Как ще реагирате ако ви намалят заплатата?

  • 5 973
  • 91
  •   1
Отговори
 Cry Как ще реагирате? И то намаление от 500лв на 340лв... Много ми е обидно. Оправданието беше: Нали е криза?.. Е ама аз знам, че причината не е това. Работата ми не е намаляла, но разходите на шефа /заради гаджока му/ се увеличиха. Чувствам се много обидена... Работя тук повече от 2г, винаги съм била коректна и лоялна... Така ми  е болно, че чак ми се плаче... А сме средно голям град и не е много лесно да намериш веднага друга работа. В първият момент направо ми се искаше да кажа че напускам, толкова обидно ми беше, ама с кредити, сметки и дете ... премълчах си. И много кофти се получи- даде ми заплатата и замина извън страната за няколко дни. Направо ми иде да опъна ключа и ..... Ако на някой му се случвало нека сподели, как е постъпил. Тая криза дюшеш им дойде да се оправдават с нея...

# 1
  • София
  • Мнения: 71
Не знам в кой град живееш, но тук, в София, това е масова практика на работодателите. Чувам от твърде много хора, че са им намалили заплатите. Освен това напоследък има и много съкращения. На моят приятел му намалиха заплатата с 300 лева, без работата им или приходите на фирмата да са намалели изобщо. Просто работодателите използват момента с кризата. Нищо не може да се направи. Ако не му изнася на човек, си тръгва. Дали обаче ще намери работа и по-висока заплата въобще - не е сигурно. Съчувствам ти!

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Ужасно. И аз бих се чувствала така.
Но честно казано, сигурно бих се махнала. Оцеляхме година и половина, докато бях безработна след майчинството, пак бихме оцелели. Казала съм си, че евала няма да правя на никого. Каквато и криза да има.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 987
Много е кофти, факт... Ама по-добре с малка заплата, отколкото с никаква. В момента много трудно се търси друга работа, а дори и да намериш, не е сигурно колко време ще просъществува другата фирма. Явно има причина да се намали заплатата, не съди само от нещата, които виждаш на повърхността. При нас са орязани всякакви бонуси, които получавахме, разходите се гледат под лупа, съкращават се офиси. А сме мн. голяма структура и на първо четене никой не би предположил, че сме повлияни от кризата.
Не трябва да се обиждаш, защото навсякъде е така в момента, фирмите се борят за оцеляване. Успех!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На теб са ти намалили заплатата, мен ме попринудиха да напусна направо. След 2 месеца все още ми е обидно, защото оставиха някои по-некадърнички хора (не е само мое мнение), но това е животът... Опитвам да го приемам от положителната страна - в момента никой не ми изпилва нервите ежедневно.  Laughing

# 5
  • Мнения: 4 292
Ще се ядосам, после може и да се обидя. Първо обаче, ще изпадна в пристъп на дива ярост. След това ще почна да се оглеждам за друга работа и ще се надявам повече да не ме прецакват така.
Не ми се е случвало, но определено  е кофти.

# 6
  • Мнения: 156
неприятно е. при нас на някои колеги им намалиха работното време (включително и заплатите). в някои екипи съкращават. на мен ми казаха да опсоча четири човека от моя екип за съкращение... слава богу, че има хора, които така или иначе е редно да си заминат, понеже не се стараят и доста скатават.
потърси нещо друго, но не напускай, преди да си намерила. не се предавай толкова лесно.

успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 397
 Ох, ако беше голяма заплата, бих преглътнала 100-200лв намаление, но 350лв е направо подигравка! Та това е 100лв над минималната, които даваш за храна или транспорт/ за двете общо не стигат/ в работата и излиза, че все едно си на социални помощи. Активно си търси друга работа и не се отказвай, дори да не намираш първоначално. Рано или късно ще изникне нещо по-добро и му бий шута на неблагодарника!

# 8
  • Мнения: 194
Mи трайкай си и междувременно си търси друга работа.

Като намериш, сиктир марш и толкоз Close Peace

# 9
  • Мнения: 293
Mи трайкай си и междувременно си търси друга работа.

Като намериш, сиктир марш и толкоз Close Peace

Точно!!!  Peace

# 10
  • Мнения: 8
Навсякъде работодателите използват този номер и ние сме принудени или да си търсим друга работа или да търпим.

# 11
  • Мнения: 315
навсякъде е така,и моята заплата е намалена но засега няма накъде

# 12
  • Мнения: 4 965
Ще напусна. Ще сменя работата с по-високо платена. Случвало се е. Не бих се унижавала да приема подобна поигравка.
Но пък говоря от позицията на човек, който лесно може да си намери работа, не е притиснат финансово /т.е. не завися от едната заплата/ и който не би работил за подобни на споменатите суми...
Вероятно не мога да съм обективна. Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Оглеждай се, намери нещо по-добро и като стане това, бий им шута на неблагодарниците, нека намерят някой да им работи за 350 лв. на месец.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Трудно е, да.
Но и от "другата страна на реката" не е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт