За да бъдем по-горди

  • 1 246
  • 9
  •   1
Отговори
Попаднах на един сайт, в който тъй някак изненадващо не се споменаваше че сме най-най-най. Но пък и нищо от историята ни не бе спестено. От два дена го чета, и реших да го споделя...

http://samoistina.at.ua/

Никога досега съм нямала голям допир до историята, та какво мислите. напоследък се навъдиха много шарлатани, тези дали са от тях,  Rolling Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Несериозно звучи. Какви са авторите? То и аз мога да си съчиня каквото искам без съответното образование, да си го публикувам и да предендирам за истинност. А изворите? Линкове към оригинални документи липсват. Граматиката и пукнтуацията е ......влудяваща просто. Не мога да имам доверие за истинност при липсата на горепосочените условия.

# 2
Несериозно звучи. Какви са авторите? То и аз мога да си съчиня каквото искам без съответното образование, да си го публикувам и да предендирам за истинност. А изворите? Линкове към оригинални документи липсват. Граматиката и пукнтуацията е ......влудяваща просто. Не мога да имам доверие за истинност при липсата на горепосочените условия.

Всъщност, забелязах огромна директория с извори:
http://samoistina.at.ua/hroniki.htm

a авторите, са някакви млади български момчета, доколкото се вижда от тук:
http://www.samoistina.at.ua/avtori.htm
може би на това бих отдала и няколкото правописни грешки който забелязах.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 744
ок, за изворите не съм видяла.
Обаче авторите не ми вдъхват доверие - просто две момчета. Поне да бяха студенти по история. Наистина мисля, че без подходящо образование трудно можеш да пишеш и да изглеждаш сериозно в тази материя.
За правописните грешки - наборни, стилистични, граматични, пунктуационни ... пак ще се въздържа. Показват неуважение към четящата публика. Лично аз трудно възприемам текст, който просто е нахвърлян.

# 4
  • Мнения: 7 914
 ще погледна сайта  bouquet


Обаче авторите не ми вдъхват доверие - просто две момчета. Поне да бяха студенти по история. Наистина мисля, че без подходящо образование трудно можеш да пишеш и да изглеждаш сериозно в тази материя.
За правописните грешки - наборни, стилистични, граматични, пунктуационни ... пак ще се въздържа. Показват неуважение към четящата публика. Лично аз трудно възприемам текст, който просто е нахвърлян.

понякога не какво си учил, а какво те влече е важно Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 133
Предразсъдъци!
Мислиш ли, че на най-голямия автор, на учен, утвърдил се в своята област, (име по твой избор) материалите не минават през редактор преди да бъдат издадени. Ако да - в голяма грешка си.
Относно образованието - ще си спестя репликата.

към kasmeta - благодаря за сайта.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 984
Всички написани неща се говорят в средите на професионалните историци още от 1980 г. Поне тогава се подвизавах в такава среда. Но винаги са се говорили неофициално, на маса, на кафе...За изпити, за защита на дипл. работа, за утвърждаване се ползва официалната история.

# 7
Всички написани неща се говорят в средите на професионалните историци още от 1980 г. Поне тогава се подвизавах в такава среда. Но винаги са се говорили неофициално, на маса, на кафе...За изпити, за защита на дипл. работа, за утвърждаване се ползва официалната история.


дали някога в официалната история, ще се извърши смяна на статуквото, че като гледам от последните 100 години, се повтарят големи глупости. Аз като бях малка, съм учила че сме "смес от траки, славяни и прабългари", но едва наскоро разбрах че не е така.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Написаното от тези две прекрасни момчета за мен е аналогично на "Шифърът на Леонардо". Донякъде звучи логично, но си остава мистификация.
Честно, интересувам се от история, но не мога сляпо да възприема написаното в сайта за истина в последна инстанция.
Съвесем различно би било, ако написаното има рецензия от проф.Б.Димитров, да кажем.
Плюс това, нека възложат на някой приятел на доброволни начала да им оправи грешките.

# 9
  • Мнения: 1 394
Тоя дето го е писал това... newsm78...да не е някой дух от миналото...пише така,всякаш е бил там и тогава...бррррр,настръхнаха ми косите...

Общи условия

Активация на акаунт