Боя за коса blond 6

  • 45 884
  • 384
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
  newsm18  newsm18 Заповядайте в новата ни темичка !!  newsm18  newsm18
 Two Hearts Клубът на блондинките - ангелина ан , bgmamma123 , blond_veni , bluelady_D , charlie , DanielaS , Dendy , Eti123 , fei666 , GodaiVa, gracia777 , Jaquie , kloie , Kris... , lyuba84 ,* Mimi_T * , Мелиса , magarence , *Mademoiselle* , Milavanila , minimi  , MeganFox , michelle367 , Nicol , prolet_1 , psygirl , pebuls4090 , roshavka , s_lady , Solley, suzi77, Slaveicheto , Сарова , Tigrata , Teodorka , tyzarka , Venisss, vividas , Voxx , wdv

Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5



                                                                            Въпроси и решения:

Състоянието на косата е един от точните барометри за здравето. Различните сигнали за проблеми с нея са показател за нарушения в общото здравословно състояние. Навременните мерки ще помогнат своевременно да се овладее кризата и организмът ще се върне към своето нормално функциониране.

Проблем №1: цъфтящата коса

Ако се подстригвате редовно (на всеки 3-4 седмици), не злоупотребявате със сешоара, а косата ви въпреки това прилича на сено, замислете се за своето хранене - трябва да употребяват повече плодове и зеленчуци, зърнени култури, ядки и семена, растителни мазнини и особено вода. Забравете за пържената, пикантната и мазна храна (включително тази, приготвена в заведенията за бързо хранене).

Съвет: Намажете косата си със зехтин, рициново или бадемово масло, след това я завийте с хавлиена кърпа. След 1 час измийте косата и я намажете с жълтък и кисело мляко. Накрая изплакнете косата си с отвара от лайка или липов цвят. Процедурата може да повтаряте 1-2 пъти седмично, докато положението се нормализира.

Проблем №2: късащата се коса

Това често е сигнал за проблеми в червата. Опитайте се да заздравите косата си с помощта на общодостъпните средства, но ако няма подобрение, потърсете помощ от специалист.

Съвет: трябва да употребявате повече кисело-млечни храни. Правете си маска с алое, мед и рициново масло (по 1 с. л.), 1 жълтък и 1 ч. л. коняк. Маската трябва да се държи върху косата около час. Най-добре е да се направят 6 последователни процедури – по една седмично.

Проблем №3: “помътняване” на косъма
Това подсказва за недостатъчна гладкост на косъма, а също така за изгаряне на пигмента (естествен или изкуствен). Главна причина за нездравия вид на косата е ниският хемоглобин. Жените по принцип страдат по-често от желязодефицитна анемия, тъй като губят много желязо по време на месечния си цикъл.

Съвет: имате нужда от повече витамин Н, който трудно се намира в природата и затова трябва да приемате препарати, съдържащи този витамин. Подхранете организма, като ядете повече бадеми, авокадо, млечни продукти, тиквени семена. Не забравяйте за цинка – изтънялата коса свидетелства за неговия недостиг. Компенсирайте с повече морски деликатеси. Употребявайте и повече овесени ядки, бобови култури, яйца и мляко, черен хляб. Проверете хемоглобина си и наблягайте на продуктите, съдържащи желязо – нар, меса, червено вино.

Проблем №4: наелектризиращата се коса

Когато температурите се повишат, косата често се наелектризира. А ако навън вали, тя “провисва”. Причината за това обикновено е повишената пореста структура на корените на косъма.

Съвет: Изплаквайте косата с охладена минерална или газирана вода, която добре тонизира кожата на главата и оказва естествен микромасажен ефект, като стимулира кръвообращението.

Проблем №5: сухата коса

Тя, както и сухата кожа, често са знак за проблеми с отделителната система. Възможно е да страдате и от недостиг на витамини А, В, С и белтъчини.

Съвет: Използвайте шампоани и маски за коса, съдържащи например екстракт от бамбук. Те укрепват и подхранват тънката и увредена коса, а и й придават допълнителен обем.

Проблем №6: окапване на косата
Няма място за паника. Опитайте се да анализирате състоянието й от последните 6 месеца. Ако току-що сте родили или поради някаква причина сте прекъснали бременността си, нямата повод за тревоги. Окапването на косата често се дължи на ендокринни нарушения. Такива промени в организма провокират нарушения в баланса на мъжките и женските хормони, а това се отразява на косата.

Съвет:
Изчакайте. След 2-3 месеца състоянието на косата ви би следвало да се подобри. Ако няма промяна, направете си кръвен анализ. Окапването на косата може да бъде признак и на захарен диабет. Стресът, хроничният запек и шийната остеохондроза също са причини за окапването на косата. Трябва да приемате повече целулоза, вода и да се занимавате с повече спорт.

Проблем №7: пърхотът
Бъдете внимателни със стомаха и червата - пърхотът понякога е свидетелство за проблеми с дебелото черво или забавена обмяна на веществата. Макар и по-рядко той може да е последствие от алергия.

