го задвижат.Първото колело на сина ми беше такъв модел-беше му подарък.Купихме друго, защото се бореше и се дразнеше.А такъв модел като старото колело успя да задвижи, чак когато колената му опираха в кормилото...Не мисля, че детето ми е сбъркано.Може би модела на колелото беше...Мисля, че трябва да е с верига и да не е с пластмасови гуми, да се регулират седалката и кормилото.За друго в момента не се сещам.

Последна редакция: пн, 15 авг 2005, 21:00 от Sakri

# 2
  • Мнения: 1 032
Ами гледай да не е от тези с пластмасовите спици, а да са метални. Другото което е по възможност да е българско- те дори имат една година гаранция. Макар че за синът ми (на 4г и 6м е) миналата година, когато се научи без помощни да кара му взехме българско малко по-голямо от старото и не се усетих че задния калник му е много късичък за разлика от старото и когато минава бързо през локви (а това на него просто му е мания Close) всичката вода и кал се качва по дрехите на гърба му. Така че бих ти препоръчала най- вече да огледаш калниците на колелетата.
Успех в избора и дано случите на здраво колело.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
На Дияна колелото е такова
     


Купих го за РДто й. Българско, мисля че беше 75лв. Голямо е. До този момент не беше карала и в началото й беше трудничко, но с малко помощ от страна на тати започна да върти педали. Скоро може би няма да махам спомагателните гуми.

# 4
  • Мнения: 4 458
Май трябва да уточня - не съм в България!

Мен по-скоро не ме интересува марката, а големината и пропорциите на колелото спрямо големината на детето
Интересува ме детето като седне на колелото до къде трябва да стигат краката, къде да е кормилото, колко да е широка или висока седалката.... ей такива неща

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Трябва като седне на седалката да може спокойно да достига педалите,на задната гума да има калник за да не се пръска в мокро време,метални спици,седалката се регулира при всички колелета,кормилото да не е от тези извити като рога напред,а да е стандартната форма към детето извито,ами сякъш не се сещам за друго.Успех при избора!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Здравей, преди няколко дни купихме ново колело за РД на Марти. Това му е второто колело на 2 гуми, първото купихме когато беше на 3 години и разбира се беше с помощни колела. Това, което знам е, че всички модели на колелата имат посочена за каква възрастова граница са. Първото ни беше от 3 до 5 години. С регулиращи се кормило и седалка, метални спици и т.н. Сега новото е малко по-усложнено, с по-укрепена рамка, 6 скорости, седалсата на най-ниското положение е точно колкото като седне да му опират краката на земята. Малко му е трудно още да го кара, защото е по-дълго и по-тежко от старото, но в общи линии му е добре като размер, а и така като го гледам ще може да го кара поне още 3-4 години.Лошото е, че е по-сокоро като планинските бегачи и няма калници, но това не ме притеснява особено, защото едва ли ще му се наложи да кара в дъждовно време, все пак е само за удоволствие.

# 7
  • Мнения: 1 032
На Дияна колелото е такова...
На тази снимка точно се вижда какъв не трябва да бъде задния калник на колелото.
За жалост и нашето е такова. #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 250
Най-добре си е детето да пробва колелото (ако има възможност). Тогава ще си проличи разстояние до педалите, дали колената не удрят в кормилото при завой, дали помощните колела са добре, дали е леко за въртене или няма да може да натисне педалите и да тръгне.

Аз не бях се сетила, но таткото така направи и не сбърка.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
То ужким заедно с Дияна избирах колелото ... поне продавача ми предложи да се спра на бг, а не на китайско. Вярно, че бг-то струваше почти колкото мойто колело Simple Smile
Но колелото си е тежко ... в началото Дияна рядко проявяваше желание да го кара. Иначе други проблеми май няма.
Като размер е добре, само дет си е въз тежичко.
За задния калник изобщо не ми дойде на акъла ... за сега гледам да не кара през локвите Simple Smile
За мен е важно детето да може да се качи само на колелото. Ако Дияна застане права до колелото ... седалката г/д е на височината на д-то й.
Може би има значение и формата на рамката. Ако е права (т.нар. мъжка рамка) и колелото е по-високо детето няма да може да се качва, ще му е по-трудно.

Дали да се пробвам да посъбера мненията и да направим някакво обобщение.

- метални спици;
- бг (но този вариант може би в твоя случай отпада), освен ако някой не ти направи подарък; Simple Smile
- дълъг заден калник; (иначе мама много ще пере) Simple Smile
- като седне на седалката да може спокойно да достига педалите;
- седалката се регулира;
- кормилото да не е от тези извити като рога напред,а да е стандартната форма;
- дали колената не удрят в кормилото при завой;
- дали помощните колела са добре; (но те също могат да се регулират);
- дали е леко за въртене или няма да може да натисне педалите и да тръгне;
- при най-ниско положение на седалката, детето да може да стъпва на земята;
- удобна седалка;
- материал на рамката; (от който зависи тежестта на колелото);
- форма на рамката ...

и т.н.

Успех kiara Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 250
Този проблем с калниците се рашава лесно, като си купите нови по-дълги от някой магазин за колела.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Обикновено като отидеш в магазина и кажеш на каква възраст е детето и ръст ти предлагат модели. Най-хубаво да го купите с детето, та да може да се качи и да го пробва, пък и ти ще прецениш.
АнМари много добре е обобщила. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 244
Преди да тръгнеш да купуваш можеш да поровиш кои фирми произвеждат по вашия край детски колела и как стоят нещата с разни тестове за сигурност и издържливост.
Освен това твоите са достатъчно големи да им вземеш колелета 16 цола
Аз сега ще сменям на каката нейното че тя имаше едно 12 цола и вече и е малко
Освен това което АнМари писа мога само да допълня и задължително каска
И спирачката да работи.
Да има фарове и светлоотражатели
Цола е мярка за диаметъра на гумите и така се продават поне при нас

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
А, да, забравих. Аз съм недоволна, че колелото има предна спирачка. Не мога да отуча Дияна да я натиска, а съм виждала последствия от натиснати предни спирачки. То може би няма да проблем да я демонтирам де Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 250
Ние пък си купихме китайско (предполагам), което се оказа с контра. Има и заден багажник!
Малко помощните колела не са добре, ама се надявам бързо да свикне с двуколка (четриколка) на да я направим истинска двуколка.

Общи условия

Активация на акаунт