Грах в пюрето,кога и как?

  • 809
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Скъпи мами,
интересувам се кога да включа грах към пюрето на бебчо.
Предпочитам домашно приготвените пюрета,но нямам идея как се обработва грахът.Приемам всякакви идеи и съвети.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 427
Аз също много се чудих.Струваше ми се ,че е тежка храна ,но като видях,в състава на доста готови пюрета грах,се реших да пробвам.Сложих съвсем малки.около десетина грахчета и ги смесих с картофеното пюре.На Йоана й хареса и нямаше проблем. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз варя граха мноооого дълго, за да омекне добре. Иначе дори и да се пасира остава на малки твърди частички, които бебето вероятно няма да иска да яде. Ако е добре сварен, при пасирането и ципите на граховите зърна се хомогенизират добре. Не знам някой бели ли ги тези ципи-аз не съм. В началото, когато правиш пюре с грах, а не от грах (т.е. към някой друг зеленчук добавяш и малко грах) е добре да вариш първо граха, и по-късно да добавиш другите неща, за да не се разварят прекалено.

# 3
  • Мнения: 8 505
Аз просто го смесвах с останалите зеленчуци.Отначало сложи по-малко количество и ако не дразни на бебо,продължавай така,а ако му дразни,а държиш на граха,ще трябва да си поиграеш да му махнеш люспите (на всяко семе,но те не са много).

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
започнах да давам по-малко от месец ,след като го бях захранила със зеленчукови пюрета.Мислех,че ще му върнат коликите,но му нямаше нищо.

# 5
  • Мнения: 2 807
Дадох грах след годинката, но с други зеленчуци.
Махам му целулозката  Wink - голяма "игра" пада  Laughing

Бобовите не се препоръчват преди годинката.

Ако искаш можеш да пробваш с лещата, но тази червената - тя е белена, като разбира се преобладават другите зеленчуци.  Wink

# 6
  • Мнения: 6 315
Около шести месец му дадох грах на бебенцето. Проготвам го по начина, който Виви е описала. Не мога да си играя да махам ципи.

# 7
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
И аз се чудех за граха, но чуденето свърши с даването на зеленчуковите пюрета (готовите имам предвид), защото, като прочетох съставките, установих, че в някои има добавен грах.
Никога не съм го белила след варене, но мисля, че стомахчето на всяко бебе не е еднакво и сама трябва да прецениш Peaceс

# 8
  • Мнения: 4 629
Купувам замръзен грах. Сварявам го на пара и после го пюрирам в кухненския робот. Много бързо и лесно става. Сина ми много го обича. Аз започнах да го давам към края на 6тия месец

# 9
  • Мнения: 8 769
Замразения грах много бързо се сварява. Пасирах и давах. Не махах ципи Tired-за мен това е абсурдна времезагуба.
Дадох грах на около 6-7 месеца.

# 10
  • Мнения: X
Според мен изчакай до към 6-ти месец, защото грахът наистина е по-тежичък. Най-лесно е да купуваш замразен и да даваш. Ако искаш да махаш ципите с него става най-лесно - вадиш от фризера и накисваш във вода, след това с ръка за нула време се махат, но си е играчка, аз го слагам с ципите.

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Грах давам от 8 месец, само замразен смесвам го с другите
зелен4уци и ги варя. След като  пасирам,  цялото пюре го прекарвам
през голяма цедка и в нея остават люспите на граха.

# 12
  • Мнения: 1 639
 hahaha Голяма глупост направих скоро аз. Реших към зеленчуковото пюре да добавя грах , ама го сложих направо от буркана(нали е сварен) и разбира се като пасирах нищо не стана ......едни големи твъвди частици остана несмляни и го хвърлих!  Whistling  Ама поне ми беше за урок да го досварявам следващия път... Naughty   Joy  Днес тъкмо купих готови пюрета и в някой от тях има грах , но реших да пробвам да дам вече....

# 13
  • Мнения: 139
Благодаря за съветите.Очаквам още свежи идеи.Ще пробвам тези до сега.  chef Hug Grinning

Общи условия

Активация на акаунт