Съвет: Хранете се правилно. Избягвайте употребата на захар, сол, кафе и газирани напитки. Ферментните медикаменти (от типа на мезим форте) ще помогнат на функционирането на черния дроб и задстомашната жлеза и съответно би следвало да подобрят състоянието и на косата.

Проблем №8: косата побелява и се появява оголване на темето
Когато тази тенденция не е свързана с възрастта и генетична предразположеност, може би се касае за проблеми със задстомашната и щитовидната жлеза. Или съществува някакъв проблем, свързан с хормонална дисфункция.

Съвет: Яжте по-малко сол и кисела храна, не се преуморявайте, избягвайте стреса.

Проблем №9: съвсем неочаквано русата коса потъмнява

Трябва да се обърнете към специалист. Потъмняването на косата може да е сигнал за проблеми с черния дроб или жлъчката - затрудненото оттичане на жлъчния сок от черния дроб в червата способства за попадането в кръвта на оцветяващи пигменти, които се съдържат в него. Кръвта разнася пигмента към корените на косата и тя потъмнява.

Съвет:
Откажете се от пържената храна, газираните напитки и сладоледа.

Доказано е, че косата е най-гъста около 30 годишна възраст. От 30 до 50 години количеството й рязко (а при някои хора постепенно) намалява, след това обикновено остава без промяна.



Въпроси и отговори на Roshavka

Кои окислители стават за смесване с масовите бои?
Peace  Пробвайте с Алфапарф или Бес, аз съм доволна от тях, стават за смесване с друга боя.
Най- добрият вариант е да си вземете 3 и 12 % така ще можете да ги регулирате. Ако ви трябва като оксидант нещо от сорта на 6 или 9, може да се смеси в пропорции 3 и 12, за да се получи. Но не използвайте повече от 6 % оксидант за дължините на вече изрусена коса, това е много изтощаващо!


Рошавка, искаш да кажеш, че на косите, които имат жълт пигмент, ако слагаш по-силен оксидант от 6% им се проявява по-силно жълтото, така ли? тогава възниква въпроса дали само с 6% може да ме хване цветът?
Peace Понякога силният оксидант наистина засилва ефекта на ' жълтеенето' при изрусяване на тъмна коса в корените. Фиксирам проблема по 3 начина. Ако ми изглежда, че косата е подходяща да се изруси с по- нисък процент оксидант, то го правя така, за да избегна евентуални лоши резултати. Ако пък косата е много тъмна и може да се изруси достатъчно единствено със силен оксидант, то слагам към боята и коректор, за да се застраховам. Ако пък все пак не успея да преценя добре какъв е пигмента и не съм работила с дадена коса и се появят оттенъци като жълто или рижаво, то тогава правя мат със тъмна пепелива боя, или със коректор. Много е индивидуално.

Рошавка, би ли ми казала, мога ли да смеся оксидант 9 с оксидант 12? И винаги ли русите бои са разреждат 1:2 с оксиданта?

 Peace Зависи от естественият цвят на косата.Силни оксиданти 9 % и 12 % смесвам най-често за да изсветля корени или тъмно русо,в случай, че няма силен червен или меден пигмент става много светло русо.
3 % и 6 % използвам за освежаване на рус цвят най-често.
Препоръчва се при силно изрусена коса да се боядисва само с най-слабият оксидант за да се пощади.

Косата ми е кестенява . Боядисах се с по-тъмно кестеняво преди два месеца. Искам да стана руса.
 Peace Трябва да започнеш с обезцветяване или с кичури .

roshavka ако си взема от "Златна рибка" боя ,мислиш ли,че без обезцветяване ще ми покрие остатъка от по-тъмните кичури?

Peace Професионалните бои са предназначени за употреба само в салони, но могат да бъдат намерени и в магазините или онлайн да се продават. По принцип не е препоръчително да се използват в домашни условия, защото са много специфични и по- силни, особенно при изсветляване, обезцветяване, генерална промяна на цвета и тн. Защото дори и професионални и по- скъпи, боите са качествени само когато се използват разумно и от разбиращ човек.
Изрусяващите бои едновременно обецветяват и боядисват косъма. Тъмните кичури не можеш само да ги покриеш с русите тонове, защото има пигмент, който трябва да бъде премахнат преди това. Точно заради това ти предложиш да пренамажеш само по- тъмните останали и да ги завиеш в станиол докато седиш, за да се изсветлят. Цвета ти е много светъл, и боята която използваш като ниво на цвят 10, не може да покрива тъмно.

Натурално русите цветове трябва ли да се поддържат с матиране?
 Peace Зависи каква е базата, ако няма жълто няма да жълтее. Но ако се наложи матиране, не се прави със пепелени цветове, защото разваля цвета. Или с малко коректор, или с малко по- тъмен натурален цвят се прави обливка. Знаеш, че златисти и жълти оттенъци се матират именно със сиво, ако искаш такъв цвят или чакаш сивото да падна или се прави едно изпиране с римувър за да падне оттенъка. След това се нанася даденият цвят. Разликата е, че цвета за който говорим спада към групата на натуралните цветове.


