Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте,
Моля дайте съвет....
С моят син имам проблем с хапването на обедните месни и зеленчукови пюрета. Изключително кърмено бебе е до 6-ти месец. Плавно захранване, но като цяло слаб интерес към храните. Единственото което харесва и хапва с удоволствие е попарата сутрин и кърмата разбира се. До към 10-я месец се хранеше горе долу добре според мен. Давах пюрета на обяд, каши или плод следобед, но след това се започнаха проблемите.  Сега хапва сутрин попара и на обед като огладнее иска кърма. Гладен е, но категорично отказва друго. Следобед може и да го излъжа с нещо сладко, но не е гаранция за успех. Много ме притеснява това, още повече че давам Малтофер за хемоглобина, но без месо и зеленчуци нищо не правим.

# 1
  • Мнения: 250
Да не го мъчат зъбките? Моята беба така отказваше пюрета, като и никнеха зъбчета. Или пробвай да смениш марката пюрета, или да си ги правиш сама. Успех!

# 2
  • Мнения: 250
А колко му е хемоглобина?

# 3
  • Мнения: 17
Пюрета сменям, домашни бъркам и не иска и това си е.
Хемоглобина му е 92. От месец вече сме на малтофер, надявам се да се е вдигнал вече.

# 4
  • Мнения: 2 401
Първото, което искам да ти кажа е че за да се знаят точните стойности на хемоглобина трябва да се вземе кръв от вената, а не от пръстчето защото, от  пръстчето е възможно да излязат по- ниски стойности, другото важно е че ако се взима железен препарат трябва да е установено, че са ниски стойностите на желязото, защото ниският хемоглобин не означава автоматично ниско желязо, а при определени състояния даването на желязо въпреки ниския хемоглобин е противопоказно.
Това, че даваш Малтофер, дори  и детето да не приема за известен период месо и зеленчуци ще повиши желязото, но както ти казах Малтофер трябва да се дава само, ако е установено, че са ниски стойностите на желязото. Тъй като при моето дете ситуацията е почти същата, месо и зеленчуци от известно време напълно отказва, а ние също сме с нисък хемоглобин, но тъй като не съм правила допълнителни изследвания да се установи какви са стойностите на желязото, въпреки че педиатърката ми предложи, ако искам да давам Малтофер, предпочетох да давам някои хранителни добавки, които са за тази цел, първо започнах с пчелен прашец, когато детето беше на една годинка, а от няколко дни давам и сиропче от кръвен здравец.
Накрая искам да ти кажа, че за да се усвоява най-пълноценно желязото от храната е важно да не се приема заедно с млечни продукти, а  употребата на храни богати на витамин Ц заедно с храните богати на желязо повишава усвояването му. Съвсем накрая да добавя, това че в момента детето отказва месо и зеленчуци не означава, че това ще продължи дълго, може да е нещо временно.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 01:26 от звездичкa

# 5
  • Мнения: 250
А детето жизнено ли е?Играе ли си? Според мен много се вталясваме с тоя хемоглобин. В някои държави, хемоглобина се изследва  след втората годинка. Важно е детето да изглежда добре и да се чувства добре.

# 6
  • Мнения: 2 467
Oтказът на твърда храна може да е свързан с никнене на зъбки.
Моята дъщеря буквално отказа всякаква твърда храна когато беше на 1г и 3м. И така си откара 3 месеца само и единствено на кърма. Причина - едновременно никнене на 3 кътника.

Потърси причината.

За хемоглобина - има си Хематолози. Не винаги при нисък Хб се дава желязо. А понякога дори е противопоказно.

# 7
  • Мнения: 17
Благодаря на всички за отговорите.

Изглежда, че действително ни мъчи зъб или зъбчета и дано това да е причината за отказа.
Относно хемоглобина ни изследваха венозна кръв, полежахме малко в болница и там ни правиха пълни изследвания. Когато му откриха анемията беше много блед, нямаше апатит, но си беше жизнен. Вече месец след приема е с едни розови бузки, направо да ги изядеш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт