преумора

  • 4 860
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
Здравейте на всички мами знам,че въпроса ми ще ви се стори глупав ама аз много сам се притеснила и съм изпаднала в паника.Искам да ви попитам нали идват Велигденски празници и трябва да се изчисти цялата къща ,и аз взех ,че се втурнах изчистих навсякъде даже измих прозорците и изпрах пердетата доста се уморих,искам да знам бременна съм в 6 месец може ли да му стае нещо на бебчо и да му навредя така .Направо съм в паника.
БАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ ОТГОВОРЯТ.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 19:18 от dayzi

# 1
  • Мнения: 2 013
Щом в момента се чувстваш добре след всичката работа,която си свършила,значи няма страшно.
За доброто на бебето,обаче,за напред не си прави експерименти,а почивай.

# 2
  • Мнения: 793
Не се притеснявай ,единствено избягвай хлорни препарати или ги ползвай с маска ,за да не вдишваш химиите. И най-важното  Naughty избягвай да вдигаш тежко. Аз като чистя ако усетя че корема ме опъва спирам за малко (10-15 мин .),сядам да си почина и продължавам. Успех и Весели празници Hug

# 3
  • Мнения: 668
Ами май не е много добре да правиш сериозно почистване.Ако съдя по моята бременност като се реших на това взех та го родих на другият ден.Ако знаех щях да си лежа Joy Joy Joy

# 4
  • Мнения: 28
Не се тревожи аз мисля ,че няма да има  проблем, но по принип се пази.Почивай си и се разхождай на чист въздух.


Желая много късмет.

# 5
  • Мнения: 1 372
Ако нямаш проблемна бременност при която да е необходимо да " пазиш" леглото, не виждам проблем да си изчистиш. Разбира се идеята е да не бързаш и да не се " юркаш" прекалено много.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Наистина ако бременността ти е спокойна и не рискова е нормално да си караш с нормално темпо живота. Аз даже в 34 седмица ходих командировка. В 7-мия месец на банкета за Нова година играх хора.
Гледай да не се пренапрягаш и да си почиваш.

# 7
  • Мнения: 7
Мисля. че не е добре де се преуморяваш, дори и лека бременост да караш. Все пак организма е доста натоварен от самата бременност и не винаги знаеш точно колко преумора може да ти дойде в повече. Общо взето, всичко което не е крайно наложително да се свърши точно сеге го отлагам за по-нататък. Ако пък наистина е крайно наложително, то все ще се намери някой друг да го свърши, нали я знаете тази теория...

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Здравейте на всички мами знам,че въпроса ми ще ви се стори глупав ама аз много сам се притеснила и съм изпаднала в паника.Искам да ви попитам нали идват Велигденски празници и трябва да се изчисти цялата къща ,и аз взех ,че се втурнах изчистих навсякъде даже измих прозорците и изпрах пердетата доста се уморих,искам да знам бременна съм в 6 месец може ли да му стае нещо на бебчо и да му навредя така .Направо съм в паника.
БАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ ОТГОВОРЯТ.

и това след онази тема, в която се оплакваш как само ти чистиш и свеки не помага......
според мен и да ти помагат и да не ти, си чистофил и няма спасение Simple Smile))
нали уж щеше да чистиш само вашата си част, що пак се юрна цялата къща......че и прозорци и пердета чак......
пък после се притесняваш за бебето......

дай го малко по-лежерно и по щадящо към бременността ти....

# 9
  • Мнения: 316
Щом се чувстваш добре, няма проблем за бебето! Ако изпитваш някакъв дискомфорт, повярвай съвсем няма да тие до чистене...
Аз чистих прозорци към средата на осмия - мнооооого трудно беше, но тогава вече ме беше обхванала въпросната предродилна мания за чистота.

# 10
  • Мнения: 4 433
Е не се паникьосвай от сега де Laughing
Щом се чувстваш ОК,действай си Wink

# 11
  • Мнения: 2 658
Ма много ясно бе, то остава да се zалежиш беz да има причини.. Аz  в средата на деветия месец също zа един ден иzмих всички проzорци, като откачих и zакачих после иzпраните пердета. Сама. Е, не родих от тая гимнастика. И що си в паника, като си добре? Спокойно си живей  Peace

# 12
  • Мнения: 2 521
Съветвам те малко да се поспреш WinkНе е нужно да бързаш за никъде та да чистиш наведнъж цялата къща.Можеш да си разпределиш за всеки ден по малко.Какво като идват великденски празници,да не би след тях да не се чисти?Казвам ти го защото и аз бях направила тази грешка в осмия месец-бяхме в ремонт и след него цял ден бърсаме,търкане,прозорци,абе вечерта ми трепереха краката чак.След два дни прокървих и се наложи да вляза в блоницата,а след това пазих леглото цял месец докато да влезна в деветия.Тази година го давай по-спокойно,а догодина вече си чисти на воля Wink

# 13
  • Мнения: 370
И аз съм в 6 мес и вчера направих също.С изключение на кръста ми всичко друго е наред,надявам се Grinning

# 14
  • Мнения: 252
Щом се чувстваш добре едва ли да си му направила нещо на бебето,но занапред не се престаравай толковаМене като ми наближи термина какво ли не правих-мих прозорци,изкачвах стълби и всякакви екстремни неща,за които се сетих.И пак преносих накрая.Леко бременеене и раждане.

Общи условия

Активация на акаунт