Разбрах , че някой път с по-малък % може да се изветлят повече корените.Вярно ли е?
 Peace Когато е по- тъмна косата, се изсветлява най- много със силните оксиданти, за да не се използва блондор, но ако има меден или жълт пигмент в косата, тогава той реагира и русото става много светло но със оттенъци.
По- слабият оксидант, е по- добър вариант за косата, но пък не изсветлява достатъчно.
Трябва да има някакъва умереност. Ако искам да изсветля много, слагам силен оксидант, и добавям коректор към боята за да мога максимално да се застраховам от оттенъци. Ако все пак се появят, матирам и давам на клиента шампоан за матиране, за да се запази този мат, но същевременно да е много светла косата.

Рошавка да те попитам,тук умуваме с мацките какво ще стане ако сложим на Гарниер 113 номер (много,много светло бежаво русо) 12% окислител(а по принцип е 9%),дали ще изсветлеят корените добре или по-скоро ефекта ще е патешко или рижаво?
 Peace Отговорът на този въпрос е в пигмента, ако пигмента няма медни или жълти нюанси, то резултатът от боята + 12 % ще бъде много светло и хубаво рижаво. Но ако има наличен меден пигмент, то тогава ще се появи патешко жълтото. Като цяло на 80 % мисля, че резултатът ще бъде жълто при използването на висок процент оксидант, защото много малко хора имат податлив на изрусяване пигмент, който да не дава нежелани оттенъци.



Полезни линкове:http://roshavka.wordpress.com/  Сайта на Рошавка със съвети,прически и други полезни неща.  newsm10
http://zlatnaribka.com/  Сайта за поръчка на продукти на L`oreal prof.   newsm10
http://indola-bg.com/  Сайт за поръчка на продукти на Idola,Alfaparf,Eva,Wella,Rolland и др. професионални марки  newsm10
http://zlatnaribka.com/popup_image.php?pID=518 - да определите кой номер ви е естествената коса newsm10
http://www.hair2007.bg/  newsm10

http://www.mgshop.bg/index.php -Сайт за поръчки newsm10



Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 13:23 от GodaiVa

# 1
  • Мнения: 37
  bouquetайде на новата тема браво наGodaiVa

# 2
  • Мнения: 121
Здравейте и от мен, утре ще се боядисвам.

# 3
  • Мнения: 3 413
Здравейте и от мен, утре ще се боядисвам.
С каква боя?

# 4
  • Мнения: 121
Eguilibrio Protein Colonring - професионална, испанска. За първи път е чувам и виждам ама ще пробвам.

# 5
  • Мнения: 3 413
Eguilibrio Protein Colonring - професионална, испанска. За първи път е чувам и виждам ама ще пробвам.
Пфф,едва ти разчетох марката на боята  Laughing/за първи път я чувам
От къде си я купи,колко парички..?Какъв нюанс?Брех,много питам
  Embarassed

# 6
  • Мнения: 121
Тука при нас отвориха фризъорски салон и жената работи с нея. Боята е двойна 120ml и струва 20лв. Цвета който си поръчах е натурално русо и се води 11/0.

# 7
  • Мнения: 3 413
Тука при нас отвориха фризъорски салон и жената работи с нея. Боята е двойна 120ml и струва 20лв. Цвета който си поръчах е натурално русо и се води 11/0.

Ааа,аз съм уредена значи,ако стане добре скоро имам идване в Пазарджик ,ще ударим едно  Coffee и ще ме заведеш  Laughing

# 8
  • Мнения: 434
Venisss,ще чакаме снимчици.  Peace


П.С. GodaiVa,браво отново прекрасно оформление на темата! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 121
 newsm10    Нямаш проблеми.

# 10
  • Мнения: 629
Ама как съм я пропуснала тази тема ?!?!?!?! Пишете ме и мен в отбора на блондинките  Hug
Момичета, дайте ми съвет за матиращ шампоан.Купих си един на Вела, ама изобщо не матира  Cry

# 11
  • Мнения: 3 413
Ама как съм я пропуснала тази тема ?!?!?!?! Пишете ме и мен в отбора на блондинките  Hug
Момичета, дайте ми съвет за матиращ шампоан.Купих си един на Вела, ама изобщо не матира  Cry
Айде,в клуба си вече  Peace Я сега кажи от колко време си блондинка,с какво се боядисваш-марка,номер,може и снимка да покажеш   Thinking

# 12
  • Мнения: 3
Хоп цоп Simple Smile
Года мерси за извадките от моите постове, направо  Embarassed ще ме засрамиш, хе хе Simple Smile

# 13
  • Мнения: 629
Ами от около година съм блондинка. Пробвах доста бои, но съм най-доволна от Индола 1000;22 перлено русо се води. Единствено този перленият оттенък се измива доста бързо и ми се иска да я матирам с нещо после.

# 14
  • Мнения: 0
http://prikachi.com/users/0987/10y.jpg мацки направих се с перхидрол и ето какво се получи,дано не ми опада косата скоро време

Общи условия

Активация на акаунт